Skocz do zawartości
Forum

Dokuczliwe objawy ciąży - skurcze rąk i nóg w 1 trymestrze


Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim :) nie znalazłam podobnego wątku a bardzo mi zależy na poznaniu waszych doświadczeń. Jestem w 12 t.c.. Od około 2 tygodniu jak nie 3 mam skurcze nóg. Były łagodne na początku pojawiały sie głównie na noc. Teraz od około tygodnia mam juz coraz bardziej dokuczliwe. Pojawiają się od rana do nocy. I w dodatku objeły tez ręce. Jest to dokuczliwe uczucie. Biore magnez i wapń (od wczoraj wapń) i jakos słabo mi pomaga. Lekarz zalecił magnez. Nie wiem jaka moze byc przyczyna. Mam wage w normie. Czy to brak jakichs witamin ?? Poradzcie cos prosze czy bede tak sie meczyc do konca ciąży ? ;D

Odnośnik do komentarza

Witaj

Magnez magnezowi nie rowny. Ja bralam aspargin w pewnym okresie maksymalne dawki. Do tego duzo ruchu nóg jesli nie ma przeszkód i spanie z podwyzszonymi nogami. Odpoczynek również z nogami ulozonymi wyzej np.siedzac to nie na podlodze nogi tylko na pufie itd. Jak pamietam mialam podobnie ale niestety od poczatku ciazy z roznych przyczyn musialam leżeć albo w domu albo w szpitalu. Z czasem te dolegliwości minęły. Niestety w 27tc doszla zakrzepica nóg. Nie wiem czy to mialo zwiazek z wczesniejszymi dolegliwościami.

Odnośnik do komentarza

Karla poziom magnezu w krwi niewiele pomoże bo liczy się to ile go jest w tkankach, a tego sprawdzić się nie da. Ja biorę magne b6 obecnie 2x 2 tabletki, na razie jest wszystko ok ale to dopiero początek. W pierwszej ciąży rwalo mnie w nogach i dretwialy ręce, miałam 3x po 2 tabletki magne b6 (lek, nie suplement) i mąż mi smarowal nogi amolem co bardzo pomagało bo poprawiło krążenie. Spałam od ok. 8 tc na rogalu dzieki czemu kręgosłup był dobrze ułożony i nic nie uciskalo. I było wszystko ok.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...