Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Elena w pierwszej ciąży miałam cc w 39+2 i szyjka miala 25 mm i zamknieta, skurczow na ktg brak, teraz tak naprawdę będzie 38+3 więc tym bardziej bez szans że coś się podzieje. W 34 tc szyjka była 42mm, w 36 nie mierzyła już ale powiedziała. Se długa i zamknięta. Kurcze mnie to ruchy nigdy nie zbudzily, nawet nie sikam cała noc i to jest dziwne, z pierwszym 1-2 razy wstawalam na siku, a teraz wypije na wieczór pół litra herbaty i do rana śpię. Dziwne gdzie się to mieści.
Aga też jestem ciekawa czy starszy będzie zazdrosny, na razie się cieszy. Mówi wyjom bra :D jak przyszedł fotelik cxy kołyska to bujal i mówił że będzie braciszka bujal, jak przychodzą jakeis rzeczy dla małego to zanosi do jego pokoju, choć tak naprawdę nie wiem na ile rozumie co i jak.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Elena no właśnie też tak z tym klucie u mnie.
MadziaK ja też nie sikam w nocy, zresztą na początku ciazy też nie biegałam do WC :)

Jutro mam dentysta na 14.00 bo mnie zaczęło coś dziwnie boleć od górnej siódemki, aż cala kość pod okiem, w nocy nie spałam do 2.30 przez to... Ciekawe czy coś mi zrobi i co w ogóle z tym zebem się dzieje.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

A dziś nad lozeczkiem starsi bracia naklejali dla Malego nsklejki, bardzo byli zadowoleni i zeszło im z godzinkę :) zwierzątka, rośliny były oddzielnie więc musieli glowkowac co i jak :) hihi pozwoliłam im wybrać nad łóżeczko co tylko chcą, i padło na mapę (bo młodszy to maniak geograficzny), ale chciałam żeby się przełamał znów, bo u mnie to akurat nadal twierdzą, że są na nie z maluchem. Ale wierzę, że powoli sprostają zadaniu :) hihi

monthly_2019_10/listopadowki-2019_78926.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Mnie dziewczyny łapią chyba skurcze - tzn nie wiem czy to skurcze - wczoraj jak mnie brzuch zabolał to musiałam zostawić gotowanie obiadu i się położyć bo nie byłam w stanie stać ... po kilku chwilach przeszło ale się troche wystraszyłam... U mnie przełom34 i 35 tc więc chyba za wcześnie na jakiekolwiek skurcze???
Dzisiaj mam po południu wizytę więc licze że coś się wyjaśni i troche się uspokoje....

Odnośnik do komentarza

Hej witam się późną porą .
Dzisiaj miałam wizytę z małym wszystko ok , waży 2600 więc przez ten miesiąc przybrał na wadze tylko 500 g ale ja się cieszę bo tak jak się zapowiadało miał być ponad 4 kg ale zwolnił i lekarz powiedział że jak będzie miał 3500 to będzie dobrze , na skurcze kazał brać dodatkowo wapno , wyniki z krwi i moczu ok teraz tylko ostatnie mi zostały wymazy , termin się nie zmienił ale wizyty już chyba nie będzie bo lekarz powiedział że raczej na porodówce się już spotkamy i bardzo bym tak chciała ale wiadomo różnie jest

Odnośnik do komentarza

Tyle się napisałam i wkońcu mi wszystko uciekło... więc jeszcze raz...
U mnie wszystko ok... Malutki ma jeszcze główkę wysoko, rozwarcia nie ma, szyjka powoli zaczyna się skracać , ale na tym etapie (początek 35 tc) to juz jest normalne... Lekarz mnie uspokoił troche - powiedział, ze skurcze będą się pojawiac ale to nie oznacza że ja zaraz urodzę... Podobno po 35 tc nawet jak się poród zacznie to już nic lekarze nie zatrzymują bo dziecko już sobie jest w stanie poradzić... Nawet nie zapytałam z tego wszystkiego ile waży, ale na wykresie widziałam, że na środku normy więc jest ok... Teraz ktg w środę i juz tak będzie, że raz w tygodniu...
Musze powtórzyć badanie moczu, bo znowu wyszło białko - ostatnio juz nie było - jeżeli nadal będzie to będę musiała robić badanie moczu z całego dnia, żeby sprawdzić ile tego białka jest z całej doby- chyba o to chodzi... Więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie...

Odnośnik do komentarza

Witam to teraz ja :)byłam na wizycie dziś wszystko pięknie, szyjka u mnie też się skraca ale trzyma ... mała waży 2,5kg więc mówi że nie powinno być więcej niż 3,5 kg.(choć moja pierwsza też miała mieć mało ,a było 4060 bo przywaliła na końcu ...no, ale była przenoszona)Byłam w szpitalu umówić się na termin CC ,mam się zgłosić 29.10. zrobią ktg , USG i ustala termin CC.

Odnośnik do komentarza

Fajnie Asia że u ciebie też wszystko dobrze tylko ten mocz ale może powtórzysz i nie będzie tego białka a jeżeli chodzi o ktg to fajnie że będziesz miała bo ja niestety nie miałam i mieć nie będę ani jednego ale jak za 3 tyg nie urodzę to pójdę na dodatkową wizytę kontrolną bo bym nie wytrzymała

Odnośnik do komentarza

Domi to taka w sam raz waga córeczki nie za dużo nie za mało ja się obawiałam że będzie ponad 4 kg jak lekarz zasugerował ale teraz waga przystopowała i ma mieć też koło 3,5 kg ale mi i tak się wydaje że coś więcej będzie bo co kolejne dziecko to waga większą przynajmniej u mnie tak było ale byle szybko urodzić i być zdrowym z maluszkiem

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, pierwszy raz tu pisze, bo chyba wreszcie nastała taka konieczność. Jutro zaczynam 34 tydzień, termin na 20 listopada i od tygodnia czuje sie po prostu tragicznie. Mam juz dosc ciazy. Nie moge spac, budze sie w nocy kilka razy, nie wygodnie mi, od 5 nie spie wcale, padam dopiero o 8 i spie do 10/11. Bol pachwin po nocy okropny, do tego bol plecow. Jestem ciezka, mam skurcze, twardniecie brzucha kilka razy w ciagu dnia. Maly juz obrocil sie glowka do porodu, tydzien temu wazyl niecale 2kg. Psychicznie tez mi zle, mysle juz tylko o porodzie, nie czuje strachu, ale wizja jeszcze kilku tygodni w takim stanie mnie przeraza. Myslicie ze moze sie cos wczesniej wydarzyc? Do tej pory czulam sie swietnie, czasami nawet zapominalam ze jestem w ciazy, a teraz...istna katorga. Czy Wy tez sie juz tak czujecie w tych tygodniach?

Odnośnik do komentarza

nat265 doskonale Cie rozumiem, chociaż u mnie nie jest tak zle. Z tym spaniem tez mam problem ale ja mam pewnie dlatego ze musze lezec i zwyczajnie nie jestem zmeczona. Jedyne co to warto pomyslec po co to wszystko, bo to przeciez dla naszych maluszkow w brzuszkach :) ale przyznam jest ciezko z brzuszkiem szczegolnie w nocy. Ja mam termin na 17 listopada i mam tez wielka nadzieje na porod na poczatku listopada ale kiedy sie cokolwiek zacznie u nas to chyba tylko Bog wie :)
I dziewczyny gratuluje wizyt, sama mam za tydzien i nie moge sie doczekać ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
nat265 mam podobne noce, budzę się co chwile do toalety, później nie mogę zasnąć bo mała się budzi i imprezki w brzuszku sobie urządza. Skurczy póki co nie mam, ale czasami jak mała kopnie to mam dziwne kłucia, ale jest to normalne.
Ciuszki i wszystkie inne rzeczy dla Malutkiej mam już wyprane i wyprasowane, zostało mi spakować torbę, chce to zrobić do końca tego tygodnia. Ja mam termin na 16 listopada więc blisko Waszego terminu, ale też mam nadzieje, że Malutka pojawi się na początku listopada ;) Póki co niech jeszcze siedzi i rośnie zdrowo w brzuszku.

https://www.suwaczek.pl/cache/f4bd577c82.png

Odnośnik do komentarza

Dobre wieści po wizytach więc super :) moi poprzedni synowie z waga mocno stopowali pod koniec ciąży, wiec trzeci zapewne też mimo cukrzycy ciążowej nie będzie ogromny :) we wtorek idę na dodatkową wizytę 38tc będzie, bo mój gin to już od 36tc mnie,, nie chciał,, widzieć, tzn byłam wtedy na wizycie, Darek ok 2700gram i już wizytę umówił na mój termin porodu czyli 29.10, ale ja tyle nie wytrzymam, więc we wtorek pójdę bo mam trochę pytań, muszę je spisać no i niech sprawdzi moja szyjke i wymiary małego :)
Witamy nowa Koleżankę, cóż końcówka ciąży często nie jest łaskawa i często nie da się zbyt dużo na te dolegliwości poradzić niestety. Jedne z nas przechodzą lepiej inne gorzej, ale wszystkie damy rade dla naszych Okruszkow :) hehe
Co do torby do szpitala, ja spakowałam chyba w 34tc, dziś rozpakowalam i przepakowalam jeszcze (bo zapomniałam co gdzie w tych torbach jest) :) hihi jeśli,, z ulicy,, ktoś idzie rodzic też da radę, wszak nie wierzę w to, że nie mają koszul w szpitalu (a do porodu przecież tylko koszula potrzebna nic więcej w sumie) :) dla malucha na bank pampers by się znalazł i jakieś pieluszki tetrowe, a nawet ubranka w razie czego więc bez obaw, a ktoś by dowiozl co potrzeba :) ważne by mieć dokumentację ciąży i wyniki badań :)
Słuchajcie ja od kilku dni raczej się olejem z wiesiołka w kapsułkach, daktylami suszonymi i herbatka z liści malin :) hihi nie zaszkodza już teraz, a może jakieś korzyści w trakcie porodu przyniosą, na to liczę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Nat265...ja ok 33-34 TC miałam też straszny kryzys że mnie tak ugniata tak mi źle i nie dobrze ,ale jak by teraz trochę ustąpiło mam więcej energii jak to tak można nazwać ....przez chwilę też problem z zasypianiem ,ale teraz znów zaczynam być bardziej senna wieczorem . .. może to kwestia ciągłych zmian w ogrganizmie musi się dostosować.... choć nie można tego nazwać komfortem w żadnym stopniu i ciąża zdecydowanie powinna się kończyć do 35 TC .

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wspolczuje dolegliwości, ale już niedługo będzie nagroda :)
A co do torby to ja mam 37+2 i nawet o pakowaniu nie myślę haha spakuje się ze wtorek rano bo po południu mam być w szpitalu, a w srode z samego rana cc. Ostatnia wizyte mam w srode to będzie równo 38 i udało mi się z ktg wymigac bo to strata czasu dla mnie a chodzę na wizyty ze starszakiem to by tam rozniosl wszystko tyle czekając ;)
A jakby się nic nie miało to myślę ze w razie czego każdej rodzącej dadzą choćby koszule do cc zeby gola nie latala, jakies kosmetyki do mycia czy woda też się znajdą, a dziecko można zawinąć w pieluszke i też da radę póki ktoś czegoś dla was nie dowiezie. Przecież nie wyrzuca rodzącej na ulicę bo nie ma rzeczy z sobą ani nie każą jej rodzic golej, a p owszystkim nie zostawia z gołym dziekciem na cycu i nara hihi.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...