Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Margarettt .....napewno jest to moim wyborem po pierwszej CC możesz wybrać ,a jeszcze na to wpływa to nie wiem bo leczę się przeciwzakrzepowo ,mam torbiel z wodonerczem na nerce ślepne i urodziłam dość duże dziecko .....lekarka raczej nie była za tym żebym rodziła naturalnie po CC czytałam że lekarze nie bardzo chcą takich porodów po CC.

Odnośnik do komentarza

Margarettt mój pierwszy poród był w 42tyg ciąży wazyłam 30kg więcej trzymali mnie tak że wody były zielone a wyciągając ja usłyszałam w ostatniej chwili bo byla natychmiastową CC bo dziecko odjeżdżało ,a dzień wcześniej próbowali wywołać mi poród bez postępu .... dlatego drugi raz nie mam zamiaru ryzykować życia dziecka.

Odnośnik do komentarza

Ja mam pempersy z pampers, kapsulki lovela do prania bo nie lubie proszkow. Z kosmetykow mam zel z szamponem i mleczko z AA I Love you baby, i bepanthen przeciw odparzeniom i nivea na kazda pogode. Nie mam pojęcia czy dobrze wybralam kosmetyki, pierwsze dziecko;) mam jeszcze probki z nivea wszystkiego ale to na szkole rodzenia dostalam

Odnośnik do komentarza

Domi ważne żebyś czuła się bezpiecznie, a w takiej sytuacji cc jak najbardziej myślę da Ci ten komfort :)
Do kąpieli dla Malego mam emulsje ze Skarbu Matki i jeszcze z firmy Mixa mam taki olejek kąpielowy. Nie zamierzam stosowac balsamow do ciała dziecka, tylko kąpać w takim,, tlysciutkum,, potem tylko osuszanie po kąpieli :) z pieluch mam małą paczkę pampersow 1 do szpitala, opakowanie Dady z Biedronki, babydream z Rossmann. Zobaczymy które będą najlepsze, chłopców wychowała na Dadzie i mam nadzieję, że teraz skóra malucha też zaakceptuje Dade :) hehe Miałam płyn do prania Dzidziuś w nim wypralam wszystko dla synka, a z allegro kupiłam płyn Lovele 3 butelki duże, bo była dobra cena :) z maści mam alantan plus i bepanthen (ten jest super też na brodawki przy karmieniu) :)
A ja leżę z zatkanym nosem, piekaca krtania, lekarz nie przepisal w zasadzie nic, tylko domowe sposoby plus syrop islandzki, inhalacje solą morska i że 2 dni leżenia, bez wychodzenia z domu. Gardło mam czyste, wszystko mam na krtani i tchawicy, zawsze tak mnie łapie przeziębienie :) hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

EWINKA 83 ....komfort nie komfort skoro już raz musieli mnie pociąć to przynajmniej wiem co mnie czeka i wcale nie jest kolorowo jak niektóre twierdzą...za pierwszym razem jak usłyszałam że jadę na CC to uciekłam z kroplówką do ubikacji i położna się dobijała i darła że na mnie czekają.:-)
Ja też używałam Dady dziś kupiłam strasznie ta paczuszka mała .... myślę o drugiej lupilu .... proszek mam lowela czy używacie płynu do płukania do tego ? No i myślę nad płynem do kompieli ....ale Oilatum to przegięcie chyba ....a córkę myłam mydłem Babino i oliwka ...no i pupe myślę Bepanten

Odnośnik do komentarza

Domi tylko o komforcie psychicznym myślałam, właśnie ze wiesz co Cię czeka itp. Ja z tych kobiet co cc się boją, więc rozumiem ucieczkę do toalety :)
Młodszy syn skończył na Emolitenach, bo alergik, ale teraz jeśli nie będzie wskazań, to pomyślałam, że po co od razu w takie,, lecznicze,, i dużo droższe kosmetyki iść od razu, jak trzeba będzie to się przerzucimy :)
A ja się męczę z katarwm i palaca krtania i brakiem głosu, ale myślę, że ze 2 dni takiego wygrania i będzie nieco lepiej :) teraz oglafamy z mężem mecz siatkówki w TV :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Kosmetyki wybieram takie jak przy pierwszym dziecku: do kąpieli Oilatum dobrze nawilża więc żadnego balsamu do ciała nie potrzeba, do pupy sudokrem, na buzie na mróz Nivea ochronny, na popekane piersi alantan maść, teraz w ciazy kupiłam jeszcze pierwszy raz maść ziajki hartujaca piersi, pieluchy i chusteczki na początek pampers potem będę chciała spróbować dady lub inne marketowe, a do prania albo dzidziuś albo lovela.

Odnośnik do komentarza

U mnie też już od 2 mcy głową w dół leży - nie wiem czy się cieszyć...
Pierwsza miałam cesarke bo syn był ułożony miednicowo. Teraz sama nie wiem czy chciałabym rodzic naturalnie czy przez cc. Przy naturalnym nie wiem czego się spodziewać i jak się wszystko ułoży żeby dzidzi nic się nie stało bo teraz tyle słychać o tych lekarzach i ich podejściu do porodów... a cc wiem jak wygląda, jednak czas po cc wspominam straszanie ! Zapieralam sie że nigdy więcej dzieci bo nigdy nie zapomnę tej meczarmi a tu po 6 latach powtórka

Odnośnik do komentarza

Moja właśnie nie jest odwrócona na ostatniej wizycie usłyszałam że mam mało wód i mam zacząć pić wodę ( A z tym u mnie kiepsko) ponieważ o ile były upały to wypijalam 1.5l I więcej tak teraz mi zimno pilnym tylko herbatę A do wody muszę się przymuszać... I obawiam się że teraz to co już to mniej miejsca tam jest więc ciężko z odwróceniem chociaż wiem że dziewczyny z takim złożeniem w ostatniej chwili jadą na cc z radością A tu malutkie akurat się przekrecilo... też sama z jednej strony nie wiem co lepsze to moja pierwsza ciąża nie wiem czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Franciszka ...widzę że przejścia masz podobne jak ja i takie same stwierdzenia .... że więcej dzieci nie !a tu po 7 latach zatarła się pamięć i zapragnęło następnego (z tym że u mnie życiowe potyczki jak by uniemożliwiły to choć by nawet wcześniej)ale długo pamiętam tak mogę to nazwać początkowo koszmarem ....teraz myślę że bogatsze o to doświadczenie będziemy dzielnie przez to przechodzić. Ja właśnie też dlatego nie zastanawiałam się długo jak moja lekarka ODRAZU kiwnęła głową na nie jeżeli chodzi o naturalny poród reszta lekarzy ODRAZU się odnosiła Pani i tak miała CC ....tak jak by odrazu zakładali że po CC jest CC .Ja uważam że skoro był problem z porodem naturalnym przy pierwszym to można oszczędzić sobie atrakcji zbędnych i tak tak wiele porodów naturalnych po mękach kończy się CC.Czytalam opinie też na internecie kobiet które miały pierwsze CC i jedna opisywała że zdecydowała się na naturalny drugi urodziła a później miała problemy z rana CC mimo że była teoretycznie ok do porodu .

Odnośnik do komentarza

Wiecie ja też obiecywalam mojemu najstarszemu jak był malutki, że będzie jedynakiem :) hehe mimo, że poród był szybki, ale popekalam, nacinali mnie, rany potem długo się goily strasznie bolaly, do tego hemoroidy i duże problemy z karmieniem, ale po 9 miesiącach znów byłam w ciąży :) myślę, że większość mam tak ma :) Jeszcze 2 lata temu byłam pewna, że więcej dzieci nie chce, bo chłopcy już tacy ogarnięcia, wyrośnięcia (choć zawsze marzyłam o 3), no a za miesiąc rodze trzeciego synka :) Kto by pomyslal :) hihi

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Moj jest tez glowka w dół od 28 tc teraz 32 tc i dalej jest podobno glowka w dół bo dzisiaj mnie badala polozna środowiskowa;)
Ja jak narazie nastawiam sie na porod naturalny.
Moja siostra po cc stwierdzila ze nie bedzie miec wiecej dzieci bo wiecej tego koszmaru nie przezyje i faktycznie minelo 6 lat i dalej zdania nie zmienila;)

Odnośnik do komentarza

Ile nas tyle zdań i obaw :) hehe ja cc bym się bała gdybym miała teraz mieć, rodziłam 2 razy SN bez znieczulenie i innych dodatków, leżąc cały czas na plecach i w zasadzie spoko było :) po pierwszym porodzie rekonwalescencji masakryczna, po drugim nie wiedziałam wieczorem, że rano rodziłam, w domu noworodek i 18miesieczny msluch, a było ok :) cc bym się bała, ale wiadomo jeśli trzeba, to bez wahania :) no sama jestem ciekawa jak nam się wszystkim tutaj porody potoczą, ale pewna jestem, że każda da radę i wszystko będzie ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Czesc dziewczyny;) jezeli chodzi o porod to nie mam zielonego pojecia co o nim myslec. Chce miec go po prostu za soba, a znam siebie i wiem, ze bedzie ciezko:/ staram sie nie myslec i nie panikowac. Najwazniejsze zeby moja mala byla cala i zdrowa, a to co bedzie ze mna to sprawa drugorzedna.
We wtorek wyszlam ze szpitala. Brzuch caly czas sie napina. I prawdopodobnie do samego rozwiazania juz tak bedzie. Musze duzo lezec i odpoczywac, bo inaczej zle sie czuje a brzuch kamienieje albo macica sie stawia. Leki rozkurczowe troche pomagaja ale szalu nie ma:/
A u Was jak? Mam nadzieje ze lepiej niz u mnie;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Rodze w listopadzie, wcześniej byłam na innym forum ponieważ w styczniu poronilam. Ale nie podałam się i po 1 miesiączkę zaszłam ponownie i jest wszystko ok i czujemy się dobrze jestem w 31 Tc. Postanowiłam że będę na forum razem z wami. Mam pytanie do domi12. Jaki odstęp między wcześniejszym dzieckiem a teraz, chodzi mi o to że pytam dlatego że moja gin nic nie mówi o cc a bardzo bym chciała. A piszesz ze mogę teraz wybrać. A słyszalam zw się przepisy zmieniły i lekarze dążą do tego aby matki po cc rodziły naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...