Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

I po wizycie :) Darek nadal główka w dół, waży ok 2300gram, kość udowa i obwód brzuszka 33t2d ciąży, obwód główki 35t3d ciąży, głowa duża, więc albo taka jego uroda, albo wynik cukrzycy albo jeszcze coś innego... Zobaczymy na wizycie 30 września jak wyjdą pomiary :) szyjka zamknięta, brzuch ok, w moczu mu wyszła glukoza i świeże erytrocyty, ale wyniki dopiero teraz dostałam, więc gin ich nie widział. Ogólnie zapowiada się na duże dziecko, ale póki co mam się nie martwić tylko trzymać dietę i brać insulinę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
U mnie obecnie 29 tydzien:)
Powiedzcie mi proszę czy szlyscie na to specjalne usg trzeciego trymestru? To między 28 a 32.tygodniem?
Moj prowadzący mowil ze nie ma potrzeby, bo wszystko jest ok. Ja się mimo wszystko zapisalam i zastanawiam sie czy isc.

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Ja mialam wszystkie 3 i nie zaluje. Z mala wychdzilo wszystko ok.
Ale teraz mam wrazenie ze trafilam na bande debili!
Od tygodnia w nocy wybudza mnie twardniwnie/napinanie brzucha.
Po 3 nocach w szpitalu. Kazda wygladala tak samo - co godzine apacer do dyzurki i zglaszanie co sie dzieje.
Lekarze uwazaja ze to normalne. Ale jak pytam czy to znaczy ze wszystko jest ok i tak juz bedzie do konca i nie mam sie czym przejmowac to twierdza ze oni nic takiego nie mowili...
Okazalo sie ze w innym szpitalu byly takie przypadki i wtedy podlaczali ktg w momencie napiecia brzucha i monitorowali dalszy stan w nocy, zeby potwierdzic odczucia pacjentki.
Zazwyczaj sie potwierdzaly i mimo dlugich i zamknietych szyjek mialy zalecenia brania lekow rozkurczlwych i lezenia w lozku do rozwiazania.
W moim szpitalu jak poprosilam o takiw ktg to polozna powiedziala ze oni o czyms takim nigdy nie slyszeli i ze jestem przewrazliwiona...
Grrrr...

Odnośnik do komentarza

Czy szpital nie pracuje 24h! Dziwne to, no ale Ty w tej sytuacji możesz jedynie zachować silne nerwy, by nie zaszkodzić malenstwu. Jesteś pod ich opiekę, wiec chyba wiedzą co robią. Ja pamiętam swoją pierwszą wizytę w szpialu. 37 tc, bóle, rozwarcie na 2 palce, na skierowaniu "do porodu" i pierwsze ktg w życiu. Pani zapiela mnie w pasy, kazała leżeć bez ruchu na plecach(katorga bo kręgosłup mi pamiętam pękal) po czym przyszła po 2 h i zrabala mnie że coś majstowalam bo zapis nie wyszedł. Gdzie ja leżałam bez ruchu jak mi kazała, i modlilam się by to sie już skończyło bo nie wyrobie na kręgosłup. A było to wszystko właśnie w nocy od 22 do 2 pod ktg

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Ja tez mam twardnienie brzucha
Kilka razy w ciągu dni, w nocy tez mnie lapie. To sa chyba skurcze Hicksa. Nie sa przyjemne ale tez nie.bolesne.
Mowilam o tym dr mowil ze tak teraz będzie, bo macica się powoli przygotowuje do porodu.
Jestem w 30tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Livvv dokładnie tak teraz będzie :)hehe Jeśli są nawet kilka razy w dzień i w nocy, ale nie bolą tylko macica "się stawia" twardnieje, brzuch się wtedy może odkształcać, ale po chwili wraca do swojej "miękkości" to wszystko jest ok :) Ćwiczy i tyle. Jeśli natomiast brzuch jest stale twardy, wtedy warto to sprawdzić u gina albo jechać na SOR.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Margaretttt

Hej co słychać jak po weekendzie ? Mam pytanko ....jestem tydzień po ostatniej wizycie i nie przytyłam ani grama a nawet parę gramów spadło a przyznam że ten tydzień to miałam taki wilczy apetyt że ciągle tylko jadłam ...czy na tym etapie ciąży poprostu się już tak nie tyje czy mam się martwić że z dzidzia coś nie tak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...