9 miesięcy, ciąża

Listopadówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

asia23w

asia23w

Mnie teraz wieczorem pobolewa brzuch, tylko że przechodzi i tak mnie zabolał dzisiejszego wieczoru ze trzy , cztery razy - skąd mam wiedzieć czy to skurcze czy np. malutki gdzieś mnie tam kopnął?

47576 asia23w Kobieta, 36 lat, mazowieckie
~Margaretttt

~Margaretttt

Termin mam z USG na 11.11 a z Om na 13.11 i we wtorek będę dzwonić kiedy się do szpitala na wywołanie wstawić z pierwszą córka już w 3 dzień po terminie rano byłam w szpitalu a wieczorem urodziłam

Dorota34

Dorota34

To faktycznie nie wiele czasu zostało. Ale mimo wszystko bym próbowała. Zgodnie z ustawą powinni Cię przyjąć w dniu zgłoszenia :) więc (jeśli nie urodzisz wcześniej) szanse, że zdążysz są :)

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce
~Margaretttt

~Margaretttt

Hej co u was słychać ? Ja mam pytanko ...od dwóch godzin mały cały czas szaleje w brzuszku raz bardzo mocno potem znowu mniej ale cały czas bez przerwy mam się martwić czy nie ?

Justyna96

Justyna96

Margaretttt moj maly tez mial takie dni w brzuszku ze spokoju nie bylo :)

Ja mam pytanie do mam juz zciuszki dzieciaczkami. Jestesmy w szpitalu, dwa razy badali nam uszka czy maly slyszy i caly czas wychodza oba uszka zle. Czy jaka mama tez tak miala? A potem okazalo sie wszystko ok ?

66768 justyna96 Kobieta, 23 lata, Kluczbork
~Margaretttt

~Margaretttt

Justyna ja niestety Ci nie pomogę bo zawsze z uszkami wszystko było ok ale dużo słyszałam właśnie że niby wychodziły badania źle a potem się okazało że wszystko jest ok i maluszek słyszy

Dorota34

Dorota34

Justyna96 ja też niestety w sprawie uszek nowe pomogę za wiele. Położna na szkole rodzenia nam mówila, że jeśli badania słuchu wyjdą źle to przy wypisie dostaje się skierowanie żeby za ok 2 tyg powtórzyć badanie, bo zły wynik w szpitalu może być wynikiem tego, że w uszach zalega jeszcze wydzielina po porodzie tzn. mąż plodowa.

Margaretttt też mam tak od dwóch dni, że Dzidzia ożywiona i imprezy w brzuchu urządza. Wczoraj nawet byłam na wizycie kontrolnej i robili ktg, wyszło w porządku więc powinno być dobrze:) tylko dziś jakoś sił mi brak, trochę duszności i spać mi się chce :)

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce
~Margaretttt

~Margaretttt

U mnie mały dzisiaj cały dzień szaleje w brzuszku a ruchy są tak mocne jakby chciał z niego wyskoczyć boję się żeby nie był owinięty pępowina ...jeżeli pojadę na IP żeby zrobili ktg że względu na te ruchy dziecka to zrobią i jak bd ok wypuszcza mnie do domu? Czy ja sobie sama wkręcam i much taki aktywny poprostu

Dorota34

Dorota34

Margaretttt powiem Ci tak: ogolnie ponoć zwiększenie aktywności dziecka to sygnał ostrzegawczy. Też się zastanawialam czy już lecieć do szpitala i robić ktg, ale przemyślałam swoje ostatnie dni. U mnie było tak, że owszem, bardziej odczuwam ruchy Dzidzi, ale w mojej ocenie to ja więcej odpoczywałam i miałam czas się nad tym zastanawiać i czekać na ruchy niż sama aktywność dziecka się zwiekszyla. W tym tyg. miałam chyba z 4 ktg robione (z innych względów) i wszystkie były ok. Jak masz termin tuż tuz (a z tego co pamiętam to chyba na poniedziałek) to jak dziś pojedziesz to wątpię, aby cię wypuścili. Jednak uważam, że sama powinnaś przemyśleć sprawę i podjąć decyzję czy jechac do szpitala czy nie. Czasem lepiej jechac, czasem lepiej zostać. A masz umówioną bądź jakąś znajoma położna do ktorej mogłabyś zadzwonić? Na tym niestety polega problem, że same musimy podjąć ta decyzje.

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce
Dorota34

Dorota34

Czytam drugi raz to co napisałaś i uważasz że siła ruchów się zwiekszyla czy częstotliwość ? Bo u mnie to częstotliwość (z tego co mi się wydaje tak jak napisałam wyżej).

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce