9 miesięcy, ciąża

Listopadówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

asia23w

asia23w

Mnie teraz wieczorem pobolewa brzuch, tylko że przechodzi i tak mnie zabolał dzisiejszego wieczoru ze trzy , cztery razy - skąd mam wiedzieć czy to skurcze czy np. malutki gdzieś mnie tam kopnął?

47576 asia23w Kobieta, 36 lat, mazowieckie
~Margaretttt

~Margaretttt

Termin mam z USG na 11.11 a z Om na 13.11 i we wtorek będę dzwonić kiedy się do szpitala na wywołanie wstawić z pierwszą córka już w 3 dzień po terminie rano byłam w szpitalu a wieczorem urodziłam

Dorota34

Dorota34

To faktycznie nie wiele czasu zostało. Ale mimo wszystko bym próbowała. Zgodnie z ustawą powinni Cię przyjąć w dniu zgłoszenia :) więc (jeśli nie urodzisz wcześniej) szanse, że zdążysz są :)

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce
~Margaretttt

~Margaretttt

Hej co u was słychać ? Ja mam pytanko ...od dwóch godzin mały cały czas szaleje w brzuszku raz bardzo mocno potem znowu mniej ale cały czas bez przerwy mam się martwić czy nie ?

Justyna96

Justyna96

Margaretttt moj maly tez mial takie dni w brzuszku ze spokoju nie bylo :)

Ja mam pytanie do mam juz zciuszki dzieciaczkami. Jestesmy w szpitalu, dwa razy badali nam uszka czy maly slyszy i caly czas wychodza oba uszka zle. Czy jaka mama tez tak miala? A potem okazalo sie wszystko ok ?

66768 justyna96 Kobieta, 23 lata, Kluczbork
~Margaretttt

~Margaretttt

Justyna ja niestety Ci nie pomogę bo zawsze z uszkami wszystko było ok ale dużo słyszałam właśnie że niby wychodziły badania źle a potem się okazało że wszystko jest ok i maluszek słyszy

Dorota34

Dorota34

Justyna96 ja też niestety w sprawie uszek nowe pomogę za wiele. Położna na szkole rodzenia nam mówila, że jeśli badania słuchu wyjdą źle to przy wypisie dostaje się skierowanie żeby za ok 2 tyg powtórzyć badanie, bo zły wynik w szpitalu może być wynikiem tego, że w uszach zalega jeszcze wydzielina po porodzie tzn. mąż plodowa.

Margaretttt też mam tak od dwóch dni, że Dzidzia ożywiona i imprezy w brzuchu urządza. Wczoraj nawet byłam na wizycie kontrolnej i robili ktg, wyszło w porządku więc powinno być dobrze:) tylko dziś jakoś sił mi brak, trochę duszności i spać mi się chce :)

~Margaretttt

~Margaretttt

U mnie mały dzisiaj cały dzień szaleje w brzuszku a ruchy są tak mocne jakby chciał z niego wyskoczyć boję się żeby nie był owinięty pępowina ...jeżeli pojadę na IP żeby zrobili ktg że względu na te ruchy dziecka to zrobią i jak bd ok wypuszcza mnie do domu? Czy ja sobie sama wkręcam i much taki aktywny poprostu

Dorota34

Dorota34

Margaretttt powiem Ci tak: ogolnie ponoć zwiększenie aktywności dziecka to sygnał ostrzegawczy. Też się zastanawialam czy już lecieć do szpitala i robić ktg, ale przemyślałam swoje ostatnie dni. U mnie było tak, że owszem, bardziej odczuwam ruchy Dzidzi, ale w mojej ocenie to ja więcej odpoczywałam i miałam czas się nad tym zastanawiać i czekać na ruchy niż sama aktywność dziecka się zwiekszyla. W tym tyg. miałam chyba z 4 ktg robione (z innych względów) i wszystkie były ok. Jak masz termin tuż tuz (a z tego co pamiętam to chyba na poniedziałek) to jak dziś pojedziesz to wątpię, aby cię wypuścili. Jednak uważam, że sama powinnaś przemyśleć sprawę i podjąć decyzję czy jechac do szpitala czy nie. Czasem lepiej jechac, czasem lepiej zostać. A masz umówioną bądź jakąś znajoma położna do ktorej mogłabyś zadzwonić? Na tym niestety polega problem, że same musimy podjąć ta decyzje.

Dorota34

Dorota34

Czytam drugi raz to co napisałaś i uważasz że siła ruchów się zwiekszyla czy częstotliwość ? Bo u mnie to częstotliwość (z tego co mi się wydaje tak jak napisałam wyżej).