9 miesięcy, ciąża

Listopadówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Franciszka

Franciszka

Obawiam się jednak że ja nie dotrwam do 39 tyg do planowanej cc. Dzisiejsza noc miałam ciężka - prawie wogole nie spałam.
Powtorzylo mi sie to co kilka dni wczesniej cały brzuch mi twardnial i to uczucie/ rwanie ud i podbrzusza jak na okres.
Położna mówi że to skurcze przepowiadajace... ciekawe ile czasu mi zostało

64315 franciszka Kobieta, 31 lat, Poznań
nat265

nat265

Hejka dziewczyny. Ja dzis 36+5, dwa dni temu bylam u lekarza, ktory stwierdzil ze "praktycznie nie mam juz szyjki i moge rodzic" o rozwarciu nic nie mowil, zapisal wizyte za 2 tygodnie ale powiedzial ze juz sie na niej nie spotkamy. Czuje sie juz okropnie, codziennie klade sie z mysla ze to moze dzis ale nic sie nie dzieje. Bole mam jak na miesiaczke juz od dawna, do tego straszne bole pachwin, klucie, budzenie sie w nocy. Jak myslicie ile to moze jeszcze potrwac, jezeli mam calkowicie skrocona szyjke? Wyczytalam w internecie ze z szyjka 0.5cm porod na 95% wystapi w przeciagu tygodnia, a znajome mowia ze mozna tak jeszcze chodzic i chodzic. No i kogo tu sluchac?

66736 nat265 Kobieta, 22 lata, Warszawa
~Margaretttt

~Margaretttt

Nat każda z nasz jest inna , ale tak racja można urodzić niedługo a można chodzić i chodzić , ja już chodzę tydzień z rozwarciem i z wypadnietym czopem i dalej nic a czuje się źle nie będę się użalała nad sobą ale jest już naprawdę ciężko i też się nastawiałam że codziennie urodzę i teraz odpuszczam bo chyba to myślenie spowodowało że nic się nie dzieje i jeszcze nie urodzilam

~Margaretttt

~Margaretttt

A ja mam do was inne pytanie ...mam żylaka tam na dole od środka i to bardzo dużego i boli cholernie ból odczuwam aż w odbycie chociaż tam go nie ma i boję się że przy porodzie jak zacznę przeć może on pęknąć i co wtedy ...miała któraś z was taka sytuację ?

Domi12

Domi12

Franciszka ....to widzisz mamy takie samo podejście .... jakoś trzeba urodzić ,a po 1CC jest duże prawdopodobieństwo że naturalny skończy się znów CC ,po wymeczeniu .Taki poród musi być idealny jak to lekarka stwierdziła....oxy też nie mogą podać....ja 2 tyg po terminie nie miałam nawet 1 cm rozwarcia żadnego postępu ,a przy CC usłyszałam w" ostatniej chwili".Więc podjęłam ta opcje bardziej przewidywalna mimo ,że ból jest po ale to trzeba przejść samemu .No nic musimy przetrwać trudny czas...i tyle

65209 domi12 Kobieta, 31 lat, Kraków
Dorota34

Dorota34

Margaretttt a byłaś na konsultacji u proktologa? Jak nie to proponuję szybko wziąć skierowanie i skonsultować tę sprawę. Na szkole rodzenia położna powiedziała, że
te żylaki mogą byc np. przeciwwskazaniem do wykonania lewatywy. Dlatego trzeba byłoby każdy 'przypadek' skonsultować że specjalistą.

65777 dorota34 Kobieta, 34 lata, Kce
Dorota34

Dorota34

Franciszka dziękuję:) czyli w sumie mamy podobne objawy. Boimy się tego, czego nie doświadczylysmy. Ehh... Wierzę że pójdzie dobrze:) u każdej z nas :)

~Margaretttt

~Margaretttt

Nie byłam na żadnej konsultacji ...powiedziałam o tym lekarzowi to powiedział żeby się nie martwić i że po porodzie zniknie a jeżeli chodzi o lewatywę to w tym szpitalu w którym będę rodzić jej nie robią

Dorota34

Dorota34

Margaretttt powiem tak: ja poprosiłbym o skierowanie na badanie i poszła do proktologa. Tak dla swojego własnego spokoju. I tak specjalista musi Cię przyjąć w dniu zgłoszenia (max do 7dni) więc powinnaś zdążyć:) Na kiedy masz termin porodu?

Dorota34

Dorota34

skierowanie do poradni proktologiczne miałam na myśli a nie skierowanie na badanie :)