9 miesięcy, ciąża

Przestałam czuć ruchy dziecka

~Zaniepokojonamama

~Zaniepokojonamama

Witam jestem w 22 Tc od 18 Tc czuje ruchy dziecka jako stuknięcia. Czuję czasem po prostu siedząc czy cokolwiek robiąc ale najbardziej jak położę się na płasko i przyłoże rękę do brzucha czasem zdarzało, się że musiałam położyć się i ponaciskac lekko na brzuch żeby dzidzia dała znać ale zazwyczaj skutkowało jednak od wczoraj ok godziny 18 mam wrażenie że nie czuję nic leżę już od prawie godziny naciskam ruszam brzuchem zjadłam coś słodkiego i nic nie czuję ;( czy, na tym etapie może się coś takiego zdarzyć czy jechać na izbe przyjęć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dalajlama

~Dalajlama

Witam, jestem w 23 t. C. I czasem jest tak, że dzidziuś też nie rusza się cały dzień i noc, dopiero na wieczór po posiłku daje o sobie znać, dziecko tak jak i my śpi, odpoczywa i lepiej nie przeszkadzać mu stukanie w brzuszek, choć wiem, że jest to trudne. Na pewno bo zjedzeniu czegoś słodkiego dzidzia będzie harvowala w brzuszku, proszę się nie martwić.

Figa78

Figa78

Ja jak tylko przestawalam czuć ruchy, jechałam na izbę przyjęć na usg, aby się przekonać, czy na pewno wszystko jest ok. Wtedy zazwyczaj kazali mi zostać na kilka dni w szpitalu, ale dzięki temu byłam spokojna. Nie wyobrażam sobie siedzieć spokojnie i czekać, aż się pojawia ruchy. Zazwyczaj jest ok, ale dla pewności lepiej sprawdzić.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

60845 figa78 Kobieta, 32 lata, Łódź
Ana5

Ana5

W 22 tyg dzieciątko jest bardzo malutkie. To co opisujesz jest normalne. Liczenie ruchów płodu zaczyna się dopiero po 30 tyg. Zawsze oczywiście można podjechać na patologie, ale nie martwiłabym się tak bardzo.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
Roksi1

Roksi1

Mialam dokładnie tak samo, raz i drugi jak już miałam spanikowana pojechać na IP to córeczka się ruszała. Zapytałam wtedy lekarke na kontroli, powiedziała, żeby się zupełnie nie przejmować, ruchy powinno się czuć i liczyć od 30 tyg. Wcześniej to może być nawet tak, że w jednym tygodniu czuje się codziennie, a w następnym w ogóle.

60946 roksi1 Kobieta, 28 lat, R
Roksi1

Roksi1

I raczej unikalabym naciskania na brzuch, naprawdę 18 tyg to bardzo wcześnie. Spokojnie, jeszcze troszkę i Będziesz czuć dzieciątko na maksa, aż będziesz tym zmęczona. Ale nie stresuj się i nie rób dziwnych nacisków, żeby sobie nie zaszkodzić.

60946 roksi1 Kobieta, 28 lat, R
~Dalajlama

~Dalajlama

Najważniejsze to nie panikowac, dziecko 3/4 czasu spędza na spaniu. To że się nie rusza,nie oznacza niczego złego. Nawet na ostatnim usg dziecko akurat się nie ruszało i lekarz próbować je pobudzić.