9 miesięcy, ciąża

Październikowe 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Sunflower

Sunflower

KasiaAsia współczuję tego 4 pietra. Na pewno po porodzie polowe zbednych kg od razu zrzucisz to pewnie zatrzymana woda i bedzie Ci od razu lzej. :) A z reszta tez pewnie pojdzie szubko 16 to nie tak duzo tzn do zrzucenia bo teraz na pewno Ci ciezko. Ja na szczescie tylko 8 kg w poprzedniej 11. Ale tez juz czuje sie jak slon.
Asienka29 z tym laktatorem to jest tak ze nie znasz dnia ani godziny. Moze byc tak ze nie bedzie Ci potrzebny a moze byc tak ze od razu albo powiedzmy jak wyjdziesz do domu. Przewaznie nawal pokarmu zaczyna sie ok 3-4 doby po urodzeniu czyli wtedy gdy akurat sienwychodzi do domu. I czasem podobno nie mozna sie obuc bez odciagniecia tak zeby poczuc ulge. Mnie akurat udalo sie jakos poprostu czesto przystawiac nie mielismy problemow tez ani z przystawieniem ani z jedzeniem. Wiec obylo sie bez laktatora ale pozniej sciagalam sporo bo mialam problemy ze zdrowiem musialam do lekarzy jezdzic a nie zawsze bralam mlodego. Czasem bywa tez tak ze ciezko o laktacje wiec trzeba pompowac od poczatku :)
Madziak ty na prawde masz malenki ten brzuszek. Jak ten Twoj duzy Kamilek tam sie miesci. Hehe.

66249 sunflower Kobieta, 32 lata, Radomsko
~Zonia 00

~Zonia 00

Natuska strasznie Ci współczuję tych stresów. Nie wyobrażam sobie co czułaś. Jeszce w zaawansowanej ciąży. Najważniejsze że z męzem wszystko dobrze. Niestety wypadki się zdarzają i nie ważne jakim jesteś kierowca za innych nie odpowiadasz. Tydzień temu zginął męża kolega ze starej pracy przy skrecie w lewo. Inny kierowca wyprzedzał na trzeciego tira i go nie zauważył.

natuska0

natuska0

Zonia tak jest nie jesteśmy w stanie odpowiadać za innych uczestników ruchu. I bardzo przepraszam teraz za słownictwo ale kur.. debile nie wiedzą co robić gdy jedzie pojazd uprzywilejowany!!! Pod postem gdzie jest opisany wypadek jest tyle hejtu typu niech zdechnie pies to krew mnie zalewa, jak w ludziach może być taka znieczulica, ten chłopak walczy o życie, jest to nasz dobry kolega, bardzo dobry.. cudem bedzie jak którykolwiek stanie na nogi. Mam nadzieje, ze nlody organizm się z tego "wyliże", mam nadzieję pomimo tego jak poważne są obrażenia. Ludzi,którzy życzą komukolwiek źle najchętniej zalałabym betonem. Serce pęka, ręce opadają. Dzisiaj się dwa razy zerwałam z koszmaru, dwa razy śnił mi się wypadek..

60127 natuska0 Kobieta, 23 lata, Katowice
QueenP

QueenP

natuska
Nawet sobie nie chce wyobrażać co czułaś i ile się nastresowałaś... Niestety ludzie to hieny, każdy wie lepiej na każdy temat i takimi kozakami w necie nie ma się co przejmować, szkoda tylko nerwów i czasu na czytanie ich bzdur.

MadziaK
Gdzie Ty mieścisz tam tego Kamilka? :D pamietam jak a początku miałaś jako pierwsza widoczny brzuszek, a teraz jeden z mniejszych, jak i nie najmniejszy :)

Asienka
Ja na początek wybrałam zwykły laktator, kosztował ok 100, bo właśnie nie wiedziałam czy w ogóle będę odciągać i uzywac. Sprawdził się, może nie używałam jakoś super często, ale na tyle ile potrzebowałam to dawał radę :)

My w końcu odebraliśmy wózek, przewijak z wanienka tez już złożony, dzisiaj prasowanie i układanie ubranek, wiec już coraz bliżej końca :) z większych rzeczy zostało dokupienie dostawki i fotelika i mysle, że to już wszystko, no chyba ze o czymś zapomniałam :D
Miłej niedzieli wszystkim!

--

http://s5.suwaczek.com/201910206852.png

62335 queenp Kobieta, 30 lat, Anglia
zonia00

zonia00

natuska teraz wiem że łatwo to mówić ale musisz myśleć o sobie i o dziecku bo stres wam nie pomaga. I nie czytaj hejtu pod postami bo to nic nie da a ludzie zawsze będą hejtowac w sieci bo czoja się anonimowi i bezkarni. A wasz kolega da radę trzeba wierzyć i zdać się na lekarzy. Trzymaj się ciepło:)

48219 zonia00 Kobieta, 33 lata, Iława
zonia00

zonia00

A ja mam stres bo lekarz się pomylił i wypisaal mi skierowanie do złego szpitala. Jak to wczoraj zauważyłam to normalnie ciągle czoje że mam symptomy porodu normalnie to jakiś skurcz to brzuch boli to śluz. Aż z samej siebie mi się śmiać chce jak można sobie wkręcić.

Agatkaa

Agatkaa

Ja się zaczynam stresować porodem, tym bardziej ze cały czas nie wiadomo jak to się skończy, w tym tygodniu rodziły trzy znajome i wszytkie opcje.
Jedna cesarka, drugie dziecko, przyspieszył porodzie się namęczyła i teraz już nie chciała i jest bardzo zadowolona. Z drugiej strony w ostatnim czasie tez było u mnie kilka powikłań po cesarce z maluszkami.

Jedna naturalnie, 1,5h, zadowolona szybko poszło.

I ostatnia naturalnie z Vacum i tu podobno bardzo ciężko, porozrywało ja, wszytko bez znieczulenia. Myślałam ze już się tego nie stosuje, a tu prosze we wiodącym szpitalu warszawskim. Aż zaczynam się bać. I czekam jaka pozycje obierze moja mała.

Wczoraj szalało mi strasznie ciśnienie, już miałam jechać do szpitala bo było 140/90, ale na szczęście spadło, boje się ze ten Acard już nie daje rady i mój czas się zbliża.

66139 agatkaa Kobieta, 28 lat, Warszawa
zonia00

zonia00

agatka w Gdańsku moja kuzynka rodziła i też skończyło się vacum więc chyba jak nie ma innej opcji to ciągle to stosują. Niestety nigdy nie wiadomo jak się nam osobiście potoczy poród. Ja przy pierwszym porodzie się denerwowalam ale byłam pewna że musi być dobrze i urodze naturalnie. Po 18 godzinach skończyło się cc więc nigdy nie wiadomo. Za to moja szwagierkę dwójkę dzieci rodziła po 2 godziny więc kurde nie ma reguły. Ale trzeba myśleć pozytywnie i nie ma co rozstrzasać innych przypadków. Bo musi być dobrze a jak weszło to i wyjdzie. Teraz chciałam rodzic naturalnie bo wiem że to najlepsze dla dziecka i dla mnie ale będzie cc bo duże dziecko więc też z tą myślą się oswajam że będzie operacja.

Basiaa

Basiaa

Hej dziewczyny
Natuska nie wyobrażam sobie ile się strachu najadlas. Ale koleżanka ze względu na Twój stan, tez moze nie potrzebnie od razu zadzwoniła jak nie wiedziała kto miał wypadek, oszczedzila by Ci tak ogromnego stresu.

Co do porodów, to fakt nie ma co patrzeć na innych. Każdy przypadek indywidualny. Ja w pierwszej ciazy nastawialam się na naturalny, ale nie pozwolili mi ze względu na to, że bolalo mnie tak biodro że nie miglam zgiac nogi. Po za tym moze mimio skierowania na cc by mi kazali rodzic naturalnie bo szybko postępował rozwarcie dziecko wiadome ble, że nie befzie duże bo to 35 tydz ale nie czułam wogole skórczy. Nie stety po cc, tez nie zawsze wszystko jest pięknie i mialm problemy w drugiej ciazy. Mimo, że przerwa była 2 lata rozeszła się blizna, prawdopodobnie kiepsko zszyli, i mogło dojść do tragedii, bo za bardo nie mialam objawów, że coś się tam w środku dzieje. Ale znów w 35 tyg skrocila się szyjka i postępowało rozwarcie I musieli ciąć. Takoe szczęście w nieszczęściu.
Także przeróżne to bywa i nie przewidziany :)

62669 basiaa Kobieta, 32 lata, Nowy Sącz
MadziaK83

MadziaK83

Cześć dziewczyny :)
Natalia o matko można paść na zawał! Dobrze ze z mezem wszystko ok, przykro że kolega w złym stanie. Mam nadzieję że wyjdzie z tego. Co do internetu to nie czytaj bo potrafią zwyzywać o kurew zgwalcona dziewczynkę, ludzie są chorzy psychicznie :/
Co do brzuszka to nie mam pojęcia gdzie mi się to dziecko miesci, sama sobie nie mogę tego wyobrazić bo przecież dziecko jest z 2x większe od brzucha a gdzie jeszcze narządy?? ;)
Ja dziś rano pojechalam z młodym do mojej mamy bo przyjechała ciocia w odwiedziny, posiedzieliśmy, poszliśmy nad Wisle i na lody weganskie, ciocia się dziwią po kim Filipek jest taki spokojny i grzeczny, i że jej dzieci były bardzo grzeczne ale nie takie jak on hihi a gdy byłam jeszcze w ciazy to każdy mówił że zobaczymy jak nam da popalić, tak jak my naszym rodzicom, a tu lipa hihi :D

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/bk0q37z.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xre42bb.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków