9 miesięcy, ciąża

Październikowe 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

andiama

andiama

Hej dzkewczyny:) witam się wieczorem :)
Miałam miec dzisiaj bardzo pracowity dzień, ale na planach się skończyło hehe. Miałam iść na badania rano, robic krew i ta krzywa cukrowa czy jak to tam się zwie, ale tak kiepsko spalam, ze stwierdziłam ze dzisiaj odpuszczam. Do tego młody tak mi szaleje w brzuchu jak nigdy. No i niestety, juz wszystko zaczyna mnie bolec. Plecy szczególnie dają mi popalić. Nawet kość ogonowa mnie boli... Ale sobie ponarzekalam:P
Dzisiaj powiedziałam mojej szwagierce, ze ja tam nie wiem czy bede używać smoczka, a ona zrobila takie oczy jakby mnie chciala zabić wzrokiem hehe. Zastanawiam się, dlaczego niektóre matki na sile próbują przekonać inne do takich a nie innych zachowań. Przeciez caly urok macierzyństwa i ogólnie rodzicielstwa polega na tym, ze to właśnie my wychowujemy nasze dzieci i możemy sobie pozwolić na takie metody wychowania jakie uwazamy za słuszne jako rodzice

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/llar53s.png

62803 andiama Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
MadziaK83

MadziaK83

Basia nie drewniane, mialam też jeden ale się nie przyjął ;) wrzucam zdjęcia gryzaka i zawieszki.
Andiama po pierwsze niektore dzieci nie akceptują smoczka, zwłaszcza te na cycku. Po co im zoom jak mają co innego do ciumkania ;) Po drugie smoczek fajnie uspokaja ale potem trzeba odzwyczaic. Wszystko ma plusy i minusy, widzisz mój i Basi dwulatkowie spia ze smokami mimo że po 18 miesiącu nie zalecane z uwagi na to ze zgryz się krzywi i zeby się mogą bardziej psuc. A oni nie zamierzają oddać hehe ;)

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/j8f2yd6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xre42bb.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
magda22

magda22

Hej dziewczyny
Co do zdjęć brzucha, to ja mam jakąś obsesję na punkcie ich robienia, mam już mnóstwo takich zdjęć.
Kasia Ja też raz niechcący z twarzą dodałam, ucielam twarz, żeby wstawić, a dodało się z całą twarzą, ale już zostawiłam tak jak jest, trudno.

Moja doktorka przyjmuje dzisiaj od 8, ale od 6:30 już tu czekam.. I uwaga, pierwszy raz jestem pierwsza, jednak wolę to, niż właśnie czekać potem 5 godzin jak wszyscy się zleca.

60795 magda22 Kobieta, 20 lat, Białystok
magda22

magda22

Wy piszecie, że przytylyscie 4 kg, 6 kg.. A ja nie dość, że wcale dużo nie jem, bardzo często i duzo wymiotowalam, mam naprawdę dużo ruchu, ćwiczę, a przytyłam już 13 kg! :o jak tak dalej pójdzie, to na koniec ciąży będę z 30 kg na plusie. Teraz się tym zbytnio nie przejmuje, ale jestem w szoku jakim cudem, niektóre kobiety leżąc i objadajac się w ciąży tyją tyle przez całą ciążę ile ja w 6 miesięcy. Szok

60795 magda22 Kobieta, 20 lat, Białystok
MadziaK83

MadziaK83

Magda a jak dzidzia?
Tovtyjesz dokładnie jak na w pierwszej ciąży, raz na koniec drugiego trymestr moalam 13, na koniec ciazy 20, teraz jakos mniej bo kończę drugi trymestr i mam 9, może 10, w obu ciążach jem nie dla dwojga i też nie za dwoje ale chyba za pięciu hehe także ja wiem skąd te kg, choc po ciąży szybko mi znikly więc to chyba nie tkanka tłuszczowa, bo ona to zostaje na dłużej.
Ja mam wizytę za tydzień w środę chyba, muszę zadzwonić i dopytać bo zapomniałam hihi, w sobotę wstępnie ma z ma być w domu to skocze na badania krwi i ta krzywa cukrowa, ale mi się chce tam siedzieć dwie godziny eh :/ ciekawe jaki już duży będzie Kamilek :)
Emilka odezwij się, co u Was?

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/j8f2yd6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xre42bb.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
magda22

magda22

Madziu Jeszcze czekam, niby jestem pierwsza i przyjmuje doktorka od 8, ale jeszcze jej nie ma. Jej się nie spieszy :(
To Ty przynajmniej wiesz skąd te kg u Ciebie i to nie dużo, u mnie bardzo dużo, a wcale nie mam takiego trybu życia, aby aż tak dużo tyc, ale nie ma co się przejmować, mi też zejdzie :D jak mojej mamie 30 kg zeszło po ciąży to i mi zejda hehe, gdzie mama przy wzroście 175 ważyła 50 kg przed ciążą ze mną, a potem wszystko straciła, tylko piersi zostały o dziwo. U mnie pewnie dużo wody zatrzymanej, jestem cała spuchnieta.
Dobrze by było Madziu, żebyś zrobiła tą krzywa cukrowa, coś czuję, że naszym brzdacom w brzuszku jest bardzo fajnie, pływają sobie, cieplutko im hehe

60795 magda22 Kobieta, 20 lat, Białystok
magda22

magda22

Madzia To faktycznie u mnie tak jak u Ciebie w Twojej pierwszej ciąży, bo u mnie też koniec II trymestru już i 13 kg.

60795 magda22 Kobieta, 20 lat, Białystok
Zaniepokojona 44445

Zaniepokojona 44445

U mnie aktualnie +12kg. Trudno trzeba jakoś z tym żyć. Nie mam sobie nic do zarzucenia co do trybu życia.
Ja dziś z takim pytaniem. Na tą krzywa cukrowa to idzie się na czczo? W piątek mam wizytę i postaram się wymusić, żeby mi zrobiła. Jak uda mi się dostać skierowanie to może bym od razu zrobiła,bo mam tam do niej prawie 20 km

--

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

63201 zaniepokojona-44445 Kobieta, 29 lat, Nl
magda22

magda22

Już po wizycie w końcu..
Mała już jest główka w dół, wszystko dobrze, urosept i tak muszę brać, żeby kamienie się nie tworzyły w nerkach.
Ogólnie dzisiaj tak mi na nerwach działała, że szok.
Cały czas gadała, że pielęgniarki i lekarze rodzinni są nikim, dosłownie używała określenia "nikim", że do niczego w życiu nie doszli, że to są osoby, które niczego się nie uczyły, są tumanami, nie potrafią nic.
Wiecie co tego słuchać się nie dało, ja mam szacunek do wszystkich ludzi, a ona takim czym pokazała jakim ona jest człowiekiem. Jeszcze te 3 miesiące wytrzymam, potem moja noga więcej u niej nie postanie, bo to jest chore. Poza tym kim ja dla niej jestem, że będzie mi takie rzeczy gadała, nie jestem jej przyjaciółka, tylko pacjentka i nie interesują mnie jej jakieś przemyślenia.
Następna wizyta 6 sierpnia.

60795 magda22 Kobieta, 20 lat, Białystok