9 miesięcy, ciąża

Cukrzyca w ciąży

~KwietniowaMama

~KwietniowaMama

Witajcie. Mam problem odnośnie cukru na czczo. Mierzony na czczo glukometrem codziennie waha się między 95-120. Mój ginekolog twierdzi że jest podwyższony ale nie ma powodu do obaw. Byłam wyniki skonsultować u dwóch lekarzy i każdy mówi to samo. Mam w rodzinie dwie dziewczyny które rodziły na przełomie roku i kazda z takim wyninikem miała stwierdzina cukrzycę i musiała przyjmować insulinę. Juz samaa nie wiem, czy rzeczywiście za bardzo się przejmuje czy wyniki rzeczywiscie są zawyzone.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Jaaassss

~Jaaassss

Kwietniowa mamo wszystko zależy od podjęcia lekarza - ci starszej daty uważają, że wszystko jest wporządku. Jednak obecnie normy są zaznacznie niższe i dla kobiet w ciąży wynoszą do 92 na czczo. Miałam cukrzycę w pierwszej ciąży i byłam pod opieką diabetologa więc wiem co mówię. Na Twoim miejscu wyniki te skonsultowałabym z diabetologiem bo to on jest specjalistą w tej dziedzinie a nie ginekolog, któremu wydaje się, że tak może być.

~KwietniowaMama

~KwietniowaMama

Właśnie byłam już u drugiego ginekologa, u lekarz rodzinnej i każdy miał problem z wystawieniem mi skierowania twierdząc, że panikuje. Chciałam juz pójść prywatnie, ale ostatecznie wywalczyłam te skierowanie i termin mam na 28.01, ponieważ teraz wyjezdam. Jeszcze dwa tygodnie a ciągle mam to z tyłu głowy i niepokoi mnie to.

Renia74

Renia74

Kwietniowamamo
Koniecznie idź do diabetologa. Skierowanie może dać ci lekarz rodzinny, jeśli ginekolog nie chce cię skierować. Do 120 to jest godz po posiłku. Na czczo do 90.

52890 renia74 Kobieta, 45 lat, #
~KwietniowaMama

~KwietniowaMama

Oczywiście, że pójdę bo nie daje mi to spokoju. Tym bardziej, że wprowadziła sobie dietę, a cukier jak był wysoki tak jest niestety.

Jadzkaa

Jadzkaa

KwietniowaMama masakra na jakich lekarzy trafiłaś ;/ straszne u mnie rodzinna dała by mi skierowanie.
na czczo norma jest 90 , a miałaś krzywą cukrową? a miałaś glukozę z żyły na czczo ?
przy takiej glukozie na czczo bez względnu w jakim tygodniu ciąży jesteś powinnaś mieć krzywa + diabetologa.

ps. jeśli cukier na czczo jest taki to kolacja jest nie za dobra albo za późno jesz albo rzeczy które podnoszą cukier.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlp07w522hu293.png

55585 jadzkaa Kobieta, 35 lat, Za 7 górogrodem
~Jaaasss

~Jaaasss

Kwietniowa mamo myślę, że diabetolog wyjaśni Twoje wątpliwości, wskaże co powinnaś i w jakich ilościach jeść. Najważniejsze jest zrobienie krzywej cukrowej, jeżeli jeszcze jej nie wykonałaś to zrób koniecznie przed umówioną wizytą. Absolutnie nie słuchaj rad typu nie jedz przed snem albo jesz za późno. Mi w szpitalu ustalili menu co 2,5 godziny i koniecznie ostatni posiłek był przed snem w ilości pół kawałka chleba i chodziło w nim oto żeby nie głodzić organizmu i rano nie mieć wysokiego cukru. Przez cały okres ciąży udało mi się uniknąć insuliny.

~Igorka

~Igorka

Powiem ci że norma jest przekroczona, ja właśnie mam to samo cukier na czczo ok 110 i miałam krzywą cukrową, po 2 godzinach też podwyższony i dziś wróciłam od diabetologa z diagnozą cukrzycy- bezwzględna dieta i pomiary cukru po każdym posiłku plus na czczo i tak 10 dni. Jesli cukier nie spadnie mam brać insulinę.

Jadzkaa

Jadzkaa

Absolutnie nie można opuszczać posiłku bo jeszcze biedy można sobie narobić. ja mialam ketony ciagle w moczu - głodzenie organizmu mimo że jadłam regularnie i kolacja koniecznie.
Trzeba tylko znaleźć dobrego diabetologa ( boja trafiłam na okropnego babsztyla ! który stwierdził że doprowadziłam do tego i robię krzywdę dziecku - szybko zmieniłam lekarza który mi podpowiedział co robię źle.
jeśli potrzebujesz więcej informacja z chęcią pomogę :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlp07w522hu293.png

55585 jadzkaa Kobieta, 35 lat, Za 7 górogrodem