Skocz do zawartości
Forum

Wiek ciąży OM a USG


Gość zaniepokojona28cv

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona28cv

Witam, temat wiem że poruszany juz wielokrotnie natomiast szukam i szukam podobnego przypadku w internecie i nie mogę nic znaleźć :( Otóż u mnie - jak podobno u wielu miesiączujących nieregularnie (chociaż ja mam miesiączki regularne co do dnia ...) kobiet wiek ciązy rozni się od wieku z OM co mnie bardzo martwi, a dlaczego? A więc.. 7.10.2018 pierwszy dzien miesiaczki, długosc cyklu 30 dni, stosunek miał miejsce 21.10.2018, natomiast w badaniu dopochwowym usg 04.12 wyszło że ciąza jest o dokladnie 11 dni młodsza niz wynika to z dnia OM. Podobno co czytalam na wielu forach nie nalezy martwic sie taka roznica na zapas, jednak ja się martwie z tego wzgledu ze u mnie nawet jesli owulacja wyjatkowo wystapila by pozniej to miałam tylko 1 jedyny stosunek w tamtym czasie i to 21.10, natomiast biorac pod uwagę wiek ciazy z USG wychodziłoby na to ze do poczecia doszło 31.10 i że wtedy miałam owulację, co jest chyba nierealne ponieważ plemniki by nie przetrwały raczej 10 dni :/ Dlatego obawiam się skad az taka roznica skoro podobno w 1 trymestrze zarodki rozwijaja sie w tym samym tempie, to dlaczego ten mój jest za mały? :(

Odnośnik do komentarza

Czas ciąży określany jest na 40 tygodni, jednak jest to czas liczony od ostatniej miesiączki - czyli około 2 tygodnie przed faktycznym zapłodnieniem (w przypadku Pań, które mają regularne cykle). Ten sposób obliczania tygodnia ciąży oraz terminu porodu to tzw. reguła Naegelego. Wiek ciąży zdecydowanie łatwiej określić na podstawie wielkości dziecka oraz jego budowy - dlatego faktyczny wiek płodu i tydzień ciąży mogą różnić się.
SzkołaRodzeniaPrenalen

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...