9 miesięcy, ciąża

Dentysta w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~justys323

~justys323

Oczywiście, jeśli jest taka konieczność to trzeba, ale należy poinformować stomatologa o ciąży , wtedy stosuje inne znieczulacze ;)

~zojka3

~zojka3

Ja odwiedzam stomatologa regularnie co pół roku, dzięki temu wychwytuje on najdrobniejsze zmiany. Położna ze szkoły rodzenia uczulała na prawidłowy stan uzębienia. Próchnica zębów w czasie ciąży wpływa niekorzystnie nie tylko na nasze zdrowie ale również i na maluszka.

~dalia2

~dalia2

Moja ciąża to czas wymiotów, a jeśli wymioty to i kwas solny z żołądka :( , zęby nie wytrzymują tego. Przynajmniej raz na miesiąc dentysta coś mi "zalepia".

~janinkka

~janinkka

Dlaczego warto warto dbać o zęby:

➡ O zęby warto dbać cały czas, jednak w ciąży na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż zmiany hormonalne zachodzące w tym czacie połączone często z wymiotami i podjadaniem wpływają bardzo niekorzystnie na stan uzębienia przyszłej mamy.

➡ Stany zapalne i próchnica są niebezpieczne w ciąży, gdyż drobnoustroje odpowiedzialne za ich powstanie mogą przenikać do rozwijającego się płodu.

➡ W ciąży można bezpiecznie leczyć zęby – także ze znieczuleniem! O ciąży należy poinformować stomatologa a ten zastosuje odpowiednią metodę leczenia i łagodzenia bólu bezpieczną dla przyszłych mam.

➡ Przyszłe i świeżo upieczone mamy (do 42 dni po porodzie) u dentysty mają dodatkowe przywileje! Przykładowo w ich przypadku NFZ zapłaci za leczenie kanałowe wszystkich zębów!

➡ W ciąży możecie zdecydować się także na leczenie ortodontyczne.

➡Jeśli chciałybyście profesjonalnie wybielić sobie zęby lepiej poczekać z tym do czasu zakończenia karmienia piersią.

➡ Badanie stomatologiczne jest jednym z badań zalecanych w standardach opieki okołoporodowej (należy je przeprowadzić do 10 tygodnia ciąży).
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

~adelak

~adelak

W ciąży miałam zęby zdrowe, nie było żadnych ubytków ani przebarwień, natomiast zdarzyło się coś innego. Otóż zęby zaczęły zmieniać swoją pozycję, z pionu zaczęły przechodzić w pozycję poziomą. Prawdopodobnie hormony lub też brak jakieś witaminy (dentysta ani ginekolog nie potrafią powiedzieć jaki jest tego powód) miało na to wpływ. Na dzień dzisiejszy aparat ortodontyczny pozwala mi wrócić do normalności.

~bognna

~bognna

To chyba jest normalne, że powinniśmy dbać o swoje zęby i to nie tylko w okresie ciąży. Jeśli są problemy z zębami to cały organizm źle funkcjonuje a w ciąży dodatkowo narażamy swoje dziecko na stany zapalne.