Skocz do zawartości
Forum

Poród w wodzie


Gość mada_lena

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz możliwość to czemu nie miałabyś spróbować. Kobiety piszą, że woda relaksuje (jeśli można powiedzieć że poród to relaks :), nie są tak obolałe i ociężałe. Ciało w wodzie inaczej się zachowuje, mięśnie też inaczej funkcjonują. Może to i dobry pomysł na rozwiązanie ciąży.

Odnośnik do komentarza

Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.

Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.

Odnośnik do komentarza

Położna z mojej szkoły rodzenia namawia nas na taki poród, twierdzi, że kobieta lepiej znosi ból a dziecko nie doznaje szoku (przechodzi z jednego środowiska wodnego do drugiego). Na razie jestem nastawiona na takie rozwiązanie, ale jeszcze mam 8 tyg. do porodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...