9 miesięcy, ciąża

Wrześniowe mamy 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Rose156

~Rose156

Witajcie :) ja tez rowno za tydzien usg genetyczne :)
termin 2wrzesien :) pozdrawiam

~Róża84

~Róża84

Ja mam zaklepane prenatalne za miesiąc ale dziś jeszcze dopytam, czy to nie za późno, bo to będzie koniec 13 tygodnia. Dziewczyny a zapisałyście się na usg 3D lub 4D i test Pappa?

Gomerka

Gomerka

Róża 84 badania prenatalne 1 trymestru to właśnie USG genetyczne plus w Polsce rekomendowany test Pappa. A który to będzie dokładnie tydzień i dzień? Te badania są od 11t0 do 13t6, ale w samej końcówce 13 tygodnia to może być ryzykowne, bo jeśli maluch jest starszy niż wynika z ostatniej miesiączki i będzie większy niż 84mm to po prostu nie da się ich już przeprowadzić. A to jedyna szansa na bezinwazyjną ocenę zaistnienia chorób genetycznych.

--

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

57175 gomerka Kobieta, 31 lat, Krakow
~Róża84

~Róża84

Gomerka
Róża 84 badania prenatalne 1 trymestru to właśnie USG genetyczne plus w Polsce rekomendowany test Pappa. A który to będzie dokładnie tydzień i dzień? Te badania są od 11t0 do 13t6, ale w samej końcówce 13 tygodnia to może być ryzykowne, bo jeśli maluch jest starszy niż wynika z ostatniej miesiączki i będzie większy niż 84mm to po prostu nie da się ich już przeprowadzić. A to jedyna szansa na bezinwazyjną ocenę zaistnienia chorób genetycznych.

Ze USG to wiem ale chyba przeważnie wykonuje sie 2D, a 3D lub 4D sa płatne dodatkowo. No wlasnie wg miwesiaczki to będzie 13 tydzień i 6 dzien, a ja mialam krótkie cykle i myślę ze ciąża jest starsza niż z wyliczeń. Dzis może uda sie dokładnie określić wiek ciąży

~WallsWalls

~WallsWalls

Gratuluje wszystkim dziewczynom owocnych badań :) ja wpadam w jakaś depresje, od tygodnia jestem chora, nie wychodzę z domu tylko leze, nie mogę brać żadnych lekarstw, do tego przestały bolec mnie piersi i ciagle mam obsesyjne myśli, ze serduszko mojej fasolki przestało bić, ze coś się stało złego itd. Wizyta u lekarza dopiero w przyszłym tygodniu a ja nie potrafię się uspokoić bo każdy zanik objawów ciążowych traktuje jak zły znak... próbuje sobie przemówić do rozumu, ze dlatego miałoby się coś stać, nie mam plamien, brzuch mnie nie boli itd. Eh ciezko mi ;(

Gomerka

Gomerka

Każda z nas wariuje na tym etapie, to normalne. Kiedy masz wizytę? Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.

--

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

57175 gomerka Kobieta, 31 lat, Krakow
~WallsWalls

~WallsWalls

Wizytę mam we wtorek. Nie potrafię myśleć racjonalnie, ciągle zastanawiam się czy serduszko może przestać bić, na poprzednim usg wyszło, że dziecko jest o tydzień mniejsze niż myślałam, serce biło i tyle. Więcej się nie dowiedziałam. Teraz ta choroba, zaraz oszaleję bo niczym nie umiem sobie ulżyć, dobrze chociaż, że mam l4. Chyba powinnam iść do psychiatry...

Pajka

Pajka

Melduje się w końcu :) Gomerka badania prenatalne super, ryzyko wad ekstremalnie niskie. Dr Wiecheć polecam z całego serca,super konkretny facet. Wyniki krwi mam doslac na @ i doktor naniesie wyniki, aczkolwiek powiedział że w moim wypadku niewiele się to zmieni, bo ryzyko po USG mam bardzo niskie. I chyba będzie dziewczynka :)

Wszystkim dziewczyna gratuluję dobrych wizyt i wiele spokoju w trudnych chwilach :)

60930 pajka Kobieta, 29 lat, XXX
~Róża84

~Róża84

My juz po USG. Wszystko dobrze, serduszko bije :) niesamowity widok! Główka, raczki, nóżki, brzuszek i te pulsujące serduszko, cudo :) ulga wielka bo stres był