Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe mamy 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieć spotkanie z fizjoterapeuta, żeby pokazał, co mogę bezpiecznie robić, a co nie bardzo. Marzy mi się jakaś aktywność, nawet dłuższy spacer, ale jak nie mogę to poczekam...

Btw dziewczyny, od jutra w Lidlu mają być jakieś akcesoria dla kobiet w ciąży- poduszka do spania, piżamy i ciuchy do karmienia. Wiem, że dla nas to jeszcze wcześnie, ale może się Wam przyda.

Pajka jak tam po prenatalnych?

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

Odnośnik do komentarza

Hej roza - czekamy na dobre informacje od Ciebie :)
Ja dzisiaj musze jechac oddac krew na badania plus jade do lekarza bo mi kazal podac intralipid, a nigdzie tego dziadostwa nie ma :/ wiec musze sie go zapytac co dalej.
Pozdrawiam i oby ten dzien byl owocny w same dobre wiadomosci ;)

Odnośnik do komentarza

Róża 84 badania prenatalne 1 trymestru to właśnie USG genetyczne plus w Polsce rekomendowany test Pappa. A który to będzie dokładnie tydzień i dzień? Te badania są od 11t0 do 13t6, ale w samej końcówce 13 tygodnia to może być ryzykowne, bo jeśli maluch jest starszy niż wynika z ostatniej miesiączki i będzie większy niż 84mm to po prostu nie da się ich już przeprowadzić. A to jedyna szansa na bezinwazyjną ocenę zaistnienia chorób genetycznych.

05.04.2017 (')
07.12.2017 (')

Odnośnik do komentarza
Gość Róża84

Gomerka
Róża 84 badania prenatalne 1 trymestru to właśnie USG genetyczne plus w Polsce rekomendowany test Pappa. A który to będzie dokładnie tydzień i dzień? Te badania są od 11t0 do 13t6, ale w samej końcówce 13 tygodnia to może być ryzykowne, bo jeśli maluch jest starszy niż wynika z ostatniej miesiączki i będzie większy niż 84mm to po prostu nie da się ich już przeprowadzić. A to jedyna szansa na bezinwazyjną ocenę zaistnienia chorób genetycznych.

Ze USG to wiem ale chyba przeważnie wykonuje sie 2D, a 3D lub 4D sa płatne dodatkowo. No wlasnie wg miwesiaczki to będzie 13 tydzień i 6 dzien, a ja mialam krótkie cykle i myślę ze ciąża jest starsza niż z wyliczeń. Dzis może uda sie dokładnie określić wiek ciąży
Odnośnik do komentarza
Gość WallsWalls

Gratuluje wszystkim dziewczynom owocnych badań :) ja wpadam w jakaś depresje, od tygodnia jestem chora, nie wychodzę z domu tylko leze, nie mogę brać żadnych lekarstw, do tego przestały bolec mnie piersi i ciagle mam obsesyjne myśli, ze serduszko mojej fasolki przestało bić, ze coś się stało złego itd. Wizyta u lekarza dopiero w przyszłym tygodniu a ja nie potrafię się uspokoić bo każdy zanik objawów ciążowych traktuje jak zły znak... próbuje sobie przemówić do rozumu, ze dlatego miałoby się coś stać, nie mam plamien, brzuch mnie nie boli itd. Eh ciezko mi ;(

Odnośnik do komentarza
Gość WallsWalls

Wizytę mam we wtorek. Nie potrafię myśleć racjonalnie, ciągle zastanawiam się czy serduszko może przestać bić, na poprzednim usg wyszło, że dziecko jest o tydzień mniejsze niż myślałam, serce biło i tyle. Więcej się nie dowiedziałam. Teraz ta choroba, zaraz oszaleję bo niczym nie umiem sobie ulżyć, dobrze chociaż, że mam l4. Chyba powinnam iść do psychiatry...

Odnośnik do komentarza

Melduje się w końcu :) Gomerka badania prenatalne super, ryzyko wad ekstremalnie niskie. Dr Wiecheć polecam z całego serca,super konkretny facet. Wyniki krwi mam doslac na @ i doktor naniesie wyniki, aczkolwiek powiedział że w moim wypadku niewiele się to zmieni, bo ryzyko po USG mam bardzo niskie. I chyba będzie dziewczynka :)

Wszystkim dziewczyna gratuluję dobrych wizyt i wiele spokoju w trudnych chwilach :)

Odnośnik do komentarza
Gość Róża84

Gratuluje super wyniku :) wallswalls ja w poniedzialek i wtorek czułam sie duzo lepiej, mniej bolały piersi i mdłości prawie wcale. Tez zaczęłam mieć myśli, czy wszystko ok, szczególnie ze na poprzednim badaniu bylo widać tylko pęcherzyk. Musimy myśleć rozsądnie i troche bardziej pozytywnie, bo do września zwariujemy zamiast cieszyć sie ciążą.

Odnośnik do komentarza

Walls jezeli masz talie zle mysli to moze idz do lekarza. Innegi prv lub na nfz. Niech sprawdzi czy wszystko ok. Ja bylam w odstepie 3 dni dwa razy :) usg nie szkodzi, a Tobie od razu humor sie poprawi.
Pajka super, ze wszystko w porzadku
Roza rowniz sie ciesze dobrymi wiesciami.
Dziewczyny co myslicie o detektorze tetna ?

Odnośnik do komentarza
Gość Róża84

Jak tam dziewczyny w kolejnym tygodniu? U mnie wszyscy chorzy ale ja się na razie trzymam. Samopoczucie bez zmian, czyli śpiąca, z mdłościami i zatkanym nosem. Przydałaby się słoneczna pogoda dla osłody życia bo ten chłód na zewnątrz już mnie drażni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...