Skocz do zawartości
Forum

Mrożenie mleka


Gość justyna_o

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy musiałam ściągnąć mleko i przechować. Zostawiałam mleko zawsze w lodówce, tam może postać nawet do 4 dni, bez uszczerbku na walorach smakowych. Znajoma mroziła porcjami, ale niestety nie wiem jak reaguje dziecko na takie mrożonki, myślę że jest już gorszej jakości

Odnośnik do komentarza

Przy wyjazdach wspomagałam się mm, nie potrafiłam wcześniej ściągnąć sobie pokarmu. Blokada w głowie mówiła stop i ani kropelka nie wypływała. Natomiast moja siostra ma zamrożonych kilka porcji mleka, jeśli chce gdzieś wyskoczyć to maluszek nie ucierpi z głodu :)

Odnośnik do komentarza
Gość krystynka

Jak prawidłowo przechowywać i przygotowywać do podania pokarm kobiecy :

➡ Pokarm można przechowywać w lodówce (w temp. około 4 stopni) maksymalnie do 96 godzin od ściągnięcia. To najbardziej optymalny sposób przechowywania, gdyż w trakcie zamrażania i odmrażania część składników ulega rozpadowi.

➡ Dozwolone jest także mrożenie mleczka, najlepiej w porcjach odpowiadających jednemu posiłkowi maluszka. Takie mleko można przechowywać nawet 2-3 miesiące (optymalna temp. to około -20 stopni).

➡ Przygotowując odciągnięty pokarm nie wolno go przegrzać (podgrzewamy maksymalnie do 37 stopni!) gdyż w wysokiej temperaturze zniszczeniu ulegają niektóre enzymy i hormony.

➡ Mleka kobiecego nie należy podgrzewać w mikrofalówce, gdyż fale również są w stanie zniszczyć niektóre cenne składniki.

➡ Pamiętajcie, że rozmrożonego pokarmu nie wolno ponownie zamrażać!
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Mleko bez względu jak długo przechowujemy nie traci wartości odżywczych, ale obniża się stężenie witaminy C, zmniejszaja stężenie trójglicerydów, umierają leukocyty, zmniejsza się liczba limfocytów. Trzeba zdecydować co lepsze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...