Skocz do zawartości
Forum

Duphaston a pominięcie tabletki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Jestem w 7,5 tygodniu i jako, że mam macie dwurożna to biorę duphaston, 2x 1 tabletka dziennie. Mój ginekolog źle wyliczył tabletki, ja też się nie polapałam i się okazuje, że brakuje mi tabletki na dzisiejszy wieczór i na jutro rano. Teraz się strasznie bojez że może to źle wpłynąć na ciąże :( miała może któraś z was taka sytuacje? Albo może chociaż się orientujecie czy łoże mieć to jakiś zły wpływ na ciąże?

Odnośnik do komentarza

Myślę że gorszy wpływ na dziecko może mieć Twój stres. Czytałam gdzieś że duphaston bardziej działa na psychikę kobiety niż naprawfe na podtrzymanie ciąży więc te dwie tabletki pominięte na pewno szkody nie wyrządza. I tak nic nie poradzisz więc kup jutro nowe opakowanie i kontynuuj dawkowanie. Powodzenia

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Do lekarza idę dopiero popołudniu :) mam 7,5 tydzień i nie biorę nic oproC duphastonu... Ale generalnie lekarz, u którego byłam bardzo olewajaco podszedł do tego wszystkiego, bo stwierdził, że mam większe ryzyko poronienia bądź przedwczesnego porodu, ale nie ma żadnego sposobu zeby temu zapobiec a ciąża to nie choroba więc mam się nie przejmować, żyć i pracować normalnie i zobaczymy co z tego będzie :P więc dzisiaj idę do innego lekarza i mam nadzieję, że on się mną faktycznie zainteresuje :) a Ty bierzesz duphaston? I nospe czy coś jeszcze? :) i z poprzednimi ciążami nie było problemu? :) bo w internecie same straszne historie :P

Odnośnik do komentarza

To faktycznie lekarz idiota bo nasze ciąże są zagrożone. Pierwszą donosilam do 36 tc. Córka zdrowa ale była maleńka bo 2090 ;) druga ciąża stracona z powodu krwiaka. Teraz w tej ciąży również był krwiak ale udało się. Obecnie 27 tc. Od samego początku luteina, nospa, magnez i duphaston. W naszej sytuacji to ważne bo nie można dopuścić do skurczy takiej macicy. Gin również zalecił by unikać seksu. Ale co lekarz i historia to opinia. Jeśli mogę coś doradzić to bardzo uważaj na siebie, nie przemeczaj się :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...