Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek dla samotnej mamy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochane,
Moze ktoras miała podobną sytuację albo lepiej sie orientuje. W kwietniu przyszłego roku zostane mamą, jestem i bylam osobą niepracującą ponieważ w kwietniu skończyłam szkołę, trochę pracowałam w rodzinnej firmie ale nie byłam zarejestrowana bo dorabialam dwa-trzy razy w tygodniu, nie bylam również zarejestrowana w urzedzie pracy jako bezrobotna a teraz mam problem bo zaszlam w ciaze z chłopakiem ale nie jestesmy małżeństwem i jak narazie nie będziemy, czytałam troche o zasilkach dla kobiet poniewaz nie wiem jak to jest z tym kosiniakowym, urlopem macierzynskim, co mam dalej zrobic zeby nie zostac z niczym, z racji tego ze jest ojciec dziecka nie moge liczyc na zadne dodatki dla samotnej matki( wystarczy ze jest panna), nie wiem jak to jest z ubezpieczeniem i później jak sie urodzi dziecko. Może któraś się orientuje i mi podpowie co robić.
Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jako ciężarna jesteś unezpieczona państwowo. Dziecko do 18 roku życia również. Będziesz wpisywać ojca do aktu urodzenia? Jesli nie to po urodzeniu przysluguje Ci tzw kosniakowe w wys 1000 zl miesięcznie przez rok. 500 plus. Zasiłek rodzinny. Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka. Jesli ojciec będzie wpisany, by dostać 500+ i zasiłek rodzinny musisz mieć zasadzone alimenty na dziecko. Po porodzie bys byla nadal ubezpieczona musisz być zarejestrowana jako bezrobotna.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...