9 miesięcy, ciąża

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kasiaa88

Kasiaa88 wpis edytowany

A i czy któremuś z dzieciaczków jeszcze nie odpadł pępek?
Julka kończy dziś dwa tygodnie i dalej ten pępek ma.
Już chciałabym żeby wreszcie odpadł. Próbowała któraś spirytusem? tak bezpośrednio polewać? bo nic nie robienie czy psikanie octaniseptem nie pomogło.

ps co do odciągania to ja odciągam max dwa razy dziennie bo nie mam potrzeby więcej bo mała je z piersi. Podgrzewam mleczko wstawiając je do gorącej wody i potem sprawdzam termometrem dotykowym temperaturę. Nie mrożę pokarmu.
Od października wracam na studia podyplomowe to wtedy będę pewnie bardziej regularnie odciągać, żeby mała miała mleczko jak mnie nie będzie :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

64175 kasiaa88 Kobieta, 32 lata, Warszawa
skakanka

skakanka

Kasiaa
U nas 11 doba, pępek jeszcze jest, ale już ledwo wisi. No i brzydki jest jest,wyciągam patyczkiem do uszu, namoczonym w octanisepcie te gluty ze środka. Spirytusem nie próbowałam, ale raczej bym nie polewała, tylko albo właśnie patyczkami, albo na gazik.
Super że udało się z kp, wiem jaka to radość bo u mnie podobna historia. Córce musiałam odciągnąć, a Mikołaja mogę karmić prosto z dystrybutora :) On też je po 5-10 minut tylko, i to tylko z jednej piersi na raz i potem ładnie przesypia 2-3 godziny. Tylko ja się nie martwię, bo przez 5 minut laktatorem jestem w stanie odciągnąć 60- 70 ml, a dziecko wiadomo że jeszcze więcej wyciągnie, więc wydaje mi się że je dużo.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/klz96iyelmwiayf1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk354l94238.png

52513 skakanka Kobieta, 19 lat, jjjj
MoniiB

MoniiB

Kasiaa ja robiłam pępek spirytusem 70%, odpadł w 12 dobie. Ale nie można polewać bo jak dostanie się na zdrową skórę to obszczypi. Moczyłam w tym zwykły patyczek do ucha i przecierałam w środku pępka

55141 moniib Kobieta, 32 lata, Śląsk
Patrycjaaa

Patrycjaaa

Mój też ciągle jadł po 5-8 minut .Teraz czasami ma akcje że wisi na cycu 20 minut i jeszcze potrafi z drugiej pociągnąc , ale mleko na pewno jest więc nie wiem czemu tak ..
Wczoraj w ciągu 10 minut ręcznym laktatorem ściągnęłam 120ml z jednej piersi , więc to mleko na pewno jest

Mały podróż zniósł bardzo dobrze , byliśmy w sumie 4 godziny i ciągle spał , parę razy marudził Selena szczęście się nie obudzil

63446 patrycjaaa Kobieta, 28 lat, Aaa
bławatek 1

bławatek 1

Dziewczyny kiedy wy odciagacie pokarm laktatorem? Ja chciałam spróbować żeby zobaczyć czy mały zaakceptuje butelkę, i odciagałam po karmieniu ale z marnym skutkiem. Tylko troszkę odciągnęłam :( Niby pokarm mam bo mały super przybiera. Przed karmieniem boję się odciągać żeby się nie okazało że nic nie będzie jak mały będzie chciał.
I nie wiem jak to zrobić..

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

62821 blawatek-1 Kobieta, 35 lat, Tarnow
arlusiek

arlusiek

Łusi odpadł pępek po miesiącu ;) wszystko było dobrze, suchy, czysty. Jak odpadło to wszystko ładnie wygląda. Położna tylko wacikami ze spirytusem jej przemywała.
My za to mamy problem z trądzikiem niemowlęcym lub alergią. Położna mówi, że trądzik i żeby nie panikować, ale mnie przeraża to, że każdego dnia to wyglada inaczej. Raz nie ma wcale, raz cała buzia czerwona i krostki, raz suche policzki :( żal mi jej... oby minęło. We wtorek mamy szczepienia, wtedy skonsultuje jej buźkę z innym pediatrą i ewentualnie weźmiemy receptę na inne mleko (mała jest na modyfikowanym - Bebilon pronutra).

61351 arlusiek Kobieta, 28 lat, Poznań
Patrycjaaa

Patrycjaaa

Bławatek ja np karmię małego z prawej piersi później ściągam z lewej i następne karmienie z prawej .Także jeden cyc dla małego a jeden do butelki.
Nie wiem czy dobrze robię ale u mnie się to sprawdza , chociaż nie dawałam jeszcze nigdy butli małemu

63446 patrycjaaa Kobieta, 28 lat, Aaa
MamaRadzia

MamaRadzia

bławatek Ja tak jak Patrycja sciągam. Też miałam problem, żeby coś ściągnąć, ledwie 50ml wyciskałam na recznym laktatorze, a teraz mam elektryczny i dzisiaj bez problemu z 1 piersi poszło 120ml.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6clb12jczx5zt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/uch5epok0m1hftqd.png

61867 mamaradzia Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
~MaKlar

~MaKlar

Bławatek ja podobnie jak Patrycjaaa jedna piersią karmię a do drugiej mam podpięty laktator. Albo po karmieniu do tej drugiej dopiero podłączam. Tyle ze ja muszę postymulować brodawkę zanim podepnę się pod laktator - jeżeli tego nie zrobię schodzi mi 10ml i nic więcej... a tak to 100-150ml.

Co do pępka- przemywałam na zmianę spirytus/ octaniset przy użyciu wacika lub patyczka do uszu i muszę stwierdzić, że patyczek robi lepszą robotę! I po odpadnięciu jeszcze przez kilka dni przemywałam patyczek + octanisept już sam pępek.

bławatek 1

bławatek 1

Problem w tym że ja karmię z obu piersi. W ciągu dnia mały często wisi na cycu i boję się zostawić mu jednego że się nie naje. A że po takim częstym przystawianiu, te pierś są miękkie to zostawienie jednej jest trochę ryzykowne..

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

62821 blawatek-1 Kobieta, 35 lat, Tarnow