9 miesięcy, ciąża

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MaZos

MaZos

dzięki cyśka - znam kapustę i szanuję - z pierwszą córką miałam laktacyjne przeboje i tylko kapusta ratowała. Muszę męża wysłać do sklepu!

--

Drugie forum
https://www.suwaczki.com/tickers/ojxeej280go0cg9g.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usa8ribj8uw1uqj.png

50519 mazos Kobieta, 36 lat, Wawa
kikki

kikki

Hej dziewczyny czy wy odbijacie dziecko po KP? Ona mi tak ładnie usypia, jak biorę do odbicia to płacz :/ i znowu do cyca. Położna mi mówiła, że nie trzeba po KP, ale jak nie odbijam to kiedyś tam przez sen uleje... Jak jest u was??? I kolejne pytanie czy wy zmieniacie pampersy jak dziecko śpi. Chodzi mi o to, że słyszycie tego hmmm bąka i że coś idzie. I czy budzicie po tym dziecko czy czekacie aż samo się obudzi? Ja budziła ale wtedy zmieniam pampersa co 10 minut, bo po obudzeniu koniecznie cycek i tak w koło. I wychodzi na to, że karmienia ma co 2h Pomocy! :p

65671 kikki Kobieta, 26 lat, Nibylandia
MamaRadzia

MamaRadzia

Dzięki dziewczyny, jak będzie źle to przynajmniej wiem, że mogę coś łyknąć. Na ten moment ból puścił, przynajmniej jak leżę, więc może jakoś się uda.

kikki Mój też zasypia przy piersi i nie odbijam go, bo się wybudza i wtedy jest jak piszesz (cyc-wybudzenie-cyc-wybudzenie-itd). Po prostu układam go na boczku z pieluchą koło twarzy i tak mu się czasem ulewa (przez dzień prawie zawsze, w nocy raczej nie), ale to ładnie wypływa i nie krztusi się tym. Pieluchy też nie przebieram jak śpi. Czekam jak się obudzi, po przebudzeniu cyc i dopiero przebieranie, bo inaczej przez całe przewijanie jest płacz. Poza tym dziecko robi te swoje kupki na raty, więc jak od razu się weźmiesz za przebieranie, to całkiem możliwe, że zaraz będziesz miała w nowej pieluszce ciąg dalszy kupy ;)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6clb12jczx5zt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/uch5epok0m1hftqd.png

61867 mamaradzia Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
koza1

koza1

Mi w szpitalu przy wypisie powiedzieli że mogę brać 3x2 Apapu na dobę. Ja mam jeszcze dodatkowo czopki z diclofenaku. U nas karmienie jest na raty. Cyc-pieluszka-cyc-pieluszka-cyc-pieluszka i dopiero koniec. Odbijam go jak nie śpi albo widzę że ulewa. Maciek nawet przy najmniejszej kropce z kupy się zdrze więc u nas w ciągu 10 min schodzą trzy pieluchy. A dziś byliśmy załatwić kilka spraw i przebierałam go na szybko w samochodzie. Skończyło się cała kupa na mnie i siuśkami wszędzie w koło... Mamy straszny problem z organizacją dnia. Wszystko zajmuje tyle czasu bo trzeba wszystko dostosowywać do karmienia które czasem trwają wieczność.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kfz94kmfv.png

63102 koza1 Kobieta, 28 lat, Śląsk
Cobra

Cobra

koza ten mały człowiek wywraca życie do góry nogami. Ale z czasem się zorganizujecie i życie wróci do jakiegoś schematu, do normalności.

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
Czekamy na Witka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kjzbnsng6.png

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
Sasanka88

Sasanka88

My czujemy się dobrze, wstałam pod prysznic o 2 w nocy i jakoś chodzę i wstaję - w nocy zastrzyki i tabletki, także nie jest tragicznie. Wyniki ostatnie wczoraj wyszły nawet ok i dostałam Malutką dziś rano. Ciągle chce ssać i już nie wiem co robić, żeby ją odłożyć, dobrze że mężu jest ze mną, ale nie wiem jak noc minie. Pokarm się pojawił, więc chociaż jakaś korzyść tego początku sn... bo niby na laktację lepiej niż samo cc, ale ile go jest to nie wiem... Mamy jeszcze mieć kontrolę nerki bo miedniczka była wypęłniona na granicy normy a to po 5 dniach więc pewnie trochę tu posiadzimy. Jest ciężko, ale trzeba dać radę :)

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

61743 sasanka88 Kobieta, 31 lat, Rzeszów
kikki

kikki

Sasanka gratulacje!!! W jakim szpitalu w końcu rodziłaś? Chociaż taki plus z tego psn, że laktacje się pojawiła, ja po cc w sumie to po 5 dniach tak w miarę rozkręciłam laktatorem, teraz dokarmkam modyfikowanym 1/2x tak po 30 ml.

65671 kikki Kobieta, 26 lat, Nibylandia
kikki

kikki

Dziewczyny ile minut odciagacie laktatorem? Bo ja tak po 30min mam 60 z jednej i drugiej. Odciagam 2/3x dziennie. Plus 2/3x cycek KP (ale mam wrażenie, że Emi prawie nic nie wysysa). Nie wiem hmm czy 3o minut to jest optymalnie czy trzeba dłużej laktatorem? Czy rócej?

65671 kikki Kobieta, 26 lat, Nibylandia
~Zakochana

~Zakochana

Ja laktator uzywam tylko jak muszę wyjść i chce odciągnąć na zapas. Ewentualnie jak przespal ładnie noc czyli np. 3 h ciągiem to rano mam jedną pierś pełną ( karmię naprzemiennie) i wtedy ja odciagam. Generalnie po ok. 7 min z jednej piersi mam ok. 80 ml. Nie odciagam do końca. Tyle mi wystarcza na jedno karmienie. Ale naprawdę dużo daje rodzaj laktatora chyba. Ten co mam z lansinoh lepiej pobudza i odciaga niż moja stara medela mini.