Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

W poprzedniej ciąży też miałam taką kreskę i przez 5 minut zastanawiałam się czy ona tam jest czy tylko mi się wydaje bo tak bardzo chce ją widzieć:) Teraz też taka jasna była ale już wiedziałam, że tak może być :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Dziewczyny, nie wiem jak wy ale ja się już w spodnie nie dopinam, ciężko mi wymyślać luźne ubrania. Brzuch mam nie ciążowy jeszcze oczywiście a jedzeniowy, bo ciągle mi się chce jeść, mdli mnie potem i czuję się fatalnie, ale ciągle mnie ssie w żołądku. Nigdy wcześniej tak nie miałam bo pierwsze tygodnie chudłam, a teraz wyglądam jak co najmniej w 4mcu.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Wtedy jest spora szansa,że zobaczysz już bijące serduszko. Wcześniej nie ma potrzeby jeśli będziesz się dobrze czuła. Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość, pierwsze tygodnie strasznie się dłużą ;) Jeśli nie brałaś to zacznij brać kwas foliowy, najlepiej folik, bo teraz jest bardzo ważny w prawidlowym rozwoju maleństwa.

Odnośnik do komentarza

hej,
staram się cieszyć każdym dniem mojej ciąży i dziękować Bogu za ten kolejny dar. Chociaż to sam początek to już pokochałam swoje maleństwo. Wiem , że tym razem się uda. Wizyty lekarskiej nie mam jeszcze umówionej , zaczekam do 7 tc , aby nie przeżywać tego stresu co w poprzedniej ciąży tej niepewności , niepokoju , stresu niepotrzebnego dla maleństwa. Łykam Pregne plus vigantoletten x2 i kwas foliowy 5mg. Jutro pójdę zbadać poziom kwasu foliowego w surowicy. I za kilka dni ponownie bhcg.
Pojawiają się pierwsze objawy ciążowe mdłości wieczorne , zmęczenie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! :-) u mnie dziś 6tydzień 1dzień (wedlug miesiączki powinien być 6tydzień 6dzień). Na USG widać już bijące serduszko. Sama sobie wyliczyłam termin na 6. sierpnia. Mam już jednego bąbla - dziewczynkę, kończy za 4 dni półtora roku. Od paru dni biore Duphaston 3x dziennie bo mialam niewielkie plamienia i pobolewania podbrzusza, pierwsza ciąża do 16tyg też z Duphastonem. Miło mi Was poznać i mam nadzieję, że będziemy sie wspierać w tym wyjątkowym czasie :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Ojojoj sie podziało na forum witam wszystkie nowe Przyszłe Mamusie!
Dziewczyny dzięki za wsparcie po tej wizycie i usg jakoś się podlamalam... Liczyłam że będzie widać więcej niż pęcherzyk...ale dzięki zWam już mi lepiej.
Dziś idę powiedzieć kierownikowi więc trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Witam przyszłe Mamusie ;) ostatnia miesiączka 24 październik. Według moich obliczeń termin porodu na 1.08.2019 ;) dzisiaj mam pierwszą wizytę, mam nadzieję, że wszystko w porządku. Według kalendarza to 8 tydzień 7+2 dni...czy zobaczę już serduszko? Wizyta o 19.15 więc jeszcze muszę trochę poczekać, dzisiaj wzięłam sobie wolne w pracy.

Odnośnik do komentarza

Czytałam u mamaginekolog że bijące serduszko na USG pojawia sie miedzy 5tydz 6dzień a 6tydz 1dzień, ale podstawa to kiedy była owulacja. Więc na spokojnie i bez paniki, tak jak Wam pisalam u mnie owulacja była 5 dni później niż ten klasyczny 14 dzień cyklu. Na wczesnym etapie ciąży z wielkości zarodka (CRL) wynika wiek ciąży. U mnie na wczorajszym USG CRL 0.52cm i to odpowiada 6tydz 1dzień.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

~WallsWalls mi lekarz powiedział że jeśli będzie jakiekolwiek krwawienie to żebym poszła do lekarza bo to może byc coś niepokojącego. Powiedział że normalne objawy są to bóle brzucha,kręgosłupa,piersi,sennosc,wrazliwosc na zapachy,zmiana apetytu,nerwowosc i że to jest normalne a krwawienie powinno mnie zaniepokoić jeśli będzie. Duphaston ma brać do końca grudnia i folik mam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...