9 miesięcy, ciąża

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Panda082019

~Panda082019

Cyska hormony tarczycy są bardzo istotne dla rozwoju dziecka a w szczególności mózgu. Ja bym tego nie lekceważyla i jeżeli się źle czułaś powinnaś to skonsultować z lekarzem a nie odstawiać tabletki. Hormonów nie można tak sobie brać lub nie brać.

Co do dawek to kwestia indywidualna i wcale nie jest tak że niski wynik to mała dawka. Tu bardziej chodzi o wyregulowanie i dopasowanie odpowiedniej dawki ja np w tym momencie mam 0,7 TSH a biorę euthyrox 137 także widzicie jak nic to ma się do czyjejś dawki niższej.

Ja uważam, że jednak warto być stale pod kontrolą endokrynolog bo naprawdę jeżeli dobrze są dopasowane leki można normalnie funkcjonować. Poza tym tarczyca ma wpływ na cały organizm a w ciąży jeszcze na dziecko.

~Panda082019

~Panda082019

Monika super że badania ok i ładny dzidzius :-)

Ja za tydzień jadę na ostatnie badanie prenatalne właśnie z tego względu, że wszystko szczegółowo obejrzymy

Cobra

Cobra

panda Moja endokrynolog mówiła mi, że dziecko ma własną tarczyce i wytwarza własne chormony już od 9tc i o dziecko mam się nie martwić. Te leki są dla nas, bo grozi nam poporodowe zapalenie tarczycy i to się już ciężko leczy...
Jak tu ufać lekarzom, kiedy każdy mówi co innego? :/

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
Czekamy na Witka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kjzbnsng6.png

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
Cobra

Cobra

Monika ja miałam takie usg na połówkowych ☺️ też oglądaliśmy zastawki w sercu, stópki, rączki, wszystkie kości i przepływy. I pięknie było widać te przepływy. Nigdy wcześniej nie miałam okazji oglądać takich cudów ☺️

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
Czekamy na Witka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kjzbnsng6.png

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
~Anna13

~Anna13

A mi gin powiedziala ze wlasnie to matka na poczatku dostarcza hormony tsh i dlatego są tak wazne dla prawidlowego rozwoju mozgu przez niedobor mozna nawet poronic.

~Panda082019

~Panda082019

Ja jednak upre się przy swoim :-) i wierzę mojej pani doktor

Tu medycyna praktyczna:
Nieleczona niedoczynność tarczycy ma także niekorzystny wpływ na rozwój płodu oraz dalszy rozwój dziecka. W pierwszych 10–12 tygodniach ciąży, kiedy tarczyca płodu nie produkuje jeszcze hormonów, jedynym ich źródłem jest tarczyca matki. W późniejszym okresie stopniowo zwiększa się produkcja hormonów tarczycy płodu, jednak praktycznie do końca ciąży korzysta on z hormonów tarczycy matki. W przypadku niedoczynności tarczycy matki niedobór hormonów tarczycy dotyczy więc także płodu. Hormony tarczycy są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu płodu. Ich niedobór może prowadzić do wystąpienia powikłań, m.in. związanych z rozwojem mózgu płodu (wpływ na rozwój neuropsychologiczny dziecka). U noworodków kobiet z prawidłowo leczoną niedoczynnością tarczycy w okresie ciąży nie stwierdza się żadnych zaburzeń rozwojowych.

Czyli przez całą ciążę leczenie jest ważne nie tylko dla nas ale i dziecka.
Dodatkowo należy suplementowac jod w ciąży i podczas karmienia piersią

Monikacz

Monikacz

Cobra, moje polowkowe w szpitalu było ok, lekarz bardzo miły i mówił tylko, że wszystko dobrze, ale nic nie widziałam.
A poniżej sypialnia, w końcu "nasza" a nie z zabudową po poprzednich właścicielach mieszkania. Na przeciwko łóżka będzie kącik Małego, ale dopiero zamowie łóżeczko i komodę :)

• sierpnioweczki-2019_74948.jpg
61458 monikacz Kobieta, 30 lat, Bydgoszcz