Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosuje metodę mojej mamy i babci- na masło. Masłem smaruje główkę na 3h przed kąpielą, następnie myje głowę i po myciu wyczesuję. Dzisiaj zaczynamy akcje ciemieniucha. Któraś z dziewczyn pisała o Ziaja na ciemieniuchę, że jej się sprawdziła. Mojej bratowej sprawdziła się Mustela.

Odnośnik do komentarza

A my dzis po wizycie u okulisty noi niestety potwierdziło sie mala ma niedrozny kanalik lzowy dostalismy krople z antybiotykiem i zalecenie masażu..jak nie pomoze to czeka ja zabieg jak bedzie miala 8-9 miesiecy.. a jutro szczepienie ktore juz dawno powina miec, ciekawe czy przez to oczko znowu nie zostanie przesunięte ale raczej nie powinno miec to żadnego wplywu jak myslicie??

Odnośnik do komentarza

My po szczepieniu w końcu już też. Był płacz ale zniosłam to lepiej niż pierwszym dzieckiem chyba dlatego że już wiedziałam jak to wygląda. Całą noc budził się z płaczem i cały dzień następny płakał. Tylko jak jadł na chwilę przestawal. Tracił całkowicie już głos :( najgorzej że przy kolkach to choć wiedziałam co probowac a tu nic, taki nieutulony płacz. Ma szczęście kolejna noc była już spokojniejsza. Poki co nie mial podniesiosionejbtemp wiec j8z moze nie bedzie. Mam nadzieję że nic więcej nie będzie się już działo. Strasznie boję się tych szczepień. Za 2 tyg pneumokoki. A teraz sobie lezymybi rozmawiamy już pół godziny i właśnie robi kupę ;) cała n9c się trochę męczył żeby zrobić. Od tygodnia w nocy właśnie nie ma kupki a robi rano. Przez dziennroznie, czasem 1, czasem 4.

Odnośnik do komentarza

Ja generalnie używam tylko veganskich kosmetyków, na ciemieniuche świetnie sprawdza się oliwka z hipp z migdałów. Naturalna, a natluszcza fajnie i nie zostawia żółtych śladów. Nacieram jak wkładam to do wanienki, potem myje mu główkę i wyczasuje. Nie czekam aż się ciemieniuche pojawi, tylko robiebto profilaktycznie raz w tyg i nie mamy ciemieniuche Wogole.

Odnośnik do komentarza

U mnie tylko pier sza córka miała ciemieniuche. Wtedy dr nam zapisała maść cutivate chyba o ile dobrze pamiętam, ale to na receptę było. Ale miała tego strasznie dużo i zeszło bardzo ładnie po tej maści. Reszta dzieci nie miała w ogóle, choć pielegnowalam tak samo. U Witka narazie czysto. Zobaczymy czy wyjdzie czy nie

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Melduje się u nas wszystko w porządku , mały dalej przybiera w szalonym tempie ;) już 4.600 ,ciemieniuchy nie ma ,.ale ma suchą skórę na głowie ,pięknie się śmieje od paru dni :) kolek też nie ma ,zdarzyło się tylko 2 razy póki co , ale męczy go brzuszek czasami
Pytałam środowiskowej czy mogę podzielić te szczepienia ,ale nie ma takiej możliwości

Katia oby antybiotyk pomógł

Odnośnik do komentarza

Starsza miała duża ciemieniuche bo nie wyczesywalqm profilaktycznie i nie używałam żadnych olejków. Tylko oilatum wtedy. Miała aż na brwiach. Wtedy polecana wśród znajomych była olejuszka chyba to z ziaji. Pomagało. Generalnie to chyba chodzi O to żeby natłuścić czymkolwiek i czesać. Wogole starszą to i trądzik straszny miała 3 miesiące i ta ciemieniuche. A ten gladki jak jedwab :) kilka prosakow tylko miał po urodzeniu ale już poznikaly.

Odnośnik do komentarza

Katia synkowi długo oczka eopialy, już nas też straszyli przetykaniem, trzy razy miał antybiotyk i masoanie i nic, az jedna dr w przychodni zaproponowała kropelki (chyba homeopatyczne) alectoin, no i po tygodniu stosowania oczka były już w porządku, nigdy widcej nie ropialy. Może i u was by się sprawdziły.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Hej u nas dni lecą jeden za drugim.
To co mnie martwi to mała nie robi kup po 2-3 dni dziennie. Jutro wizyta patronażowa i ważenie to podpytam i zobaczę czy wszystko ok z przybieraniem.
Ile kup robią Wasze dzieci?

Pamiętam ten płacz dziecka przy pierwszym razy 3 bo na NFZ dlatego teraz zdecydujemy się na 5w1 lub 6w1, pneumokoki chciałabym innego dnia, a z rota chyba zrezygnujemy.

Katia mojemu synkowi też ropiały oczka masowałam kanaliki, stosowałam maście, antybiotyki w kroplach, jedno oczko przez to było mniejsze. Potem jakoś to przeszło, ale długo się z tym męczyliśmy.

Cyśka nie wiem nie doradzę póki co bo ja na razie wstrzymuje się od sexu :D czekam do wizyty kontrolnej po połogu może wtedy jakoś się przełamie, póki co libido bliskie 0 :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Katia mojemu też dalej ropieje , szczególnie jedno ,aż czasami mi sklejone oko ;/ środowiskowa mi powiedziała że to oczywiście normalne , że jak zaczną mu łzy lecieć to będzie lepiej bo się tam wszystko pootwiera i oczyści .. trochę się teraz zaniepokoilam .Jutro idziemy do lekarza więc niech sprawdzi

Kasia moj robi o wiele mniej , tak myślę że z 4-6
A jeszcze co do bioderek tutaj tego nie sprawdzają , ale też się zapytam jutro
Planujemy w listopadzie lecieć do Polski więc pochodzimy też po lekarzach , chociaż nie chce mi się wogole myśleć o locie z tak małym dzieckiem

Odnośnik do komentarza

Katia
Córka miała zamykane kanaliki, podobno to częste u niemowląt. Też nas straszyli zabiegiem, ale wystarczyły masaże, tylko trzeba je robić dosyć często. Ja wyrobiłam sobie taki nawyk, że przed każda zmianą pieluszki masowałam. Oczka przemywalam tylko solą fizjologiczną z tej ropki. Dosyć długo to wszystko trwało, nie pamiętam dokładnie ile, ale na pewno kilka miesięcy. Leków żadnych nie miała, bo ma szczęście nigdy się zrobił się żaden stan zapalny.

Kasia
U nas kupa średnio przy co drugim karmieniu czyli pewnie z 5 na dobę.

U nas też ciemieniucha, ale taka delikatna, cieniutka, tylko dużo jej, nawet na brwiach :) wyczesywanie pomaga, nawet niczym nie smaruje.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki za rady mam nadzieje ze to masowanie pomoze bo nie uśmiecha mi sie znowu przeżywać tego samego..z synem tez bylam na badaniu w narkozie 3 lata temu w tej klinice okulistycznej tylko ze z nim byla powazniejsza sprawa-podejrzenie jaskry...ah te moje dzieci maja sie z tymi oczkami...

Wlasnie wrocilismy ze szczepienia..mala wazy 4680 :-) noi za 2 tyg pneumokoki

Odnośnik do komentarza

Kasia u nas kupy 2-4 dziennie. W nocy od jakiegoś już czasu nie ma, no może 1 x w tygodniu jest w nocy.

Ciemieniuchy nie ma i położna mówiła że już nie będzie

Położna radziła aby na obrzęk na nóżce po szczepieniu przyłożyć sodę oczyszczoną. 1 łyżeczkę rozpuścić w 1 szklance ciepłej wody, moczyć waciki i przykładać do nóżki posmarowanej np oliwką.
Jeszcze nie szczepilam więc nie próbowałam. Slyszalyście o takiej metodzie ?

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaa88 u mnie zaś libido bliskie 100 :p Ale boje się jakbym miała przeżyć swoj pierwszy raz hahha
Coś tam próbowaliśmy, ale jestem tak spięta i nie wiem co mnie czeka w trakcie, że się wstrzymuje.

Dziewczyny u nas kupy są co 2h non stop, ewentualnie co 1,5h nawet. A jak nie ma kupy przez 3-4h to panika u małego i marudny jest, nie wyobrażam sobie przerwy kilku dni. Ale czy karmicie się piersią? U nas tylko i wyłącznie kp, a ponoć te kupy są wtedy częstsze, dziś była u mnie polozna i powiedziała, ze do 4 dni to normalne jak nie ma kupy, maluchy maja jeszcze niewykształcony układ pokarmowy.

Tak w ogóle u nas wszytako super. Podziwiam was za usypianie maluchów... u nas dalej to samo, odkładam i spi, ewentualnie utule i ucałuje, ale bez problemu usypia, żadne misie szumisie czy noszenie na rękach. Od początku staraliśmy się go odkładać i tulić.

Kolki już te św sporadycznie i trwają krótko i sprawiają, ze mały tyko marudzi, bez płaczu. Kropelki espumisan tylko podawałam, na obecna chwile przerwałam bo jest poprawa. A mały wczoraj skończył 4 tygodnie :)

monthly_2019_10/sierpnioweczki-2019_78718.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiem że temat już był ale nie jestem w stanie się cofnąć do tych wpisów więc proszę o poradę jeszcze raz w temacie odparzeń. U nas odparzona pupa. Coś polecacie? Wcześniej pisaliście o kąpieli w krochmalu więc pytanie nr 1 jak ją zrobić? Pytałam nr 2 czy macie inne sprawdzone sposoby które mogę wprowadzić wcześniej nie czekając na kąpiel?

cyśka mój maluch ma 2 miesiące więc może być różnica w kwestii kup :) U nas ilość zmniejszyła się gdzieś około 1,5 miesiąca.
Zresztą bez względu na wiek u każdego może być inaczej:)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Cyśka, ale słodziak :)
My na odparzenia stosowaliśmy Tormentiol. Pupa była już bardzo niefajna i tylko to pomogło a dużo rzeczy stosowaliśmy. A kupy to u nas są w zasadzie przy każdej zmianie pieluchy. Czasem mały kleks a czasem porządny ładunek :)
Noce już mamy coraz fajniejsze, wstajemy do karmienia 2 razy, sporadycznie 3. Tylko problem jest z uśpieniem wieczorem, czasem nawet 2h się męczymy. I rano wzdęcia ma, ale biorę go do łóżka i na śpiocha go masuje. W poniedziałek była u nas pani od chustonoszenia. Pokazała co i jak, zostawiła nam na tydzień chustę. Codziennie ćwiczymy, Maciek się polubił z chustą, jak go zawiąże to zaraz zasypia a ja w końcu mogę coś porobić :) a powiedzcie mi, bo mały od jakiegoś czasu ma trądzik na buźce, taki nieduży. Dziś zauważyliśmy że podobne krostki wyskoczyły na klatce piersiowej. To normalne?

Odnośnik do komentarza

Kurcze to jednak mnie niepokoi ten brak kup, dobrze że jutro do lekarza i ważenie to zobaczymy jak jest.
Cyśka karmimy się piersią dlatego to tym bardziej dziwne, że tych kupek nie ma. Mała je bardzo łapczywie góra 5min a potem puszcza pierś, możliwe że łyka tylko mleko pierwszej fazy, tak ja myślę.
Haha trzeba się przełamać. Ja to chyba mam jakiś paniczny lęk przed ciążą w pokoju :D
Na odparzenia sudocrem, tylko to trzeba już wcześniej bo jak się robią ranki to nie pomoże już.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...