Skocz do zawartości
Forum

Cechy odklejania pecherzyka ciazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny bardzo prosze o rade! Jestem w 9 tyg ciazy, w tamtym tygodniu wystapilo u mnie krawienie i okazalo sie, ze jest krwiak 2 cm, dostalam luteine, krwawienie ustalo. Wczoraj bylam na kolejnej wizycie, plod rozwija sie prawidlowo, lekarz stwierdzil, ze krwiaka juz nie widzi, ale na opisie usg nadal jest napisane: aktualnie stwierdza sie cechy odklejania pecherzyka ciazowego. Co to dokladnie oznacza i jak bardzo trzeba sie tym przejmowac? Niestety nie spytalam o to lekarza, bo zobaczyl dopiero po wyjsciu a on nic nie wspomnial o tym, mowil tylko ze krwiaka nie ma a z plodem wszystko ok. Kolejna wizyta juz u mojego lekarza prowadzacego dopiero za tydzien, a ja sie zastanawiam co to oznacza? Bardzo prosze o rade:)

Odnośnik do komentarza

Lekarz powinien Cię uświadomić. To bardzo niebezpiecznie dla zarodka. Powinnaś leżeć by się przykleil. Calkowite odklejenie spowoduje obumarcie zarodka bo "odklejony" nie ma możliwości by dalej się rozwijal, pobieral potrzebne substancje itp. Ja leżałam 7 tyg. Prowadząc bardzo oszczędny tryb życia, leżąc są duże szanse że się spowrotem przyklei. Skonsultuj się z innym ginem bo ten nie wykazał się profesjonalizmem nie wyprzedzając Cię o zagrożeniach. Uważaj na siebie i będzie ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz. Udalo mi sie znalezc innego lekarza na jutro popoludniu. Ten kompletnie nic nie wspomnial o tym, ze mam lezec. Czy lekarz w ogole moze taka informacje pominac, jesli jest takie powazne zagrozenie? Wiesz moze jak bardzo u Ciebie byl ten pecherzyk odklejony? On na wczesniejszej wizycie mowil ze ok 10%, moze to nieduzo o dlatego nie kazal lezec?

Odnośnik do komentarza

Ja juz nie rozumiem tych lekarzy, ta lekarka wczorajsza stwierdzila, ze nie widzi krwiaka ani zadnych cech odklejania. Ten z poniedzialku kazal brac luteine tylko do skonczenia tego opakowania, natomiast ta wczorajsza powiedziala, ze koniecznie do 16 tyg. A do tego jeszcze rozne wymiary zarodka, w poniedzialek na usg takim "brzusznym" 1,84, a wczoraj na usg takim "dopochwowym" 1,79. Skad az taka roznica?No i tamten wlasnie nic nie wspominal o lezeniu, oszczedzaniu sie a ta wczorajsza mowi, ze lezec caly czas nie musze, ale np zero seksu, zero prac domowych, jakis wolny spacer tylko. Nie ma dla mnie to zadnego sensu skoro twierdzi ze nic sie nie odkleja i wszystko jak dla niej wyglada teraz ok;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...