9 miesięcy, ciąża

Seks przerywany a możliwość ciąży

~Gość 225

~Gość 225

Dzień dobry, mam taki problem. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Z moim partnerem nie używamy antykoncepcji, tylko w dni płodne korzystamy z metody seksu przerywanego ( od roku z moim partnerem stosujemy tę metodę. Zawsze jest granica błędu, stosuję od 10 do 20 dc. Kalendarzyk prowadzę około 5 lat, miej-więcej wiem kiedy nastepuje owulacja, wydaje mi się, że w tym miesiącu miałam 15dc o 22, ale zagwarantować nie mogę). W 16dc poniosło nas i między jednym a drugim stosunkiem była przerwa 2 minut, przy czym nie do końca się ogarneliśmy. Wieczorem tego dnia poczułam kilkusekundowe ukłucie w prawym jajniku. Dziś jest mój 29 dc, obecnie mam ból piersi, ale tym razem bolą mnie od pach do skutków (zawsze na dole bolały), czuję jakbym miała miesiączke od 6 dni (raz w życiu miałam podobnie), czuję jakby było mi mokro, wczoraj badałam szyjkę macicy i wydaję się być nisko i rozpulchniona (chyba tak jest przed okresem), ból głowy też około od 6 dni (dzisiaj przeszedł), trochę mi słabo. Wydaje mi się, że to będzie jakieś przeziębienie, bo wczoraj rano było tak mi zimno, mimo że leżałam pod kołdrą to nogi miałam jak lody, a temperature ciała 37. W 26 dc testowałam popołudniu (test wyszedł negatywny z zarysem drugiej kreski, tzn. jakby się odbiła ale zniknęła po około 20 minutach) oraz 27 dc także popołudniu i test wyszedł negatywny. Od wczoraj czuję jakby coś się kroiło i miał przyjść okres, ale jakoś do teraz się nie może rozkręcić, tylko mam upławy. Czy jest prawdopodobne że jestem w ciąży? Ktoś miał podobną sytuację? Nie chciałabym być teraz w ciąży. Byłam dwa lata temu, ale wtedy żadnych objawów nie miałam, teraz mam nadzieję, że to psychika bardziej działa na mój organizm. Dodam, że ostatnio mam bardzo regularny cykl, w geanicach 29-30dni (od jakiś 4 cykli, bo wcześniej między 27-34).

Odpowiedzi znajdują się poniżej

death25

death25

Napewno nie jest to skuteczna metoda ale i my ją stosujemy.
Ja przed ciążą też czułam sie jak na okres przez 1 dzień dopiero jak spoźniła się przez tydzień odrzuciło mnie od papierosów i kawy.
Aaa i dodam że od 3 dni czuję sie jakbym za chwilę miała dostać@ ale nie mam.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdgeeqybjms5.png

49718 death25 Kobieta, 22 lata, Warszawa
~Gość 225

~Gość 225

death25 czyli w ciąży miałaś podobnie? Ja mam nadzieję, że u mnie to bardziej podłoże psychiczne na to wszystko wpływa. Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam, że też teraz możesz być w ciąży?

death25

death25

Tak podobnie tylko ze przez 1 dzień się tak czułam.
Tak @ miałam 19 paź. A teraz od 4 dni mam jakbym miała zaraz dostać @ no ale niestety nie ma czuję cały czas mokro brzuch raz boli przestaje i tak wkoło. Trochę się obawijam bo syn ma dopiero 1.5 roku wolałabym odczekać jeszcze z 2 lata chociaż.

--

~Gość 225

~Gość 225

O to masz podobnie do mnie. Z mojej obserwacji wynika, że powinnam mieć dzisiaj, na dzień dzisiejszy wszystkie objawy ustąpiły, nic nie boli, nic się nie dzieje, a nawet temperature mam niską, więc mam nadzieję, że dzisiaj dostanę. Też mam synka, mój kończy w sylwestra 2 latka.

~Gość 225

~Gość 225

death25 dziękuję za Twoją wypowiedź. Ja właśnie dostałam miesiączki. Nigdy takich objawów przed nie miałam, ale sobie je zapisałam żeby następnym razem nie panikować. Pozdrawiam.

~Onaa23

~Onaa23

Boże jedyny! Widzisz i nie grzmisz! XXI wiek mamy, a ona stosuje kalendarzyk i stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji. Moja koleżanka też stosowała kalendarzyk i już ma czworo dzieci. Kalendarzyk to sobie można prowadzić, ale wystarczy infekcja, niewyspanie, zmiana klimatu itp, a już kalendarzyk nie zadziała. Masz już dziecko a sama zadajesz dziecinne pytania. Zaraz po stosunku poczułaś ukłucie w jajniku? Taaak, to z pewnością jakiś wrogi plemnik próbował dopaść twoje komórki jajowe.

MamaRobercika

MamaRobercika

Może i mamy XXI ale są ludzie krytym kalendarzyk odpowiada, lub stosują go ze względu na wiarę. I powinno się to szanować nawet jeśli mamy odmiennie zdanie w kwestii antykoncepcji.

--

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wnidhdgewpi247l5.png

59783 mamarobercika Kobieta, 26 lat, Kraków
~Notak

~Notak

Stosunek przerwany do żadna antykoncepcja jeżeli ktoś nie chce zajść w ciaze i nie chce brać tabletek czy innych tego typu środków może chociaż prezerwatywa. Onaa23 może zbyt zgryzliwie ale ma trochę racji. Nie możemy przewidzieć reakcji organizmu na różne czynniki. Jednak ta gumka może chociaż trochę zminimalizowac stres przy każdym spóźnionym okresie.
Zazdroszczę temperamentu dla mnie seks raz na tydzień zniose ale dwa razy w ciągu jednego dnia niestety nie umiem.

~Gość inka

~Gość inka

Ze względu na wiare to nie powinni uprawiać seksu dla zwykłej przyjemności tylko w celu stworzenia potomka :)

death25

death25

Dziewczyny spokojnie jakbym nie chciała już więcej dzieci zastosowałabym inne skuteczne zabezpieczenia. Prezerwatywa nie jest skuteczna wujek ma troje dzieci z tego zabezpieczenia.
Ale mam jeszcze jedno pytanko czy moze któraś z was nie miała @ a czuła się jakby za chwilkę miała dostać i ochotę na sex. Bo przed @ nigdy nie mam ochoty.

--