Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę :P to mi teraz entuzjam opadl :D ide za tydzien (37tydz) wyjąć pessar, moze wtedy sie cos zadzieje. Mala tydzien temu wazyla prawie 3kg wiec jakbym w 37 plus.parę dni urodzila to byłabym szczęśliwa, bo skoro tak przybiera na wadze oby nie skońcZyło sie później CC. A jak wyglądają te skurcze dziewczyny? Ida.z kregoslupa, prZypominaja miesiaczke? Te przepowiadajace to wiem jak "bola" mam je już od hohoho wiec nie zwracam juz na nie uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

To zależy. Ja miałam krzyżowe więc czujesz najpierw jakby ci krzyże rozrywalo i to potem promieniuje. Z kolei koleżanka takich nie miała tylko uczucie jakby jej krocze chciało rozerwać więc te skurcze mogą się różnić, ale jedno je łączy- są bolesne, nasilają się i są regularne. Może tak być że np po godzinie ustana i poród będzie dopiero za kilka dni. Ponoc jak są regularne co 10 min to można się po mały szykować do szpitala. Zależy też ile km masz przejechać, bo jak blisko to przy 5 wystarczy. Ale naprawdę nie masz co się zastanawiać wcześniej, będziesz wiedzieć w odpowiedniej chwili :) A może jak w filmach odejdą Ci wody i już będziesz pewna ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki ;)
Mam wczoraj skończył się 36 tydz. Wkroczylismy w 37. Bylam na ktg które wyszło okej. Z tym że przy badaniu już tak okej nie było. Szyjka 15 mm ale zamknięta. Za to synuś napiera główka na stara Blizne bardzo mocno. Blizna jest bardzo cienka i gin się boi żeby macica nie rozerwala się. We wtorek 25 idziemy już do szpitala i cesarka będzie jak dotrwamy prawdopodobnie 28 czerwca już żeby nie czekać na ostatnią chwilę. Akurat wtedy będziemy mieć 38 tyg i 4 dni.
Chyba zaczynam się bać.
Jutro jeszcze zakończenie roku szkolnego moich dwóch lobuzow.. mam zamiar iść i nie urodzić ☺☺

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamy!

Prowadzę bardzo ciekawe badania do pracy magisterskiej oraz do projektu badawczego, którym kieruję :) Badam jak patrzą na siebie Wasi partnerzy, gdy po raz pierwszy zostają ojcami :) Dużo wiadomo już na temat macierzyństwa, natomiast temat ojcostwa dalej w wielu aspektach jest niezbadany :)Te badania, które możecie wspomóc pozwolą rozszerzyć wiedzę na temat mężczyzn w roli ojca :)

Żeby poziom badań był jak najwyższy - nie posiadam ankiety internetowej, a profesjonalne kwestionariusze psychologiczne, które wysyłam listem na Wasz adres korespondencyjny :) Pierwszy raz teraz, gdy jeszcze czekacie na narodziny, a drugi raz już po narodzinach dziecka. To właśnie to dwukrotne przeprowadzenie badania pozwala sprawdzić jak zmienił się Wasz partner, gdy doświadczył już w pełni ojcostwa - czyli po tym, jak urodziła się Wasza pierwsza pociecha :) Jednorazowe wypełnienie ankiety i kwestionariusza zajmuje przeważnie około 15-20 minut :) Poszukuję partnerów mam, które mają termin porodu wyznaczony na czerwiec - wrzesień :)

Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc! :) Wierzę, że uda mi się zebrać grupę, która pozwoli mi zbadać ten tak interesujący dla nauki obszar badań! :)

Wszystkie zainteresowane mamy proszę o wysyłanie adresu korespondencyjnego, na który mogę wysłać kwestionariusze na adres e-mail: edyta.anna.janik@gmail.com. W razie pytań zachęcam do kontaktu tutaj, jak również mailowo! :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jejku Ewa, będę przeżywać jakbym to ja szła :) masz już wszystko w domu przygotowane pewnie. Będę trzymać kciuki i czekać na wieści :)
Ja próbuje coś sprzątać i robić miejsce małemu ale kiepsko mi to idzie. Chciałabym do tego 38 t mieć wszystko gotowe żeby tylko na małego czekać, ale kiepsko to widzę. Ciężko mi cokolwiek robić.

Odnośnik do komentarza

Zakochana tak już wszystko przygotowane. Wczoraj pojechałam kupić łóżeczko... zdążyłam :)
Dostaliśmy od rodziny ale że było używane to wcześniej nie widzieliśmy jego stanu :) na szczęście udało się mi na ostatnią chwilę kupić.
Dziś muszę się dopakowac i przed 11 jadę na izbę przyjęć... boję się już jak nie wiem co..
Choć z drugiej strony chciałabym już być po zważając na to że coraz gorzej się czuje. Jak pierwsza Ciąża była książkową tak teraz w 38 tygodniu mam już dość... ból pleców od leżenia bo musiałam leżeć, od 2 dni pojawił się ból kości ogonowej, dziś dodatkowo może z nerwów głowa boli no i te skurcze które trwają już około 16 tygodni...nie są przyjemne bo coraz bardziej bolesne..
Jak sobie pomyślę że facet miałby być w ciąży... To w życiu by tego nie przeżył :)
3majcie kciuki bo boję się żeby wszystko było dobrze... Jak wrócę to mam nadzieję że i wy powolutku będziecie się szykowaly na przyjęcie Waszych maluszków :)

Odnośnik do komentarza

Anima. Jakoś znoszę jak.jest apogeum to nie wychodzę z domu. Na szczęście starsza córkę zabiera mi czasem teściowa albo mama bo szkoda żeby była w domu. I właściwie nie gniewalabym się za porod nieco szybciej niż w połowie lipca. Teraz mam wizyte w pon. Moze sie dowiem jak córcia się ułożyła bo czuje ja nisko. No i czy nie ma już rozwarcia. Póki co było pozamykane.
A jak ty sobie radzisz??

Odnośnik do komentarza

Dziś wyszliśmy do domu :)
Nie było łatwo...po 3 ciazach i 2 cieciach moja macica nie wytrzymał a i pękła... rozpoczęła sircakcja porodowa wszystko na szybko na szczęście się udało.

Julian bo tak ma na imię bohater całego zdarzenia wazyl 2330 i miał 48 cm...malusi ale jest niesamowity :)
Dziś przy wypisie wazyl już 2512 :) karmimy się piersią bo mam oooogron pokarmu
Mimo bolu po cc jestem szczęśliwa że jesteśmy już w domu

3mam za Was ogromne kciuki i za wasze maluszki :)

Odnośnik do komentarza

Olik25 Ja coraz częściej bol brzucha tzn twardy brzuch az boli i zatyka, do tego dochodzi bol krzyza.. mam jeszcze pessar zalozony i siedzę jak na bombie :P kontrolę mialam we wtorek wszystko zamkniete i w ogóle piekne jak to doktor określił i 9lipca na wyjecie krążka, no chyba ze urodze wcześniej :P
Kurczę ledwo daje rade sama ze sobą a Ty juz jedno dziecko w domu, naprawdę podziwiam :D tez jakos nisko czuje swoja. Kopie w zebra a glowa czuje w spojeniu i mam wrazenie ze tracą mi ten pessar :D

Odnośnik do komentarza

Zakochana gdybyśmy pochodzili do piątku tak jak planowo miał o być cięcie to pewnie skończyło by się krwotokiem i wyborem kogo ratujemy... brzmi strasznie wiem...
Ale dzięki cudownemu lekarzowi i jego bardzo dobrej decyzji po usg została podjęta decyzja o szybkim rozwiązaniu ciąży...
Jak doszli do macicy to lekarz powiedział że blizna się rozeszła sama i w macicy zrobiła się dziura a jej dno było jak papier toaletowy takie słabe...
Udało się pozszywac i dzięki później podanej oksytocynie która spowodowała ogromne skurcze blizna ta nowa miała się zrobić grubsza i solidna. Mimo że dobrze się skończyło nie mogę nigdy już zajść w ciążę bo żadnej ciąży już moja macica nie donosi..
Aczkolwiek mając 3 dzieci już nie myślę nawet żeby zwiększyć ta liczbę :)
Jestem szczęśliwa że już po wszystkim choć po 3 cięciu boli znacznie mocniej. Przy pierwszym szybciutko wróciłam do formy :)

Napiszcie jak Wasze maluszki ? Jak Wasze szyjki i czy może już u którejś zaczyna się zbliżać? Dziś już mamy 1 lipca :)
Życzę Wam wszystkim spokojnych porodów i jak najmniej bólowych :)
I żeby wasze dzieci były zdrów jak rybki :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ojej,Ewa, to dobrze że lekarz nie zbagatelizowal. Ja właśnie przez te blizny i ryzyko przy następnych ciazach tak panicznie bałam się zawsze cesarski. Mam nadzieję że będę mieć teraz szczęśliwy poród sn, bo chciałabym jeszcze kiedyś kolejne dziecko.
Ja wizytę mam dopiero za 1,5 tyg. Ciekawi mnie ile przybiera teraz, bo ostatnio trochę mało. Mam jeszcze dużo do zrobienia przed porodem ale sił brak. Chyba pewne rzeczy odpuszczę bo tak to myślę że to i to trzeba zrobić i w ogóle nie odpoczywam przez to. A to przecież ostatnie chwile kiedy mogę poświęcać czas tylko córce więc powinnam to wykorzystać a nie przejmować się porzadkami w domu.

Odnośnik do komentarza

Hej hej. U nas po wizycie. Rozwarcia nie ma ale malutka juz sie wstawia bo jest nisko. 3 kg. Czekamy.
Ewcia i racja. Dom nie nie muzeum A jak mieszkają w nim szczęśliwi ludzie to jest duży sukces.
Całusy!! Zakochana będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...