Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Magnez mi mówił doktor ze do 6 tabletek mogę brac nawet przez caly dzień. Magnez jest na skurcze ogólnie zeby macica sie zrelaksowala. nawet w szpitalu mi dAwali w kroplowce. Zatrzymali mnie jak pojechałam z krwawieniem Z NOSA :p na 3 dni i przebadali mnie w sumie pod kaŻdym kątem :D zazdroszcze ze umiesz piec ciasta :D ja mialam taki ambitny plan zeby nauczyć sie podczas ciĄży zeby córka sie nie musiAla wstydZić ze matka ma dwie lewe rece :D ale niestety ..oszczędny tryb zycia :/ mnie tez bombarduje Ledwo oczy otworzę z rana i już czuje :D masz wrazenie tez ze Twoja.corka wogole nie sypia:)? tym bardziej ze lozysko mam na przedniej ściAnie i słabiej powinnam czuc ruchy :?

Odnośnik do komentarza

No to mamy dokładnie to samo, moja jak czasami się rusza to mam wrażenie że mi aż pochwa się rusza. Szok.. myślisz że będziemy musiały leżeć do końca do bezpiecznego terminu? Ja cały czas mam nadzieję że na kolejnej wizycie uslysze że wszystko ok i mogę w miarę normalnie funkcjonować.. wiem głupie.. pewnie jak doczekam do powie mi tak ok 37 tygodnia :/

Odnośnik do komentarza

Mnie zaparcia męczyły jakiś czas Ale na szczęście przeszło.. tragedia to była i dobrze że już po. Ja też mam kiepsko ze spaniem ale wydaje mi się że to bardziej przez stres. Ja tak właśnie ostatnio sobie myślałam.. że wszystko bym zniosła. Zaparcia, zgagi, zmęczenia, wymioty i inne byle by ta szyjka była ok. I tak pomyślałam że nie wiem czy zdecuje się kiedyś na kolejne dziecko właśnie ze względu na szyjke. Byłabym się powtórki..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny widzę, że macie "problemy szyjkowe" , ja mogę Wam ze swojego doświadczenia napisać, że leżenie bardzo bardzo dużo daje. W obu ciążach startowałam z 3cm szyjka. W poprzedniej ciąży leżałam 6 tygodni w szpitalu od 32 do 38tc a w obecnej już 8 tydzień leżę od 29tc(szyjka 13mm,kanal drożny na palec) ale na szczęście w domu i już jestem w połowie 37tygodnia. W pierwszej ciąży na początku nie mogłam się pogodzić z tym, że będę musiała zostać w szpitalu ale po tygodniu przywyklam i wytrzymałam, teraz z kolei też byłam w szpitalu i też myślałam, że zostanę do końca, ale na szczęście pozwolono mi odpoczywać w domu. Leżąc szyjka raczej się nie wydluzy, ale proces skracania np. w moim przypadku się zatrzymał, brzuch mi się podniósł i na szczęście dziecko nie napiera, także rozwarcie baaardzo powoli postępuje. Ja też mam uciążliwe skurcze od polowy ciąży co niestety pewnie spowodowało, że szyjka przedwcześnie zaczęła się skracac.
Mi najlepiej jest leżąc na bokach bo nie mam wtedy tyle skurczów.
Zmierzam do tego, że na pewno w Waszym przypadku rowniez wszystko będzie dobrze, odpoczywajcie jak najwięcej, ile się da w pozycji leżącej i relaksujcie się, bo stres też nie pomaga. Trzymam kciuki, lipiec już coraz bliżej :)

Odnośnik do komentarza

Podziwiam za wytrwalosc .ja mam 28 tydz.i szyjke 3,09 zamknięta dlatego staram się myśleć pozytywnie.. stres potęguje skurcze i twardy brzuch. Jak teraz leze i nie myślę o.tym to parę razy czuje że cos mi.tam sie stawia przez caaaly.dzien :p a.wcześniej jak.lezalam i czekalam na skurcz to moglam mieć i 4 i 5 w.ciągu godziny dlAtego tak biegalam do doktora zeby badal szyjke :p

Odnośnik do komentarza

Tak mam synka ma 4lata. I niestety w pierwszej ciazy też leżałam od 6ego miesiąca gdzieś, chyba nawet wcześniej bo też miałam tego typu problemy. Z tym że wtedy raczej skurcze i napinanie się brzucha. Teraz to samo, skrócona szyjka..
Bibs dzięki za słowa otuchy. Po Twoim wpisie cieszę się że mogę leżeć w domu. Mam zaufanie do gina i myślę gdyby faktycznie było lipnie wysłałby mnie do szpitala. Mimo tego że posiedzi mi że przez święta mogę iść do kościoła ale mam siedzieć wygodnie w ławce, to ja mam obawy i raczej się nie odważe. Męża wyśle z synkiem. Chociaż nie powiem bo żal mi tego że nie mogę iść i organizować sobie czasu tak jak bym chciała.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że różnie lekarze robią. Z tego co pamiętam powinni badać przez usg dopochwowo też. Mnie tak bada.
Ale po moich dwóch pobytach w szpitalu i szczególnie tym ostatnim przekonałam się, że doświadczony ginekolog jest w stanie oszacować długość szyjki podczas badania na fotelu i dla niego to badanie jest ważniejsze nawet niz pomiar z usg. Więc myślę, że bez paniki, szyjka powyżej 25mm jest określana jako w normie więc jeśli u Was jest więcej to oby jak najdłużej tak się trzymało :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to ok z tym lozyskiem z tym ze jest na przedniej ścianie. Czesto mylone jest to z lozyskirm przodujacym : p no i działa jak poducha dla dziecka-tlumi ruchy ponoć dlatego mogę słabiej czuć. Nie dam ucisc sobie ręki czy tak jest rzeczywiście bo to moja.pierwsza ciąża i nie.Mam żadnego odniesienia :D ja juz zjadłam renni i oglądam królowe życia w spokoju :D

Odnośnik do komentarza

Ja jak byłam kiedyś przypadkowo u innego gina chyba w 21tygodniu to nastraszyl mnie że moja szyjka ma 25mm i nie wygląda za ciekawie. Ale później poszłam do swojego i sprostowal to wszystko i stwierdził że jest ok i mam się nie przejmować. Ale szyjki mi jako tako nie mierzyl usg dopochwowym. Zresztą nigdy tego nie robi. On tylko na fotelu i usg przezbrzuszne. No i właśnie niecałe 2tyg temu stwierdził że szyjka się skrócila. Więc nie wiem ile mierzy wiem że jest skrócona i mam jak najmniej się pionizować. I brać leki. Tyle. Boję się bo nie wiem na ile sobie mogę pozwolić z tym wstawaniem. Czasem ktoś przyjdzie na kawę to chyba nic tragicznego się nie stanie jak usiądę z nim przy stole.. Jezu jak mnie to męczy jak się tak w to zagłębiam. Dziewczyny z długą trzymającą się szyją-użyczcie swoje :)

Odnośnik do komentarza

Kurczę ja nie mam pojęcia bladego . Myślę ze dobry lekarz samym badaniem palpitacyjnym potrafi okreslic stan i dlugosc.mniej wiecej szyjki :D ja jakis czas temu jak byłam tez.u innego.gin i.badal mnie od a.do z mowil podczas badania ze szyjka ladna zamknieta na oko 2i pol.cm :P i nic nie mowil o skracaniu. dlatego ja juz nie ogarniam jak.z ta szyjka ma być :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie ale badal Cię na fotelu, a ten ja bada tylko usg przez brzuch :/ ale nie ważne ;) ja właśnie dlatego stwierdziłam że jak chodzić to tylko do jednego i sprawdzonego przez siebie lekarza bo co lekarz to inne teorie. A ten który chodzisz od początku zna Ciebie, Twoją szyjke itd. I on najdokładniej powinien okreslic kiedy ona się skraca A kiedy jest taka jak wcześniej. Ja się ogarnęłam i wizja leżenia znowu mnie przeraża.. No Ale trudno. Trzeba to trzeba. A pogoda za oknem taka piękna..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...