Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Nella
My mamy dla dziewczynki już dawno wybrane - Zosia :)
Mieliśmy spory problem z wyborem imienia dla chłopca ale problem się rozwiązał ;)
Zakochana- tak, to moja pierwsza ciąża, mimo, że już niedługo skończę 32 lata ale lepiej późno niż wcale

:) Pięknie:)

Odnośnik do komentarza

Witam Was. Niedawno Was tu znalazłam. Chciałabym się przyłączyć do Waszej grupy bo z doświadczenia wiem że razem lepiej i raźniej. Kilka słów o mnie. To moja 3 ciąża, drugi poród. W domu mam wspaniałego synka. Termin mam na połowę lipca. Wczoraj bardzo zmartwiłam się na wizycie. Mój lekarz aktualnie jest ja urlopie wiec po l4 wybrałam się do innego w tym samym ośrodku. Stwierdził że mam krótka szyjkę, że po prostu mi się skraca. Nie wiem po czym to wywnioskował skoro mój lekarz prowadzący nigdzie nie miał zaznaczone ile mierzyła moja szyjka wcześniej.. może po prostu taki mój urok. Kazał mi leżeć jak najwięcej. Powedzial mi ze nawet mógłby mnie skierować do szpitala ale jak będę leżeć w domu to tego nie zrobi. Od początku ciąży biorę luteine bo miałam lekkie plamienie raz co zauważyłam po wizycie w toalecie. W poprzedniej ciąży miałam problem ze skracają się szyjka. Leżałam od 5ego miesiąca. Aktualnie nie wiem co się stało bo mój lekarz na ostatniej wizycie -a man je co 2tyg-twierdzil ze wszystko jest ok. Boje się mega ze będę już musiała faktycznie leżeć. Wiem co to znaczy i nie wspominam tego dobrze. W poniedziałek mam wizytę u swojego lekarza wiec może mi powie ze jednak jest wszystko dobrze -bardzo bym chciała.. do tej pory staram się oszczędzać chociaż z żywym prawie 4latkiem w domu nie jest to takie proste. Pozdrawiam Was i liczę na przyjęcie.

Odnośnik do komentarza

Ani4, dokładnie tak i dlatego się umówiłam do swojego na wizytę w poniedziałek. Ale martwię się strasznie. Jestem mega zdołowana. Cały czas siedzę w internecie i tylko czytam.. wiem, że to beznadziejne. A Ty Ani4 jaką masz dl szyjki?

Odnośnik do komentarza

Tylka iwtaj kochana!
Opowiem ci moja historie w 1 ciąży.
Chodziłam do dwóch lekarzy - na NFZ żeby nie płacić za badania lab, oraz prywatnie do znajomego lekarza któremu ufałam, robił mi USG i ewentualnie zlecał dodatkowe badania jak uważał że są konieczne.
W przychodni pani doktor po którejś wizycie tez wyskoczyła mi z inf że mam mega krótką szyjke, mam się oszczędzać, zadnych dalekich spacerów najlepiej leżeć 0 to było ok polowy ciązy - jak my teraz.
A jakoś zaraz po tym miałam kolejna wizyte u mojego gina prywatnie. Zaczął mnie badać potem usg, mowi wszystko dobrze, a ja w końcu pytam wprost: a co z moją szyjką ??
A on na to: no co krótka jak od początku, taka twoja uroda, nic nowego … więc pytam nie musze się oszczędzać , leżeć? I on mnie właśnie zapewnił ze nic złego się nie dzieje … więc spokojnie poczekaj do poniedziałku i myśl pozytywnie, tówj lekarz będzie wiedział najlepiej!!
Buźka tez rodze w polowie lipca :)

Odnośnik do komentarza

Olik25 nawet nie wiesz jak pocieszająca dla mnie jest Twoja historia. Bardzo bym chciała usłyszeć w poniedziałek że jest wszystko w normie. W sumie trochę żałuję że poszłam do tego innego gina wczoraj bo nie zna mnie ani mojej ciąży więc co może wiedzieć.. gdyby nie potrzebna recepta i l4 to pewnie bym się u niego nie pokazała. No nic. Nie pozostaje mi nic innego jak się oszczędzać do poniedziałku jak najwięcej i być dobrej myśli (chociaż to takie trudne).. a pamiętasz może ile miała wtedy Twoja szyjka?

Odnośnik do komentarza

Oj nie pamiętam to bylo 7 lat temu i nie kojarzę żeby operowali jakimiś dlugosciami. Natomiast do końca ciazy byłam aktywna poród był bardzo łagodny tzn naturalny i wg planu. Będzie dobrze. Jestem pewna. Buziaczki i daj znać w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Olik25 wiesz ja leżę ostatnie 2.dni na tyle na ile mi pozwala syn, chociaż jest mega grzeczny sam się bawi i wstaje tylko do WC, żeby zupę ogarnąć i jemu jedzenie. Więc sporo leżę wydaje mi się. Ale wkurzam się bo leżę cały dzień a tylko kilka razy może napnie mi się brzuch, bezboleśnie. Nie odczuwam jakichś bólów czy skurczy. Z synem jak leżałam od 5ego miesiąca to miałam praktycznie cały czas ruch twardy i napięty. Wiec dziwne to dla mnie.. mam nadzieje ze w poniedziałek usłyszę ze nie ma tak źle i mogę chodzić..

Odnośnik do komentarza

Olik25, Misior81 dziękuję Wam za wsparcie. Ja po wizycie. Wyobrazcie sobie ze mój gin stwierdził że wszystko jest ok. Mówi ze szyjka minimalnie skrócona ale nic się nie dzieje. Śmiali się z mężem ze ja urodze w lipcu a mąż wyląduje w psychiatryku bo go wykończe.. z tym ze gdyby nie ten ciulas to było by wszystko ok bo podejrzewam ze mój by mi nawet nie zwrócił uwagi na nic.. także jestem o niebo spokojniejsza. Mówi ze nie każe mi nosić worków z piaskiem i odpoczywać powinnam jak każda ciężarna. Tak więc lepiej mi dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Tylka kochanie widzisz :) pięknie i cudnie! Więc miałaś dokładnie tak jak ja :) wiadomo ze są różne przypadki ale jednak nie wierzyłam żeby przypadkowy lekarz miał aż tak dramatyczne wieści. Też jestem bardzo szczęśliwa że wtedy miałam zaufanego lekarza bo gdyby nie to pewnie przepłakałabym swoje a nic się nie działo!

To teraz dwa duże oddechy i na spokojnie!
Całuję!!

Odnośnik do komentarza

Ale powiem szczerze że i tak zastanawia mnie jaką podstawę miał tamten gbur do stwierdzenia takich rzeczy i do takiej oceny sytuacji.. powiem Wam że przez ten weekend się przyłamałam i nie umiałam złapać nic pozytywnego myślenia. Teraz juz mi przeszło ale wiecie zawsze gdzieś tam jakaś obawa jest..
Super że jesteście i mogę się wygadac

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, jeszcze mam trochę czasu aby zgłębić temat. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział, ze moje dziecko jest cały czas ułożone tak,ze ma główkę na dole ( mam łożysko na przedniej ścianie macicy) i właśnie cały czas przytula sie do łożyska. Jeśli ten stan sie utrzyma do 30 tygodnia to niestety czeka mnie cesarka. Czy ktoś miał podobny problem z ułożeniem dziecka? Sama już nie wiem czy sie tym martwić czy jeszcze jest za wcześnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/eikts65gjt6um1v4.png

Odnośnik do komentarza
Gość jessie w

Dziewczyny ja niestety musiałam zmienić gina, poszłam dzisiaj do innego i kazał mi odstawić moje witaminy z żelazem i znaleźć takie bez, bo wyniki mam dobre i powieział że nistety mogę przez to żelazo się cukrzycy ciązowej dorobić, nieźle sie przeraziłam, znacie jakieś obre witaminy bez żelaza??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...