Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć do waszego grona:) to moja trzecia ciąża. Jestem mamą jednego aniołka, oraz synka 21 miesięcy -Franka:) do tej pory pracowałam teraz mam urlop a od stycznia idę na L4. Termin wg OM to 23 lipiec o dzidziusia sie staraliśmy i udalo się za trzecim razem:) mam nadzieję, że mogę dołączyć?

Odnośnik do komentarza

Aniak pewnie,że możesz dołączyć:-)witamy :-) ja już po kontroli u onkologa jest ok. Kolejna kontrola w przyszłym roku po porodzie już. A w święta obzarstwo straszne...teściowa moja jedz i jedz i jedz....na szczęście mdłości już nie mam więc mogłam pojesc:-))

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja dużo w siebie wcisnąć nie mogę, po głupim rosole jestem pełna, więc w Święta zjadłam mało :) za to reakcja rodziny na wieść o ciąży bardzo pozytywna. Wczoraj dowiedziałam się, że już jakieś 2 miesiące temu byłam w widocznej ciąży :/ zalety mieszkania na wsi. No ale niestety brzuch po 1 ciąży nie spadł jak trzeba i nie miałam za bardzo możliwości nad nim popracować, więc plotkarze mają tematy... Ja usg genetyczne mam dopiero 14.01 więc trochę poczekam.
Aniak witamy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e7e2o1pr9.png
https://www.suwaczki.com/tickers/relg6iyeqlumwm2c.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

U mnie święta spokojne. Poinformowanie mojej części rodziny było o tyle proste, że nie wytrzymali i na progu już poinformowali, że moja mama się wygadała. Teściowa dowiedziała się podczas jedzenia rosołu i o mało stołu nie wywaliła jak zaczeła skakać. Ach ten mój małzonek mistrz dyplomacji.

Ja właśnie po prenatalnych - cała noc nie spałam.
Ze względu na wiek starowałam z dość wysokim ryzykiem podstawowym, jednak bardzo dobre wyniki USG (ale się cieszę) i słabe wyniki biochemiczne określają ryzyko na poziomie średnim.
Dlatego jeszcze mam wizytę u genetyka za tydzień i echo serca w 24 tygodniu - ktoś z Was jeszcze ma dodatkowe badania. Dostałam też informację, że mogę ubiegać się o badania inwazyjne (właśnie ze wględu na wiek i ryzyko średnie, ale na 100% sobie podaruje).
Byłam święcie przekonana, że miałam idealny czas na prenatalne , bo dzisiaj 11w3d, a lekarz przeprowadzający badanie stwierdził, ze późno się zgłosiłam na to badanie - lekko zdziwiona jestem.

Trzymam kciuki za Wasze USG.

Odnośnik do komentarza

Cześć:) witam po świętach! Miałam dziś badania prenatalne, wszystkie pomiary super, pappa i wolne bhcg tez w normie. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia choć zdaniem lekarza to dobry wynik. Ryzyko zespołu downa wyjściowe było 1:722 po usg było 1:3332 a po korekcie testu z krwi wynosiło 1:1861. Wskazania do dalszych badań są jak wynosi 1:300 wiec generalnie dobrze ze mam tyle niższe ryzyko, przeziernosc karkowa tez ok bo 1mm, wszystkie inne markery w normie. Zastanawiam się tylko czy nie zrobić tego testu z krwi hormonalnego by mieć większa pewność czy już przesadzam? Jakie Wam wyszło ryzyko trisomii 21?Mam 29 lat.

Odnośnik do komentarza

Dobrze że święta już się skończyły :D ile można siedzieć i jeść, pogoda jeszcze była fatalna więc nawet na spacer nie wyszliśmy, zresztą wczoraj mój syn wylądował na pogotowiu bo taki miał atak kaszlu, że masakra :( Teściowa leczyła go domowymi sposobami i noc jakoś nam spokojnie przespał.
Myślałam, że poranne mdłości to już przeszłość, ale jednak one wróciły :(
Dziś troszkę pobolewa mnie podbrzusze, boję się, żeby to nic poważnego,może to przez wczorajsze tańce, mąż miał urodziny i go tak wzięło :D
Wizytę mam dopiero 4 stycznia.
Jak dziewczyny prenatalne badania?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

@Asiaczek: Ja czytałam i też mój lekarz prowadzący wspominał, że max do 13+6 można zrobić - ale 13 tydzień mój lekarz prowadzący stwierdził, że to późno.
Tutaj może ze względu na mój wiek (35 lat prawie 36) inaczej na to patrzą.
@Bajka: U mnie ryzyko podstawowe było 1:218 (36 lat), skorygowane wyszło 1:974 . Przezierność i długość idealnie w medianie.

Odnośnik do komentarza

Pewnie jak zwykle panikuje:) ostateczne skorygowane ryzyko 1:1861 dla trisomii 21 czytam właśnie w necie ze jest ok. Po prostu wystraszyłam się ze po usg to ryzyko było takie niskie a jak doszła analiza pappa to trochę wzrosło.

Odnośnik do komentarza

Cześć, to i ja się do Was dołączę. Tak naprawdę to podczytuje to forum już jakiś czas, dziś pomyślałam że też napiszę i się przedstawię.
Ja dziś jestem 10t4d, więc też lipcowa. Przed samymi świętami trafiły mi się krwawienia, skończyło się na IP, ale na szczęście to tylko krwiak i z dzieckiem wszystko ok. Dziś miałam wizytę kontrolną, na szczęście po plamieniach nie ma już śladu, za to lekarz "przy okazji" zmierzył NT i wyszło 3mm na 3,6cm bobasa. Więc znów załamka :-( co prawda to chyba za wcześnie na takie badanie, ale duże to NT... Jutro pojadę chyba na ten test z krwi Nifty bo przy krwawieniach boję się amniopunkcji robić. Chyba że poczekam jeszcze do prenatalnych w szpitalu, mam 9.01.
W pierwszej ciąży też miałam wysokie NT - 6mm , robiłam amniopunkcję, echo serca, i urodził się zdrowy dzieciak. Ehhh, a teraz powtórka z rozrywki, albo może taka moja uroda?

Pozdrawiam Was serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Witamy nową koleżankę:) chyba lepiej powtórzyć badanie w Twoim przypadku za tydzień lub dwa. Dziecko przecież intensywnie rośnie a liczy się tez pomiar całego ciała. Nie martw się, skoro wcześniej miałaś nawet gorszy wynik i zdrowe dziecko to na swojej historii widzisz najlepiej jakie to może być złudne.

Odnośnik do komentarza

Witamy Cię RW, tak jak pisze Bajka radzę powtórzyć badanie, najlepiej u innego lekarza,albo poczekać na badania prenatalne. Moj lekarz prowadzący też robił mi badanie i wyszło NT 1,95 wystraszyłam się, a na prenatalnych lekarzowi z pomiarów wyszło 1,6 i powiedział że lekarz albo nie potrafi poprawnie tego badania wykonać albo ma słaby sprzet. Więc spokojnie nie denerwuj się na zapas. Powodzenia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

cześć Dziewczyny!
Witam wszystkie nowe mamy! Ale nas dużo :) Jestem w szoku, że tyle osób z terminami na lipiec. Fajnie!

U nas Święta bardzo kiepsko. Synek sie zaraził bostonką, także od soboty gorączka, wysypało go. Ja 25.12 cały dzień w łóżku z gorączką, a wczoraj mnie wysypało... Także się niestety zaraziłam. Byłam dziś u ginekologa i powiedział, że grunt to pozytywne myślenie, jestem już w 13tc więc zagrożenie mniejsze, ale i tak trzeba czekać do połówkowych badań... Także ciągle coś w tej ciąży :( Już miałam ostatnimi czasy kiepski nastrój, a teraz to już w ogóle... Idziemy jeszcze na prywatne badania genetyczne 2.01 więc może coś jeszcze podpowie Pani doktor...

Trzymajcie się dziewczyny!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Hej, u mnie święta w miarę ok. Mdłości niestety mi dokuczają, gdy nie zjem jest mi niedobrze, a gdy zjem to też:( nie potrafię również za bardzo pić bo też mnie mdli. Rodzina męża sama sie domyśliła o ciąży, chyba sporo o nas rozmawiali...my nie mamy zbyt dobrych kontaktów z nimi. Mojej rodzinie powiedzialam to wszyscy się ucieszyli:) okazuje sie że moja kuzynka również ma termin na lipiec trzy dni po mnie. Ja mam wizytę u gina 2.01a prenatalne 14.01 udalo mi sie je robić z programu unijnego za darmo:) w pierwszej ciąży chyba tego nie było i pamiętam że placilam sporo za to.

Odnośnik do komentarza

Nie, lekarz powiedział ze nie ma wskazań do dalszej diagnostyki i jest ok. Powiedział ze pappa zazwyczaj zwiększa trochę ryzyko po usg i żeby się nie przejmować skoro inne parametry rewelacyjne. 1:1861 to jak 5 tysięcznych procenta ryzyka czy coś koło tego. Większe ryzyko statystycznie jest pewnie ze mnie potrąci samochód, wiec muszę wyluzować. U nas w trakcie świat teść aż się trząsł by reszt rodziny się dowiedziała wiec już wiadomość poszła w obieg. Wymęczyli nas tym gadaniem o dzieciach i porodach przez ostatnie trzy dni. Dziś leżę leniuch na kanapie i czytam kryminały by myśleć o czymś innym i odpocząć:)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie w naszym gronie :)
A dziewczynom, które usłyszały dobre wieści na badaniach gratuluje.
Themy moja córka chodzi do żłobka i też jestem pełna obaw żeby nie przyniosła jakiegoś poważniejszego choróbska typu bostonka czy ospa. Mam nadzieję, że Twoja dzidzia będzie bezpieczna. A powiedz jak długo trwa bostonka?

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniu prenatalnym USG, wczorajszy dzień do godziny 15 był pełen nerwów i bólu głowy.
Na szczęście z dzieciątkiem wszystko ok, jak w poprzedniej ciąży i poronieniu miałam przezierność karkową 17,6 tak teraz mam 1,2!! Lekarz stwierdził, że jest dość wcześnie, ale widzi, że dzieciątku coś wisi, więc chyba będzie Tymoteusz :)
No i z badania termin mi się przesunął na trochę wcześniejszy, bo dzieciątko dłuższe niż być powinno, ale to dlatego, że z mężem mamy ponad 185 cm, więc Mały już od początku będzie długi :))))

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dth0lszdq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...