9 miesięcy, ciąża

Lipcówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Olik25

Olik25

Tylka iwtaj kochana!
Opowiem ci moja historie w 1 ciąży.
Chodziłam do dwóch lekarzy - na NFZ żeby nie płacić za badania lab, oraz prywatnie do znajomego lekarza któremu ufałam, robił mi USG i ewentualnie zlecał dodatkowe badania jak uważał że są konieczne.
W przychodni pani doktor po którejś wizycie tez wyskoczyła mi z inf że mam mega krótką szyjke, mam się oszczędzać, zadnych dalekich spacerów najlepiej leżeć 0 to było ok polowy ciązy - jak my teraz.
A jakoś zaraz po tym miałam kolejna wizyte u mojego gina prywatnie. Zaczął mnie badać potem usg, mowi wszystko dobrze, a ja w końcu pytam wprost: a co z moją szyjką ??
A on na to: no co krótka jak od początku, taka twoja uroda, nic nowego … więc pytam nie musze się oszczędzać , leżeć? I on mnie właśnie zapewnił ze nic złego się nie dzieje … więc spokojnie poczekaj do poniedziałku i myśl pozytywnie, tówj lekarz będzie wiedział najlepiej!!
Buźka tez rodze w polowie lipca :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq43r84c6ooh5i.png

61764 olik25 Kobieta, 35 lat, opolskie
~tylka

~tylka

Olik25 nawet nie wiesz jak pocieszająca dla mnie jest Twoja historia. Bardzo bym chciała usłyszeć w poniedziałek że jest wszystko w normie. W sumie trochę żałuję że poszłam do tego innego gina wczoraj bo nie zna mnie ani mojej ciąży więc co może wiedzieć.. gdyby nie potrzebna recepta i l4 to pewnie bym się u niego nie pokazała. No nic. Nie pozostaje mi nic innego jak się oszczędzać do poniedziałku jak najwięcej i być dobrej myśli (chociaż to takie trudne).. a pamiętasz może ile miała wtedy Twoja szyjka?

Olik25

Olik25

Oj nie pamiętam to bylo 7 lat temu i nie kojarzę żeby operowali jakimiś dlugosciami. Natomiast do końca ciazy byłam aktywna poród był bardzo łagodny tzn naturalny i wg planu. Będzie dobrze. Jestem pewna. Buziaczki i daj znać w poniedziałek.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq43r84c6ooh5i.png

61764 olik25 Kobieta, 35 lat, opolskie
~tylka

~tylka

Olik25 wiesz ja leżę ostatnie 2.dni na tyle na ile mi pozwala syn, chociaż jest mega grzeczny sam się bawi i wstaje tylko do WC, żeby zupę ogarnąć i jemu jedzenie. Więc sporo leżę wydaje mi się. Ale wkurzam się bo leżę cały dzień a tylko kilka razy może napnie mi się brzuch, bezboleśnie. Nie odczuwam jakichś bólów czy skurczy. Z synem jak leżałam od 5ego miesiąca to miałam praktycznie cały czas ruch twardy i napięty. Wiec dziwne to dla mnie.. mam nadzieje ze w poniedziałek usłyszę ze nie ma tak źle i mogę chodzić..

Misior81

Misior81

Cześć.Nic się nie załamuj z tą długością szyjki.W pierwszej ciąży też mi się ponoć skróciła wskazania od lekarza to magnez i luteina i tyle żadnego leżenia tak więc głowa do góry

62859 misior81 Kobieta, 38 lat, Bielsko-Biała
~tylka

~tylka

Olik25, Misior81 dziękuję Wam za wsparcie. Ja po wizycie. Wyobrazcie sobie ze mój gin stwierdził że wszystko jest ok. Mówi ze szyjka minimalnie skrócona ale nic się nie dzieje. Śmiali się z mężem ze ja urodze w lipcu a mąż wyląduje w psychiatryku bo go wykończe.. z tym ze gdyby nie ten ciulas to było by wszystko ok bo podejrzewam ze mój by mi nawet nie zwrócił uwagi na nic.. także jestem o niebo spokojniejsza. Mówi ze nie każe mi nosić worków z piaskiem i odpoczywać powinnam jak każda ciężarna. Tak więc lepiej mi dziewczyny.

Olik25

Olik25

Tylka kochanie widzisz :) pięknie i cudnie! Więc miałaś dokładnie tak jak ja :) wiadomo ze są różne przypadki ale jednak nie wierzyłam żeby przypadkowy lekarz miał aż tak dramatyczne wieści. Też jestem bardzo szczęśliwa że wtedy miałam zaufanego lekarza bo gdyby nie to pewnie przepłakałabym swoje a nic się nie działo!

To teraz dwa duże oddechy i na spokojnie!
Całuję!!

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq43r84c6ooh5i.png

61764 olik25 Kobieta, 35 lat, opolskie
~tylka

~tylka

Ale powiem szczerze że i tak zastanawia mnie jaką podstawę miał tamten gbur do stwierdzenia takich rzeczy i do takiej oceny sytuacji.. powiem Wam że przez ten weekend się przyłamałam i nie umiałam złapać nic pozytywnego myślenia. Teraz juz mi przeszło ale wiecie zawsze gdzieś tam jakaś obawa jest..
Super że jesteście i mogę się wygadac

Nella

Nella

Mam pytanie jaka jest Wasza opinia na temat bankowania krwi pepowinowej? Byliśmy z mężem na szkoleniu i zastanawiam sie czy ktoś korzysta z tej oferty oraz jakiś jest Wasze zdanie na ten temat.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/eikts65gjt6um1v4.png

62470 nella Kobieta, 32 lata, Warszawa