Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny ja wizytę mam jutro, prawdę mówiąc nie spodziewam się jakiś szczególnych informacji bo jest to wizyta na NFZ. Jak byłam 2 tygodnie temu to lekarz "był wczorajszy" śmierdział przetrawionym alkoholem, zrobił usg ale chyba nie bardzo chciało mu się opowiadać co tam widział. Jutro idę tylko po to żeby założyli mi kartę ciąży i zobaczę jak wyszły wyniki bo do ręki też mi ich nie dadzą. No i za tydzień już idę prywatnie. Ja mam termin na 07.07.
Emila a może powtórz jeszcze raz badania moczu bo wiesz nie zawsze one wychodzą prawidłowo. Jeżeli się powtórzy wynik to proponuję zrobić posiew moczu.

Odnośnik do komentarza

Jak są w moczu leukocyty i bakterie to może być jakaś infekcja albo zapalenie pęcherza ... warto sprawdzić szczegolnie teraz ja w pierwszej ciąży miałam infekcje przed porodem i brałam leki doustnie i dopochwowo. Z "wczorajszym lekarzem" daj sobie spokój znam tskich konowałów....ja chodzę prywatnie płacę i mam opiekę super. A z listą badań to trzeba zrobić przed kolejną wizytą czeka się dwa dni przynajmniej u mnie. Właśnie ja zrobiłam w poniedziałek i jutro idę z wynikami. Stresuje się....a z anemia wystarczy preparat witaminowy który lekarz przepisze.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
Ja tez dzisiaj po wizycie. Krwiak sie zmniejszyl, dziecko rosnie prawidlowo wiec kamien z serca. Dalej mam l4 i wskazanie do odpoczywania jak najwiecej, kolejna wizyta 13.12 wiec mam nadzieje, ze juz po krwiaku nie bedzie sladu.

Mnie z OM wychodzi termin na 7.07, ale ja mam dlugie cykle wiec pewnie sie troche przesunie.

Czytalam o Waszych przeczuciach co do plci. Ja w pierwszej ciazy mialam straszne mdlosci i jest chlopak. Kolezanki tez powielaly ten schemat, z dziewczynkami lepiej sie czuly. Jedna z moich kolezanek ma teorie, ze problemy z tarczyca w ciazy wroza chlopaka :) a inni to jeszcze zwolennicy chinskiego kalendarza plci :) ja w pierwszej ciazy czulam sie na chlopca,teraz, na poczatku, na dziewczynke, ale juz mi przeszlo przeczucie. Najwazniejsze zeby wszystko bylo ok!

Trzymajcie sie dziewczyny i powodzenia!!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Ja w ciąży pierwszej rano wymiotowalam jak kot non stop rano tylko potem był spokój jadłam ogórki kiszone i piłam wodę z nich miałam apetyt na zapiekanki jakieś dziwne rzeczy i poprawiły mi się włosy ale dużo przytylam nie mialam problemu z tarczyca i od razu wiedzialam że będzie chłopak a teraz mam ochotę na naleśniki ser biały czekoladę moją ukochaną :-) i cały dzień męczą mnie mdłości włosy mi się przetluszczaja mam jakieś wypryski na twarzy a na tarczyce lecze się od kilku lat...może będzie córka? zobaczymy co stworzyliśmy :-))a wy jakie macie przeczucia?

Odnośnik do komentarza

Od początku jak wyobrażałam sobie siebie z dzieckiem i naszą rodzinę to jakoś widziałam chłopca:) ale właściwie to mi wszystko jedno jaka płeć, byle było zdrowe. Mi do 7 tc też wychodziły pryszcze, przetłuszczały się włosy i miałam ochotę na słodkie. Teraz od 2 tyg. mam piękne lśniące włosy, zero przetłuszczania, pryszcze schodzą, mam mocniejsze paznokcie. Z zachcianek to dużo mi przeszło, ale zaczęłam mieć ochotę na nabiał (jogurty i sery), a wcześniej nawet przed ciążą niezbyt lubiłam. Mimo zachcianek staram się ograniczać nabiał by nie mieć wzdęć od tego. Koleżanka mi podsunęła listę produktów, które powinno się jeść w ciąży by uzupełniać wapń jeśli nie chcemy jeść nabiału: http://www.sztukazywienia.com/2014/03/wapn-w-ciazy-inne-zroda-niz-nabia.html
Może komuś też się przyda jeśli słabo tolerujecie nabiał:)

Odnośnik do komentarza

To tylko mnie męczą nudności i wymioty? Heheh na zachcianki miałam ochotę w 4 tygodniu a teraz od dwóch tygodni tylko wymioty i nudności i baaardzo baaardzo ciężko jest mi sir zmusić do jedzenia :/ wszędzie chodzę w woreczkiem na wymioty bo zdarza mi się to o różnych porach dnia -.-

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe a płeć mniej ważna....wiadomo marzymy o córce jak mamy synka lub na odwrót....ja tam widzę jakby były dwa pęcherzyki....ja dziś mam wizyte i już strasznie się stresuje.... a teraz naszło mnie na placki ziemniaczane z sosem i właśnie robię...Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Ol66 nie jesteś sama :) mnie też męczą nudności zwłaszcza rano, a wieczorem wzdęcia :( na szczęście bez wymiotów.
Co do płci dzidzi to jesteśmy wszyscy zgodni, że będzie drugi chłopiec :) mąż ma jeszcze nadzieję na córkę bo inaczej znoszę ciąże, ale ostatnio się przyznał, że czuje że będzie syn. Młody za to od początku mówi, że chce brata i już nawet nadał imię Szymek :D
Najważniejsze aby było zdrowe reszta się nie liczy :)
Dziewczyny myślę, że jeszcze troszkę i już w drugim trymestrze będzie lepiej :) bardzo na to liczę. No a termin już chyba pisałam, wypada na 4 lipca :) moja mama urodziny ma 3 lipca więc może uda się prezent zrobić :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

pati2030, mam termin dzień po Tobie:)

Asia123, robię sobie przerwy i większość czasu jest ok. Na zwolnienie planuję iść pod koniec stycznia jeśli z ciążą będzie wszystko w porządku, bo jak nie to wcześniej. Jak jestem zajęta to nie myślę za dużo o czarnych scenariuszach, więc dobrze mi w pracy póki co.

Niesamowite, że jeszcze rok temu zastanawiałam się czy chcę mieć dzieci, a teraz jak dowiedziałam się o ciąży to tak się o nią boję.

Odnośnik do komentarza

Ja rok temu też myślałam że nie będziemy mieć jeszcze jednego dziecka jakoś pod górkę wszystko szło a teraz ten rok to dla nas zmiany i zmiany na lepsze szczęśliwy czas....oby on trwał i żeby z ciążą było wszystko dobrze....do tej wizyty na 17 to tyle czasu jeszcze że szok... stresuje się....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...