9 miesięcy, ciąża

Lipcówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anita_Anitka

Anita_Anitka

zdziwiłam się Twoim brzuchem, ale potem doczytałam, że to bliźniaki, więc teortycznie masz prawo mieć większy ponoć;

u mnie też ciągnięcia, zakłucia, w nocy jak przewracam się z boku na bok to już mam problem i się budzę, bo czuję, że nie jest tak jak zawsze;

ja z uwagi na wcześniejsze poronienie w 16 tc biorę kwas foliowy 5mg na receptę i do tego tylko zestaw witamin, w sumie to nie zauważyłam, że żadna z was o tym nie pisze, więc się zdziwiłam, że tylko mój lekarz mi to zalecił;

co do upławów to faktycznie jakieś większe ostatnio, czuję je w toalecie, więc nie wiem czy to jakieś zakażenie czy już tak mają;

a powiedźcie mi jeszcze czy któraś z was korzystała ze znieczulenia w ciąży? mam zamiar się wybrać do dentysty i mam świadomość, że bez znieczulenia się nie obejdzie i zastanawiam się czy te dla kobiet w ciąży są faktycznie bezpieczne? pielęgniarka mówiła, że nie przechodzą niby przez łożysko i tym się różnią od zwykłego. macie jakieś doświadczenia w tej płaszczyźnie ?

61420 anita-anitka Kobieta, 29 lat, Kaszuby
Anita_Anitka

Anita_Anitka

Mała, też mam ze spodniami problem, bo mam 186 i nie jestem szprychą, więc muszę mieć długie i nie wąskie. Znalazłam ciążowe w HM, w rozsądnych cenach, bo za 60 zł, leginsów też mają sporo, dużo wyprzedaży teraz. Nawet dresowe ciążowe kupiłam za 20 zł, więc można fajnie trafić. Żal byłoby mi dać teraz 180 zł za ciążówki jeansowe, których potem nie założę, bo latem bedzie mi w nich za ciepło.
Ja nie ukrywam, że dwie pary kupiłam z OLX, używki, ale w idealnym stanie, bo też krótko noszone. No i kasa o wiele bardziej akceptowalna :)

61420 anita-anitka Kobieta, 29 lat, Kaszuby
~Bajka29

~Bajka29

Besos30 - wow niezły brzuch:) ale skoro bliźniaki to nie ma się co dziwić!
Anita - pytałam mojego lekarza o znieczulenie bo u dentysty nie daję się dotknąć bez znieczulenia miejscowego. Powiedział, że znieczulenie w dziąsło jest bezpieczne i nie szkodzi dziecku. Dziecko nawet "nie wie", że mama dostała znieczulenie, natomiast zdecydowanie może czuć dyskomfort jak Ty czujesz ból. Mówił, że jak kobieta ma obawy czy to na pewno bezpieczne to najlepszym czasem na wizytę u dentysty jest II trymestr, więc ja się wybieram niedługo.

Pandaa

Pandaa

Odnośnie diety to jem to na co mam ochotę czyli tak naprawdę nie zmieniłam nic ;) Nie wiem w sumie dlaczego miałabym zmienić coś :) co do witamin to muszę jakieś zakupić w koncu.

61289 pandaa Kobieta, 27 lat, Sachsen Anhalt
~Bajka29

~Bajka29

Ja też jem to co wcześniej w tych samych ilościach. Staram się generalnie jeść zdrowo, ale czasem pozwolę sobie na chipsy czy frytki. Ostatnio jechaliśmy daleko samochodem bez obiadu to zjadłam kanapkę w macu, choć potem miałam wyrzuty sumienia. Ale ostatecznie jesteśmy tylko ludźmi:) Najgorsze, że nigdy nie piłam coli (poza może drinkami czasem przed ciążą), a teraz jak widzę jak mąż czasem pije to aż mi ślinka cieknie zwłaszcza jak mam jakieś wzdęcie. Parę łyczków wzięłam, glukozę mam niską, ale to takie świństwo...
Zaczęłam tylko wybierać pewne przekąski nienabiałowe, które mają wapń bardziej racjonalnie.

~Mała77

~Mała77

Ja jem owoce warzywa nie mogę wedlin i mięsa ale serki danio wchlaniam z buleczka:-) ja biore kwas foliowy wzbogacony witd3 jodid i hormony na tarczyce. Co do znieczulenia to nie wiem....ja panicznie boję się dentysty i w ciąży na pewno nie pójdę bo zejde tam na zawał wolę iść po.....co do spodni ciazowych to u mnie wsklepach po 150zl. Szkoda mi tyle dac....nawet byłam na ciuchach i nic nie było.....jutro jadę do galerii to może coś znajdę.

~Mała77

~Mała77

I też czasem pozwole sobie na chipsy czy parę lyczkow coli nie dużo oczywiście:-)

malaMamaAnia

malaMamaAnia

Ja kupiłam spodnie w HM 2 pary i na przecenach 2 oversizowe sukienki, mam też jakieś bawełniane sukienki. Później chyba jakieś spodenki będę musiała dokupić, ale zobacze, może da rade przechodzić w tym co mam - wszystko zależy jaki będzie czerwiec i wielkości brzucha.

Co do zakażeń to już jedno przeszłam podczas tej ciąży. Nie wiem skąd się to cholerstwo bierze , bo nawet przesadnie dbam o higienę, staram się nie korzystać z toalet poza domem.

61439 malamamaania Kobieta, 36 lat, Opole
Daria1991

Daria1991

Oj mnie tez juz korci żeby cos kupic ale czekam na prenatalne i jak wszystko bedzie dobrze to odrazu po jade na male zakupki :D Co do witamin to biore od pól roku Folik no i oprócz tego zestaw tarczycowy czyli euthyrox witamine d3 i jodid 200 oprócz tego magnez z witamina b6. Juz sie wczoraj cieszylam ze jest ciut lepiej z nudnosciami ale jak mnie dzisiaj przerzyg..... to moja radość sie skończyła znowu zdycham. Brzusio ja juz widze mąż też ale tak po za tym wygladam jak bym sie ciut bardziej najadla w pierwszej ciąży dopiero w 6 miechu mi brzuch wyszedł a teraz dopiero 12 tydzien sie kończy i juz cos widac. Ciekawa jestem czy doktorek zdradzi mi pleć we wtorek....bardzo chce dziewczynke ale ostatecznie bede sie cieszyla ze zdrowego dzidziulka...

--

https://www.suwaczek.pl/cache/53f270dbc2.png

61321 daria1991 Kobieta, 28 lat, Chełmek