9 miesięcy, ciąża

Lipcówki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Bajka29

~Bajka29

Fajne imię Julek:) mi też się podoba, ale mężowi nie... i tak w kółko.

Emilaw

Emilaw

Byłam wczoraj u rodzinnego z tym strasznym kaszlem. Dostałam nebbud do inhalacji i Nacl. Z tym nebbudem mówiła że bezpieczny jest no ale mam jednak stracha. Dziś tak się w nocy dusilam od tego kaszlu że szok więc inhalacje poszły w ruch. Co do imion to nie wiemy jeszcze. Ja biorę magne b6, jod ,Wit d3 folik polocard , nospe i duphaston. Sporo tego ale takie zalecenia lekarzy. Cieszę się że tak pięknie badania Wam powychodzily. Ja mam dopiero za tydz we wtorek.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73t471hfnn.png

61209 emilaw Kobieta, 33 lata, Stare Wnory
~Bajka29

~Bajka29

A też macie co jakiś czas takie ciągnięcie w pachwinach? Ostatnio tak mam od kilku dni jak wstaje albo siadam np. w samochodzie niskim. Mam nadzieje, że to nic złego, bo brzuch raczej nie boli poza sporadycznymi ukłuciami co 3 dni mniej więcej. Chciałabym już czuć ruchy, żeby wiedzieć że jest ok, a tak czekanie do wizyty 24 stycznia znowu się przeciąga.

Emilaw

Emilaw

Bajka takie ciągnięcia to więzadła macicy najprawdopodobniej więc naturalna sprawa

--

Pandaa

Pandaa

To ja powiem tak, ciągle ostatnio coś mnie ciągnie albo boli. A plecy to już masakra. Im bliżej tego dzisiejszego badania tym bardziej się denerwuje. Już znowu mi niedobrze. Najchętniej bym poszła spać.

61289 pandaa Kobieta, 27 lat, Sachsen Anhalt
~Lenka01

~Lenka01

U nas też problem z imieniem dla chłopca. W ogóle nie mamy w tym temacie żadnego wspólnego zdania z mężem. Mi podoba się imię Aleksander i myślałam, że tak damy synowi na imię ale mąż powiedział, że jemu to imię się nie podoba i już, choć w pierwszej ciąży gdyby był chłopiec to tak miał mieć właśnie na imię. No cóż czas leci i gusta się zmieniają. Jego propozycje to Radek, Piotr, Paweł ale do mnie te imiona nie przemawiają. Z imieniem dla córki nie byłoby problemu. W pierwszej ciąży ja wybierałam więc teraz miał wybrać mąż i zaproponował Lenę lub Amelię - oby dwie opcje są dla mnie do zaakceptowania.
Pati jeżeli chodzi o mnie to bardziej podoba mi się Julian :)
Emilia wiem, że to trudne ale trzeba zaufać lekarzowi ja też bałam się brać lekarstw ale czasami nie ma innego wyjścia.

GosiaSz

GosiaSz

Koleżanka ostatnio musiała nawet antybiotyk brać tak już kaszlała. Lekarze na pewno dają bezpieczne leki dla dziecka.
Mnie też ciągnie w pachwinac. I mam duży brzuch. Ale ja w każdej ciąży od razu brzuch. Normalnie jestem w pasie szczupła, tylko na dzień przed okresem pojawia mi się brzuch który po 2 dniach znika. A tu okresu nie było i od razu zaczął się powiększać. A teraz to już spodni nie dopinam.
Ciekawe jak z tymi imionami Nam powychodzi.

61657 gosiasz Kobieta, 40 lat, Warszawa
malaMamaAnia

malaMamaAnia

Hej,

Ja biore Pregna plus i pregna dha - u mnie mąż sie naczytał i od razu wykupił na całą ciąże. Wolę brać bo będzie marudził.

Bajka, imię "na twarz" chyba nawet lepsze, u mnie mi tak do syna nie pasowało imię wybrane wcześniej, że aż strach, nadal mi nie pasuje, ale chyba się przyzwyczaiłam.

Co do zwiarząt, to wam chyba już kiedyś pisała, że mam 2 owczarki maremma. Muszę przyznać, że od kiedy są z nami to syn mniej choruje, a psy za nim wariują. Suczka mogłaby chyba nawet zagryźć dla niego jakby ktoś coś chciałby zrobić.

Natalia: Trochę się zdziwiłam, że przy RH+ dostałaś skierowanie na przeciwciała.

61439 malamamaania Kobieta, 36 lat, Opole
Emilaw

Emilaw

Mi podoba się Anielka al3 mąż się nie zgadza. W domu mam już Kornelie i Natalie :) A dla chłopca nie mam pojęcia

--

~Lenka01

~Lenka01

MałaMamaAnia ja też nam Rh + i bez względu na to dostałam skierowanie na przeciwciała bo lekarz powiedział, że przy drugiej i kolejnej ciąży już je się wykonuje. Natomiast jeżeli jest to pierwsza ciąża i ma się rh+ to przeciwciał się nie wykonuje. Ja tam się na tym nie znam, kazał zrobić to zrobiłam.