Skocz do zawartości
Forum

Badania TSH


Gość Julson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w 18 tc . Około 14 tygodnia dowiedziałam się że mam tarczyca w pierwszych badaniach TSH wyszło 4.101 ulU/ml
Po tygodniu przyjmowaniu letroxu 25 i powtórzeniu wyników TSH wynosi 2,630 ulU/ml
FT4 1,00 ng/dl
FT3 3,51 pg/ml
Anty -TG <10 IU/ml <br /> Anty -TPO 13,62 IU/ml
Więc chciałabym się dowiedzieć czy są one w normie bo wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłą środę. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Normy powinny być podane przy wynikach - każde laboratorium może mieć trochę inne.

TSH ładnie spadło, aczkolwiek powinno się poczekać trochę na powtórzenie wyników bo ustabilizowanie tarczycy trwa trochę dłużej niż kilka dni. Niedoczynność tarczycy w ciąży to częsty przypadek, możliwe że przejdzie sam po porodzie. Ale teraz trzeba być pod kontrolą lekarza i sprawdzać. Dobrze gdybyś przed wizytą może zrobiła jeszcze raz TSH żeby zobaczyć czy nie leci za szybko w dół - może być potrzeba zmniejszenia dawki.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Też myślę że normy powinny być na wynikach i wygląda na to, że podstawowy parametr ładnie spada po leku.

Znalazłam takie info:
Poziom hormonu TSH jest zależny od etapu ciąży. W pierwszym trymestrze jego podstawowa wartość powinna wynosić 0,01 - 2,32 mIU/l, w drugim jest to 0,1 – 2,35 mIU/l, z kolei w trzecim – 0,1 – 2,65 mIU/l.

Pozostałe parametry
fT3 (norma – 2,25-6 pmol/l lub 1,5-4,1 ng/ml) oraz fT4 (norma – 11-23 pmol/l lub 1,5-4,1 ng/ml)

przeciwtarczycowe
P-ciała anty TPO – (podwyższone, powyżej 35 IU/ml)
P-ciała anty TG – (podwyższone, powyżej 115 IU/ml)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...