Skocz do zawartości
Forum

Problem z zajściem w ciąże


Anna03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas badania ginekologicznego. Zaznaczę zwykłego badania ,nie iść ani inne badania lekarz powiedział mi że mam naturalną antykoncepcję. Co to oznacza. Mam 15 letnia córkę oraz 8 lat temu urodziłam kolejną córkę w 5 miesiącu ciąży, niestety nie przeżyła. Staramy się z partnerem o dziecko . Niestety bezskutecznie . Czy to może oznaczać że mimo iż jestem już mama i nie miałam żadnych problemów podczas porodów ani po nich jestem bezplodna?

Odnośnik do komentarza

Anna ciezko powiedzieć co lekarz miał na myśli, ale naturalną antykoncepcją może być np. wysoki poziom prolaktyny ( u zdrowej kobiety jest podczas laktacji ) po sobie wiem, że to może niestety utrudniać zajście, ale lekami można łatwo zbić. Miałaś robione badania hormonalne? Przeszkadzac moze też wysoki poziom TSH czy nieprawidłowy poziom progesteronu. Faktycznie jak już masz dziecko jest to niepłodność wtórna. Żeby określić jaki masz jeszcze zapas jajeczek polecam badanie rezerwy janikowej.
Ogólnie ile lat się starasz o 3 ciążę?

Odnośnik do komentarza

Myślę że mógł mieć na myśli jakieś uszkodzenie macicy albo jajników lub jajowodów ale to też widać na usg by było tylko. Nie wydaje mi się żeby miał na myśli to o czym poprzedniczki piszą poniewaz do tego potrzeba badań laboratoryjnych z krwi. Nie da się określić zbyt wysokiej prolaktyny czy choroby tarczycy po zwykłym badaniu ginrkologicznym. Rozumiem że nie było to też usg tylko badanie na samolociku, nie wiem co można na takim zwykłym badaniu stwierdzić, może miał na myśli menopauze.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Kochana, ja chodziłam w krakowie do lekarza, który po prostu owijał w bawełnę i nie wiedziałam na czym stoję. Może powinnaś spróbować udać się do innego jakiegoś polecanego specjalisty ktory by ci wszystko wytlumaczył jak należy? Gonił mnie czas bo chciałam w ciąże zajsc jak najszybciej wiec z polecenia koleżanki poszlam do doktora Jankowskiego z feminy własnie w Krakowie i z jego pomocą dość szybko udało nam sie z męzem zajść. Grunt to szczerość i zaufanie do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...