9 miesięcy, ciąża

Poród siłami natury czy cesarskie cięcie, który wybrać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ana5

Ana5

To nie jest pytanie na forum. Są takie co nie wyobrażają sobie porodu naturalnego, miały cesarkę na żądanie, po której świetnie się czuły, jak również takie które cesarkę uważają za koszmar i chcą porodu naturalnego. Nikt Ci nie powie czy porod sn odbędzie się bez komplikacji oraz czy podczas ewentualnej cesarki coś nie stanie się Tobie lub dziecku, nikt tez nie przewidzi czy nie będziesz mieć komplikacji pooperacyjnych. Chyba najlepiej porozmawiać z jakimś sensownym lekarzem. Jeśli chodzi o mnie rodziłam naturalnie 12 h, miałam cesarkę ratująca życie dziecka i w drugiej ciąży nastawiam się na porod siłami natury (przynajmniej spróbuje). Ból podczas skurczy był ogromny, ale do przeżycia, natomiast zajmowanie się noworodkiem z rozbebeszonym brzuchem znacznie gorsze.

54791 ana5 Kobieta, 34 lata, krk
~Domka 1

~Domka 1

W Polsce chyba nie ma prawa wyboru. Ja miałam cc i bardzo z tego powodu ubolewam mimo iż szybko doszłam do siebie

~szyszunia1806

~szyszunia1806

Właściwie to jeśli się zapłaci w prywatnym szpitalu to można mieć cc na życzenie. A i lewe zaświadczenia się zdarzają od prywatnych lekarzy. Ja uważam że poród sn jest lepszy.

Figa78

Figa78

Ja na szczęście rodziłam poprzez cc, gdyż miałam do tego medyczne wskazania. Nie wyobrażam sobie porodu siłami natury. Uważam, że nie trzeba męczyć się godzinami, by być dobra matką. Znieczulenie w teorii podają, a w praktyce bywa różnie. Ale tak, jak ktoś powyżej napisał, nigdy nie wiesz, co Cię spotka podczas danego rodzaju porodu. I jak się będziesz czuła po. Ja po cc czułam się rewelacyjnie, bardzo szybko doszłam do siebie, jeśli chodzi o ból w miejscu cięcia, ale że wstawaniem z łóżka przez kilka dni miałam problem. Najgorsze jednak było wtedy, kiedy miałam wstać 8 godz po cięciu. Jak raz przestał działać lek przeciwbólowy i podnosząc się z łóżka tak bolało, jakby od wewnątrz ktoś mnie ciał nożem. Czułam każdy szew, miałam wrażenie, jakby były metalowe. Ale to tylko raz, potem już było lepiej.

60845 figa78 Kobieta, 31 lat, Łódź
~ulka5a

~ulka5a

Ja rodziłam i cc (wskazanie już na porodówce) i sn ,i nie potrafię ocenić który poród był "lepszy" i jakie rozwiązanie chciałabym mieć za kilka miesięcy. Z porodu pamiętam tylko buźki moich dzieci, a ból i cierpienie gdzieś uleciały. Wydaje mi się, że nie jesteś w stanie zaplanować porodu i chyba dobrze :).

~ulka5a

~ulka5a

Różnica między dzieciaczkami to 3,5 roku, nie było żadnych przeciwwskazań po CC do następnej drugiej ciąży a tak na marginesie sąsiadka zza ściany po cc urodziła dziecko po 2 latach sn i też wszystko było ok :)

~Madzia000

~Madzia000

Urodziłam trójkę dzieci sn i sobie inaczej nie wyobrażam.
CC się panicznie boje w każdej ciąży modliłam się tylko o poród naturalny.
Oczywiście gdyby CC mialo uratować życie mojego dzidziusia w przypadku komplikacji nie zawahalam bym się ani chwili. Jednak na własne życzenie cc nigdy, nie to pojscie na latwizne jak niektórzy mysla że nie trzeba się męczyć z porodem, męczarnia jest dopiero po..
2 miesiące temu urodzilam była ze mną na sali dziewczyna po cc myslalam że mi zemdleje jak wstala do lazienki, wstawała ze łzami w oczach tak ja bolało, pomogłam jej przy dziecku nawet przebralam kilka razy i podalam do piersi bo dziewczyna nie była w stanie.
Każda kobieta inaczej przechodzi.
Ja jestem panikara jak mi się raz śniło że mi lekarz powiedział że CC to się obudziłam z płaczem tak się tego bałam.
Nie każda może urodzić sn ale jednak CC powinno być wykonywane w przypadku zagrożenia lub z wskazaniem że względu na stan zdrowia

Figa78

Figa78

A ja uważam, że to kobieta powinna o sobie decydować i powinna mieć prawo wyboru, jak chce rodzić. Ja jestem przeszczesliwa, że mogłam mieć cc, bo nie wyobrażałam sobie porodu sn, tego bólu bałam się o wiele bardziej, niż bólu po cc.

60845 figa78 Kobieta, 31 lat, Łódź
Bogusiaaa111

Bogusiaaa111

Jeśli masz szansę rodzić sn , to warto spróbować . Ale też znam osoby które lepiej się czuły po cc niż po sn , to chyba jest sprawa indywidualna . Ja urodziłam sn i szczerze mówiąc myślałam że będzie bardziej boleć , ale dało się znieść . To tylko i wyłącznie twój wybór .

60024 bogusiaaa111 Kobieta, 21 lat, Bytom