Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie progesteronu w pierwszym trymestrze ciąży - pytanie


Gość asa

Rekomendowane odpowiedzi

Brałam progesteron (2x dziennie 100mg) jeszcze zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży (w przypadku braku ciąży lek miałam odstawić co miało ułatwić pojawienie się okresu). Po pozytywnym wyniku lekarz kazał kontynuować przyjmowanie leku, jednak na ostatniej wizycie powiedział,że mogę go już odstawić. To dopiero 9 tydzień ciąży, a najczęściej progesteron odstawiany jest po 12-15 tygodniu...Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Czy to nie za wcześnie?

Odnośnik do komentarza

Ja na progesteronie byłam do 15tc od poczatku ciazy. Lekarz mowil mi, ze jak sie zacznie go brac to lepiej pobyc na nim do 15tc "na wszelki wypadek", bo zdarzaja sie plamienia itp. przy wczesnym odstawieniu.

Jesli nie jestes pewna decyzji swojego lekarza lub czujesz, ze nie do konca mu ufasz sprobuj pojsc na wizyte do innego ginekologa na konsultacje i dowiedz sie jak inny lekarz to widzi. W ciazy warto miec zaufanego prowadzacego, oszczedzisz sobie sporo nerwow.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Ja dostalam progesteron okolo 6 tygodnia zeby dziecku "pomoc" rosnac, bo mialam duze skurcze zanim jeszcze dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, bralam go niedlugo bo wypilam dwa opakowania i lekarz tez kazał mi odstawic, troche sie balam, dlatego zostawilam sobie dwie tabletki w zapasie. Dzieki Bogu jak narazie jest wszystko okej, zadnych plamien, jestem w 12tyg ciazy, biorę tylko kwas foliowy a od następnego tygodnia wlacze witaminy dla kobiet od 2trymestru

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...