9 miesięcy, ciąża

Konflikt serologiczny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~milenik

~milenik

Ja mam taki problem, aczkolwiek lekarz mówi, że przy pierwszej ciąży nie powinno być komplikacji.

Anutkaa

Anutkaa

Cześć Mamusie. Mam Rh "-" tak jak mój mąż, a mimo to musiałam przyjąć immunoglobulinę Rhophylac. Myślę, że w dzisiejszych czasach jest to temat do ogarnięcia.

59860 anutkaa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~antonina8

~antonina8

Na początku ciąży oznaczaliśmy z mężem grupy krwi, wyszło nam, że może nastąpić konflikt. Czekamy na oznaczenie grupy krwi dziecka.

~aldona3

~aldona3

Informacja nt. konfliktu:
Konflikt serologiczny może wystąpić gdy czynnik Rh u matki jest ujemny, u dziecka zaś dodatni (odziedziczony po ojcu). Rzadko dochodzi do tego w czasie 1 ciąży, częściej w kolejnych. W celu określenia ryzyka i wykonania odpowiednich badań należy oznaczyć swoją i partnera grupę krwi.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia: "Od 1 stycznia 2018 r. podanie immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży (o ile nie wykryto u niej przeciwciał anty-RhD) jest finansowane w ramach świadczeń gwarantowanych."
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

AnaAna

AnaAna

U mnie też był konflikt. Ja mam ujemną grupę, mąż dodatnia. W 20 tygodniu ciąży dostałam zastrzyk z imunoglobuliną ( teraz jest to refundowane) i po porodzie pobrali krew córce zbadać jej grupę. Miała dodatnią po tacie więc dostałam jeszcze jeden zastrzyk.

60797 anaana Kobieta, 31 lat, Zielona Góra
~agarafinka

~agarafinka

Witam ja mam AB RH- mój partner B RH+ mamy 6 letniego syna B RH+
Dostałam antygen w 10, 16 tygodniu i po porodzie (cesarka) bo poprzednie 5 ciąż poroniłam do 16 tygodnia więc kiedy tylko miałam jakieś problemy dali mi immunoglobuliny anty D.
Od 6 współczujemy bez zabezpieczenia i nie mogę ponownie zajść w ciążę.
Mój wiek 34 a partnera 41 może wiek ma znaczenie (dlatego piszę).
Poza tym mam wykryte policystyczne jajniki co może mieć wpływ ale przed porodem syna 5 razy byłam w ciąży a po porodzie 6 lat i nic.
Współczujemy regularnie co 2-3 dni.
Cykl mam 31 dni.
Proszę o poradę.
Dziękuję ślicznie ♥️

Sandawilla

Sandawilla

Na pewno konflikt tu nie ma nic do rzeczy ja też mam brh- . Mąż arh + a pierwszy synuś abrh + . Tez dostałam te szczepionkę. Zaszłam bez problemu w drugą ciąże i teraz jestem w trzeciej .
Jesteś młodziutka wiec wiek pewnie też nie ma tu wpływu.
Ja bym zwróciła się do lekarza bo powodów może być wiele.

--

https://www.suwaczek.pl/cache/3c9d48f5e5.png
14.02.2008 - pierwszy synuś ☺
28.01.2012 - drugi synuś ☺

61577 sandawilla Kobieta, 37 lat, Białystok