Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena31

Dokładnie nie ma sie co stresować. Ja odkad zaczęłam czuć ruchy to czułam je intensywniej każdego dnia. Aż pewnego dnia zajęłam sie sprzataniem, gotowaniem itp. I nagle uświadomiłam sobie że nie czułam ruchów. Położyłam sie i czekałam i czekałam.. Oczywiście zaczęłam sie stresować, że może przez wysiłek coś się stało. Ale po zjedzonym obiadku mała zaczęła brykać. Więc jak juz się pojawiają ruchy i nagle ich nie ma to też stresujące.

Odnośnik do komentarza

MiliG tak synuś potwierdzony na 2 usg także myśle ze nic się już nie zmieni. Samych facetów będę mieć w domu męża, synusia i kot też kocurek:)
Miłego świętowania dla wszystkich z okazji Święta Niepodległości! My właśnie wybieramy sie z mężem na spacerek po centrum miasta.

Odnośnik do komentarza

iwo87ka to gratuluje Synusia.bedziesz Księżniczka dla swoich mężczyzn;)imię już wybraliście?
Możliwość świętowania niepodległości dziś jest dla mnie dużym przezyciem . jak w spocie na 100lecie niepodległości z Melem Gibsonem, to że nasze dzieci mają wolny dom ,w którym mogą żyć jest cenna wartoscia.piekny jest ten spot.wzrusza mnie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ładne.ja dlugo nie miałam wybranego imienia ,gdyby był drugi Synek .i spodobali mi się właśnie Ignacy(Ignas).więc gdyby mój Leos miał brata to byłby Ignacy:)

Będzie u nas Córeczka i tu się nadal waham między dwoma imionami.A wydawało mi się ,że dla dziewczynki to szybko wybór będzie.nue chce imienia z pierwszej 10nadawahych najczęściej .Mimo,że kilka z nich mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

To normalne że w tych tygodniach ruchy są dość nieregularne mi zdarza się porządny kopniak raz na kilka dni ;)
Wyprawki nie mam jeszcze nic. Około 30 tygodnia zacznę szaleć. Pod koniec miesiąca mam nadzieję na poznanie płci bobasa. 29 prenatalne.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena31.

Ja też myślałam, że to ruchy jelit po jedzeniu. Ale z czasem jak ruchy sa coraz mocniejsze to bedziesz wiedziała, że te lekkie smyranka to poczatek czegoś większego☺
Ale ja raczej bym tego nie porównywała do bólu przed okresem. To przyjemne uczucie.

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie odczuwałam takiego czegoś poza ciążą i nie porównała bym tego z jelitami. Może moje jelita inaczej pracują :D ale nigdy czegoś takiego nie czułam. Takie smyranie, łaskotanie, skrzydełka motyla wewnątrz brzucha w dole... Później coraz mocniejsze, przypominające trochę pękanie baniek? kopniaczki, no a dalej to już skakanie i rozpychanie na całego :D

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

Iwo87kaimina mam ,te torebka wybrałam już w ciąży z Synkiem.-Milenka lub Blanka.I tak zdecydować się nie mogę Może dlatego,że nie mam podobnie jak było z imieniem dla Leosie-id razu to i bylo wiadomo ,że żadne inne.

M.onikamam podobne uczucia jak Ty .to głaskanie, muskanie Maleństwa jest takie jedyne w swoim rodzaju .i intuicja,serce podpowiada ,że to "to".że tak z środka zaczepia nas nasza mała Istotka.
U mnie już teraz potrafi dość mocno kopnąć,ale w 16tc ,gdy odczułam delikatne muśnięcia to wiedziałam,że to to.
ijuliapoznasz na pewno.I to niesamowite uczucie,które wprawia wręcz w bezdech bo to maleńka chwila na początek .a cudo

Odnośnik do komentarza

Ijulia u mnie to właśnie pierwsza ciąża i tez byłam kompletnie zielona:) u mnie obecnie 20 tydzień a zaczynało sie od bulgotań w brzuchu i to było gdzieś około 17 tyg tak w okolicach pępka i jak pytałam gina to mówił ze to mogą być jelita bo macica na wykosić pępka znajduje sie około 20 tyg. Teraz natomiast od jakiegoś tygodnia mam takie puknięcie w brzuch one sa niżej na po rożnej stronie prawo lewo czasem środek czuje je jedynie rano i wieczorem i teraz wiem Ze to na pewno to bo jak przyłożę rękę do brzucha to czuje to na dłoni ( choć początkowo może przestraszyć to pierworódkę tak jak mnie bo miałam banie czy to nie sa jakieś skurcze ale ja jestem po przejściach i trochę przewrażliwiona ale różnica taka jest ze skurcze sa bolesne i odczuwasz je zazwyczaj na całej macicy a kopniaczki sa bezbolesne i zazwyczaj odczuwane miejscowo) mam nadzieje ze trochę pojaśniało mamusie jak coś złe napisałam to mnie poprawcie bo ja zielona pierworótka:)

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena31

U mnie 18 tc i od dwóch tygodni czuję codziennie. Tak jak dziewczyny wcześniej mówiły zwłaszcza w czasie odpoczynku. Zjedzenie czegoś słodkiego też zwiększa aktywność dziecka. Ja oprócz ruchów czasami czuję jak się rozciąga i rozpycha powodując takiego guza jakby na brzuchu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...