Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Część dziewczyny, widzę że już prawie wszystkie nabylyscie poduchy z biedronki a mi jeszcze mojej nie dane było zobaczyć i przetestować, może jutro kumpela mi dostarczy. Mi dzis głowa na szczęście odpuscila, podobno bardzo wazne jest pić teraz te 3 litry płynów dziennie bo się łatwo odwadniamy i ból głowy gotowy. Tak mi w szpitalu tłumaczyły mądre głowy.

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

Odnośnik do komentarza

Karolka0 jmy xhodzilismy razem z mężem na szkołe rodzenia, i bylam zadowolona, bardziej świadoma, i mąż tez, najpierw w ogole nie chcial ze mna rodzic, potem po szkole rodzenia dogadalismy sie ze bedzie tylko na 1 fazie, a siedział do samego konca akcji:) i to naprzeciwko moich nog:) i potem jeszcze kilka miesięcy była zafascynowany i mowił szacun wszystkim kobierom. A tak na powaznie to tez wiedzial jal mi moze pomóc. No i u na s w szkole jeszcze byla gimnastyka dla ciężarnych, po teorii.
Ja dzis zrobiłam interes życia:) chciałam drugi wozek gondole kupic zeby miec na górze,zeby nie dzwigac i jeden by stał na dole, a drugi na górze no i dzis odkupilam od laski coneco. 2w1 za uwaga!!! 50zł:) no i gondola w bardzo dobrym stanie jest, fajnie buja. A spacerowke pewnie wyrzuce bo zmarnowana jest,a spacerówke mam swoja od 3w1 i z joie.no i oprócz tego odkupilam od laski chustonosidło close caboo z wersji limitowanej tez za 50 zł. Opinie ma fajne no i łatwiejsza jest do wjązania niz chusta, tak ze dzis udany szał zakupowy, a do tego kupilam w biedrze rozek i kocyk minki. Na ciuszki z Lidla sie nie załapałm, bo juz nic prawie nie było dzis.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie się przymierzam,bo szybciej to biegałam, na rowerze jeździłam,w jesień/zimę chodziłam na fit and jump (te trampoliny)ale wiadomo teraz nic,od 2 trymestru czuje się dobrze i chciałabym się w ten sposób odprężyć i nie robić się galaretką,chociaż póki co na razie cały czas chudnę,a ogólnie nigdy przy sobie aż tak nie byłam

Odnośnik do komentarza

Młodamamita ja ćwiczę jogę dla kobiet w ciąży- sesja wzmacniająca i sesja rozluźniająca plus ćwiczenia oddechowe :) fajna sprawa, rozluźniająca jest bardzo spokojna i rozciąga, a wzmacniająca jest fajna bo nie obciąża az tak i czuję się po niej dobrze :) Na youtube są filmy :)
Ja chcę kupić używaną chustę do chustonoszenia z Lidla- złyuszałam że są bardzo dobre, moja siostra używa i jest zadowolona. A używane kupi się za ok.40zł :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Jak dzisiejsze samopoczucie? U mnie po bólu głowy pozostało tylko wspomnienie.

Agata po przeczytaniu Twojego posta o ilości płynów, wzięłam wypiłam od razu prawie 2 szklany i rzeczywiście stopniowo poczułam się lepiej.
Staram się pić dużo ale jest to dla mnie niemały problem, bo to co piłam przed ciąża po prostu mi nie wchodzi (herbata), ale może to było takie odreagowanie po badaniach prenatalnych.

Ja dopiero co zainteresowałam się chustonoszeniem i pomału się wdrażam w tematykę. Widzę tu same plusy a jakie są minusy?

Nie wie któraś z Was kiedy najlepiej zacząć chodzić do szkoły rodzenia? I czy np można czasem chodzić samej a czasem z mężem?

Miłego, słonecznego dzionka :)

Odnośnik do komentarza

Marlenk4 super że pomogło,ja też mam problem z tym piciem ale się zmuszam bo później cierpię.
Luka93 z surowych wyników ciężko coś wywróżyć ale wygląda na to że beta niska a Pappa wysoka czyli powinno wyjść super, ważne jeszcze USG.
Mnie od rana boli podbrzusze i strasznie się martwię, leciutko plamilam ale chyba to pozostałości jeszcze po szwie. Teraz trochę lepiej ale chyba i tak jak mąż wróci z pracy podjedziemy na izbę przyjęć sprawdzić czy wszystko oki. No i w zasadzie leżę praktycznie przez 23 godziny na dobę więc moja joga to zaparzenie sobie herbaty:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

Odnośnik do komentarza

Luka93 powinny być jeszcze przeliczniki na mom(idealnie wynoszące około 1)
No i wyniki ryzyk
A jeśli nie masz to znalazłam kiedy mogą wyjść wysokie ryzyka
"Normy dla obu substancji wynoszą powyżej 1 MoM. Równocześnie z testem PAPP-A należy wykonać badanie ultrasonograficzne (USG).
(...)
Wyniki testu PAPP-A
Trisomie można podejrzewać przy następujących stężeniach białka PAPP-A i bhcg:
Gdy wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM, a wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM – zespół Downa;
Gdy wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM – zespół Edwardsa lub zespół Pataua;
Gdy wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM – zespół Turnera;
Gdy fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM – triploidie." Źródło: https://zdrowie.tvn.pl/a/test-pappa-interpretacja-wynikow-na-czym-polega-i-kiedy-go-zrobic
Ale na pewno Ciebie to nie dotyczy :)

Marlenk4 u mnie samopoczucie raczej ok choć nadal czasem pojawia się odruch wymiotny (chyba zasługa tych progesteronowych leków które biorę)
Gdzieś czytałam że szkoła rodzenia to tak najlepiej koniec 2 i początek 3 trymestru, pewnie też można później. Szwagierka tak właśnie chodziła wzięła męża (mojego brata) tylko na zajęcia co chciała żeby miał wiedzę np. o kąpaniu i pierwszej pomocy.

Odnośnie poduchy z biedry na razie mam mieszane uczucia. Trochę obolała się obudziłam, może to kwestia przyzwyczajenia :) no i dalej czułam trochę ból w dole brzucha..

Dziś idę na USG piersi.

Odnośnik do komentarza

Luka to super :) lekarz powiedział wstępnie płeć?
Widzę na innych forach temat wózków z którego jestem zielona. Brat ma wózek za ponad 5 tysięcy firma na b chyba.. ja nie chcę aż tyle wydawać
USG piersi wyszło ok (obrzęki typowe dla ciąży), lekarz (badanie robił nie mój gin) zalecił mi branie magnezu(w dużej ilości), a moja lekarka prowadząca nic o tym nie wspomniała i chyba wcześniej to z nią skonsultuję, bo już trochę tych tabletek biorę.
Jakby co na przecenach w c & a (sklep internetowy) kilka rzeczy ciążowych. Ja się zastanawiałam nad bluzka (niby nie ciążowa) ale w końcu nie kupilam, za to wczoraj w h & m stacjonarnym kupiłam bluzke co myślę się nada na najbliższe miesiące :), a ich kolekcja typowo ciążowa wg mnie słaba ( podobne legginsy można kupić sporo taniej na Allegro ).

Odnośnik do komentarza

Płci jeszcze nie powiedział, bo nie był pewny na 100%. Na następnej wizycie powinnam się dowiedzieć. Mam już wyniki prawdopodobieństwa ryzyk. Ryzyko podstawowe dla trisomia 21 wynosi 1:963, dla 18 wynosi 1:2345, dla 13 wynosi 1:7357. Skorygowane natomiast dla 21 wynosi 1:19262, dla 18 wynosi <1:20000, dla 13 tak samo jak dla 18.

Odnośnik do komentarza

Asia1986 czyli szwagierka sama chodziła do szkoły rodzenia na pozostałe zajęcia? Ja chyba sama bede chodzić bo mąż pracuje zmianowo i napewno nie uda się razem na wszystkie zajęcia. Będę w pon dzwonić do szkoły ktora jest najbliżej mnie. Zajęć ma być wg ulotki 8-9 ale nie napisali ile razy w tygodniu i jakie godziny. Ja czytałam na jakiejś stronie że na początku 2 trymestru trzeba się zapisać a zajęcia i tak zwykle zaczynają sie od ok24 tyg i kończa się na ok 2 tyg przed porodem.

Odnośnik do komentarza

Cześć dzieewczyny. Troche rzadko się ostatnio odzywam ale u nas talk aktywnie że w sumie nawet niee widać tego :)
Jeśli chodzi o picie to ja mam duży problem bo przed ciążą nie wyrabiałam normy- ogólnie jestem z tych mało pijących więc ciężko mi wypić 1,5l w ciągu dnia ale wiem że to bardzo źle i staram się nadrabiać.
Co do szkoły rodzenia - ja planuje chodzić z mężem lub sama w zależności jak będzie czasowo z moim K, bo często ma popołudniami zajęcia dodatkowe z dziećmi. A czytałam że do tych szkół rodzenia które biorę pod uwagę piszą o zgłoszeniu się od 26tc chyba więc może poczytajcie jak jest w waszych szkołach? :)
U mnie niestety nie za ciekawie... Wczoraj byłam u lekarza i wyszłam bardzo przestraszona. Jerstem w 16tc (15+5d) i lekarz ogólnie zrobił mi badanie, powiedział że szyjka jest ok, potem zrobił USG brzuszka, ruchy były ale za dużo nie widziałam bo ułożenie było główkowe i widziałam głównie główkę i 4 kropki z paluszkami ;p duszało się dzieciątko, no ale płci powiedział że nie będzie strzelał także nadal nic nie wiem :) No i potem zrobił USG pochwowe i tu mnie zmartwił. Powiedział że możliwe że mam łożysko niskoschodzące lub przodujące bocznie czy coś takiego. Zalecił aby to sprawdzić na badaniach połówkowych. No ale zmartwił mnie bardzo. Powiedział ze za wczesnie na takie wnioski, ze łożysko może pójdzie do góry jeszcze, ale no że trzeba to sprawdzić. A jak zapytałam o to co to oznacza to powiedział że możliwe ze będę krwawić lub mieć nawet krwotoki w ciązy (w ogóle jeszcze nie plamiłam do tej pory), no i powiedział że ciąże będzie trzeba zakończyć (tak, dokładnie takiego słowa użył......) cesarskim cięciem. Dopiero w domu poczytałam o tym że po prostu wyciąga się dzidzi wcześniej z brzuszka jak już jest w stanie przeżyć poza łonem mamy, czyli wcześniej niż termin porodu wskazuje. Poza tym przy takim ułożeniu łożyska jest zalecenie ciągłego leżenia więc z mojego zwolnienia chodzącego być może zrobi się leżące.. Ale w tym wszystkim wiecie co? mogę leżeć, moge mieć cesarke, mogę na prawdę dużo znieść ale najważniejsze że by dziecko urodziło się zdrowe i calutkie. I nagle płeć przestała mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Następna wizyta 13.11 i wtedy dowiem się mam nadzieje więcej... czytałam że o takim łożysku mówić można po 20tc i talk też powiedział mój lekarz prowadzący (wczoraj byłam u innego lekarza kontrolnie) więc teraz muszę cierpliwie czekać na 13.11.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Karolka tak szwagierka chodziła na 3 zajęcia z mężem a resztę sama, co i tak było sukcesem bo był podobno niezbyt chętny ogólnie :) mój mąż też trochę marudził ale będzie chodził z nami - szwagier to jego brat ( w kupie raźniej :) )
Iwo87ka u nas (Rzeszów) podobno najlepsza jest jedna prywatna (za 350zl), w Kraku podobno przyszpitalne są bezpłatne a u nas to nie wiem. Godziny w tej naszej dla mnie ok przez 4 tygodnie we wtorki i czwartki 18:00–20:00 — łącznie ok. 20 godzin zajęć. Można też w weekendy ( pt wieczór, sobota).
Mój brzuch trochę zaokrąglony, widać to szczególnie na bluzkach go opinających. Ja będę ruchów oczekiwać bliżej badania połówkowego :)
Joilko07 szwagierce to samo powiedział lekarz, ale żeby się jeszcze nie martwiła bo to się może zmienić. Faktycznie łożysko przodujące to nie fajna sprawa, leżałam na patologii ciąży z dziewczyną co to miała to faktycznie sporo krwawiła. Ale oczy iście nawet jak to będzie to pod opieką lekarza wszystko będzie dobrze :)
Ja też pewnie za mało pije.. ale na razie na prenatalnych poziom wód płodowych ok..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...