9 miesięcy, ciąża

Kwietnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MiliG

MiliG

Szkoda iść by z przychodni nie daj coś załapać .Internista i tak nic Ci nie zapisze,bo niewiele można .naturalne tylko

61042 milig Kobieta, 35 lat, Jg
Natt

Natt

Mnie boli gardło, kaszel i katar.
ALE gardło boli mnie od niedzieli do teraz (nigdy tak długo nie bolalo mnie przy przeziębieniu) Domowe i bezpieczne sposoby nie pomagały. Byłam dziś w przychodni. Na szczęście żadnych pacjentów więc nie czekałam w poczekalni. Lekarz obejrzał moje gardło. Okazało się, że to nie zwykle przeziębienie a bakterie. Dostałam antybiotyk. Można stosować go w ciąży. Po 1 tabletce czuję poprawę. Więc nawet niby zwykły kaszel trwający dłużej niż zawsze nie koniecznie da się wyleczyć domowymi sposobami.

61355 natt Kobieta, 31 lat, Poznań
MiliG

MiliG

Natt -zdecydowanie.Gdy czuje się że to coś "ponad"typowy ból gardła 2-3dniowy to warto.
Są leki,które w takich przypadkach lepiej brać niż dać infekcji się rozwijać.

Na stan bakteryjny polecam spray do gardla-argentin.mzna stosować w ciąży i w trakcie kp.

61042 milig Kobieta, 35 lat, Jg
~MadziaB86

~MadziaB86

No właśnie mnie gardło nie boli ale juz jak gruzlik kaszlę. Chyba jednak pojade jutro bo weekend. A kaszel ponad tydzień...

Natt

Natt

MiliG
Natt -zdecydowanie.Gdy czuje się że to coś "ponad"typowy ból gardła 2-3dniowy to warto.
Są leki,które w takich przypadkach lepiej brać niż dać infekcji się rozwijać.

Na stan bakteryjny polecam spray do gardla-argentin.mzna stosować w ciąży i w trakcie kp.

Stosowalam i nawet on nie pomagał bo był za słaby. Wcześniej tantum verde. Lekarz powiedział też, żeby gardło wyleczyć trzeba chociaż w nocy oddychać przez nos, żeby błona śluzowa gardła zregenerowala się. A ja mam nos zatkany non stop od niedzieli. Podziwiam dziewczyny, które mają ten nieżyt nosa przez cały czas i jeszcze potrafią funkcjonować.

Na gardło lekarz zlecił jeszcze (bez recepty) faringosept tabl do ssania. Można w ciąży stosować.

Natt

Natt

MadziaB86 A może to kaszel jakiś uczuleniowy, alergiczny, astma?
Miałaś kiedyś taki długotrwały kaszel?

Karolka0

Karolka0

Czyli jednak to nowe forum jest... Szkoda.... Ja i tak mam mało czasu zeby tu zagladac i musiałam kilka stron pominac bo nie miałam szans tego wszystkiego przeczytac. Chodze do pracy, ogarne w domu i już nie mam siły czytać forum chociaż pytań mam mase... Biore teraz wiecej witamin ale i tak zmęczona prawie caly czas chodze. Mnie na szczeście omijaja choroby :)

60698 karolka0 Kobieta, 26 lat, Wrocław
~MadziaB86

~MadziaB86

A ja nie wiem gdzie mam cos pisac na tym nowym forum hehe.
Budze sie i kaszlu brak....poczekam czy cos sie rozkręci dobrze ze lekarz i rano i po południu.