Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Magda może po maściach będzie lepiej.
U nas jak zwykle coś, już mam dosyć. Wczoraj z rana robiłam kawę, odstawiłam czajnik i źle włożyłam na podstawkę i czajnik wyśliznął się bo parapet pod lekkim kątem jest i wrzątek wylał się na Dawida, na stopę, ma poparzenia drugiego stopnia, zakaz chodzenia, musi dużo odpoczywać, a z 3 latkiem to graniczy z cudem. Panu Bogu dziękuję że woda wylała się na stopę a nie na głowe. I teraz w domu poprostu armagedon bo jak dwójką płacze na raz to niewiadomo do kogo biec.

Odnośnik do komentarza

Magda jeszcze nie bo jak podeszła do lekarki to powiedziała że jeszcze tydzień można poczekać z tą kontrola...ogolnie już nie czaje raz dają skierowanie na kontrolę później że jeszcze nie koniecznie...oj cebulką to faktycznie miałaś szczęście w nieszczęściu....zepewne Dawida to bardzo boli...biedactwo ale dzieci są wbrew pozorom silne Oby szybko się wygoilo...

Odnośnik do komentarza

Magda to normalne, Dawidek po 1 szczepienie cały dzień przespał i tylko na karmienia się wybudzał ale to z ogromnym piskiem.
Edzia nie kapie jeszcze codziennie, bo raz że Adaś ma suchą skórę, a dwa że niema jeszcze takiego ciepła jednak i jak w domu nie przepalony to nie kąpie bo w łazience za zimno. Będę kąpać codziennie jak będą upały. Ale Adaś bardzo lubi kąpiel wczoraj dużo wody wolałam do wanienki to leżał w niebo wzięty:-)

Odnośnik do komentarza

Właśnie tez myślałam jak z tymi kapielami bo ja dalej kapie co 3 dzień. Mama mi marudzi ze to za rzadko. Ze juz sie poci. Brudna skora swędzi. A dwa dziecko zasypia super i powinnam wprowadzic jej taki codzienny rytuał. No i myślę co to zrobić. Czy rzeczywiście powinno sie codziennie. Mała wczoraj 2 msce skończyła. Moze i tak. Problem tez w tym ze Niemeza nie ma czesto wieczorami a ja jej nie potrafie sama wykąpać. No sierota ze mnie :(
Z ciemieniucha nie pomoge bo mała nie ma póki co.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie też się zastanawiam nad kąpaniem codziennie o ile będzie to możliwe bo sama też nie dam rady wykąpać. Trzeba wodę po schodach przynieść itp a małego samego nie zostawie kiedy jest rozbudzony.
Ja właśnie mam problem nie tyle co z główką bo tam systematycznie smaruję i czeszę co z brwiami. Wysmaruje ale ani nie umyje dobrze ani nie wyczeszę

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Moja sluchajcie znowu spazmuje przy przewijaniu ....a juz bylo tak fajnie. Mam nadzieję ze to chwilowe. Za to w kąpieli moglaby siedzieć bez końca. Poszczepienna apatia juz minęła;) ale przez dni tak malo jadła ze juz się martwilam. Kolejne szczepienia na szczęście dopiero za miesiąc. Za tydzień jedziemy do mojej mamy i zostajemy na tydzień. Ja pomyślę o pakowaniu całego majdanu to słabo mi się robi.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda kiedyś mi moja teściowa powiedziała fajne zdanie, że z niemowlakiem nie będzie nigdy stabilnie, 2-3 tygodnie i minie i rzeczywiście tak było z Dawidkiem, więc nie przejmuje się jak jest gorzej, i za bardzo nie cieszę się jak jest lepiej;-) bo w takim wieku co chwilę skok rozwojowy, więc różnie to jest. Adaś nie marudzi przy przywitaniu, a ma początku to masakra jak się darł , wstawał o 5, teraz do 7, ale i tak wiem że za chwilę mu się może odmienić.
U nas dziś mega ciepło i byliśmy wózkami na spacerku, Dawidek przespał od14 do 18, nie wiem o której teraz pójdzie spać, a Adaś z kolei od 13 tylko chwileczkę czuwał, i też tylko cyc i spanko, aż boje się nocy. Adaś ma pleśniawki i niby smaruje aftinem, ale nie widzę że jest lepiej, do tego mi na sutki to cholerstwo wlazło, też smaruje jak jutro nie będzie tego mniej to chyba pójdziemy do pediatry po jakąś recepte

Odnośnik do komentarza

Hej! Cebulka, masz rację, nie ma się co przyzwyczajać do zachowań niemowlaka, bo tak szybko się zmieniają... Chociaż jak porównam obu synów, to ten młodszy na razie jest łatwiejszy w obsłudze ;) a może to kwestia doswiadczenia?
Pogoda u nas tragiczna, na dwór nie wyjdę, a tak ładnie mi spał w sobotę na dworze. Ale od wczoraj nie da się wyjść. W tym tygodniu szczepionki, trochę się obawiam. No i dzisiaj czekam na położna. Wątpię, że przyjedzie, bo jeździ w cały świat. Już parę razy mnie wystawiła, a raz wpadła z zaskoczenia, bo jej się pomylilo... Sama ważę malego na zwykłej wadze i szacuje że waży ok. 5,5 kg. Także Cebulka - Twój Adaś najmłodszy i największy na forum :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Moja ma szczepienie w następny poniedziałek
Od dwóch dni coś siedzi jej głęboko w nosku i momentami mi sapie czyszczę jej wodą morską...mam nadzieję że nie rozchoruje mi się przed szczepienie....
Dajecie swoim dzieciom herbatki już? Ja myślę o koperkowej żeby Wera zaczęła się uczyć pić z butelki bo naradzie ani smoczka ano butli ciągnąć nie chce

Odnośnik do komentarza

Szoti napewno doświadczenie robi swoje, bo ja o wiele spokojniej podchodzę teraz do wielu rzeczy. Ciężko mi określić który z synków był łatwiejszy w obsłudze, bo przy Dawidzie to z byle pierdoły panikowałam, wagę niemowlęca kupiłam bo się bałam że nie najada, a on mi w pierwszym miesiącu 1,7 kg przy dał, sąsiadka oddziałowa położną na emeryturze, jeszcze odbierała poród mojego męża u teściowej, przychodziła prawie codziennie. Teraz wyluzowałam, wagi jeszcze nie użyłam ani razu, też już nie użalam się nad sobą z powodu nie przespanych nocy, więc to chyba kwestia nastawienia.
Coreczki
Ja nie dopajam niczym na razie, ale butelkę mm daje raz wieczorem, żeby w razie potrzeby ktoś oprócz nie mógł zostać z Adasiem, bo z Dawidem to przez cyc byłam uwiązana 1,5 roku, dopiero zostawiliśmy Dawida z teściowa jak odstawiłam dzienne karmienie.butelke Edzia doradziła dr.browna i mu spasowała. A Dawidka dopajałam woda jak były straszne upały. A herbatkę koperkową teraz ponoć odradzają.

Odnośnik do komentarza

Trochy to źle napisałam, nie polecają przy kolce, a niemowlaków nawet na km nie powinno się dopajac. W sumie teraz jeszcze upałów niema więc nie dopajam, a z Dawidem dopsjałam bo było ponad 30 stopni i z cyca nie schodził.
U nas już kolejna noc masakra, od 2 może godzinę spałam.teraz mąż pojechał z Dawidkiem na zmianę opatrunku, to chwilę dychne, bo Adaś śpi.

Odnośnik do komentarza
Gość Olga123

Dziewczynki my kapiemy codziennie bo wydaje mi sie, ze dziecko tez ma rytuał snu po kąpieli i ogólnie taki wtedy czysty i nawilżony jest. Na ciemieniuche nic nie robimy bo nie mamy ale przy pierwszym synku walczyłam na wszystkie sposoby aż wyczytałam ze pomaga masło. Nałożyłam przed kąpielą później zmylam przy kąpieli, tak dwa dni i po problemie było :)

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Hej dziewczyny, czytam was ale rzadko kiedy mam czas odpisac.. jest wpoldo 4 a ja mam dzisiaj fatalny dzien, moze wy mi pomozecie? Otoz Moja corka w piatek konczy 7 tygodni. Karmiona byla Nan opti proplus 1, jednak lekarz zasugerowal zmiane na lzejsze Nan sensitive z powodu kolek i poczatkow refluksu i sie zaczelo.. dzisiaj rano zaczelam jej go dawac i jak normalnie potrafila wypic od 80 do 120ml tak dzisiaj wypija max 45ml tego nowego mleka.. nie wiem czy to zmiana mleka, czy skok rozwojowy nalozyl sie na to czy jeszcze co innego?

Odnośnik do komentarza

Magda chyba wszystkie to przechodzimy
niespodziewanaciaza może wczoraj się najadła poza tym zauważyłam że u nas zależy to od humoru małego jednego dnia wypija całe 130 ml a tak jak wczoraj o 20 wypił 130ml, o 22 -50ml i o 3 znowu 130ml a teraz wypił mi 110ml. Więc ma różnie i też karmie tym lżejszym mlekiem

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...