Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość BędęMamą

Cześć Mamuski :-)
U nas też kolki...ehh..z tym że codziennie jest inaczej. Stisujecie może sab simplex? Ja od 3 dni i nie wiem czy wierzyć w jego cudowną moc.
I mam problem szczerze mówiąc bo mój syn zasypia przy karmieniu więc odbić To nie mogę A każda próba odlozenia Go do wózka kończy się płaczem więc ja jestem uziemniona i np sikam wtedy kiedy mam czas A nie wtedy kiedy mi sie chce :-/ o jedzeniu nie wspomnę

Odnośnik do komentarza

BędęMamą ja tez miałam ten problem z odbijaniem. Strach było odbijać bo sie zaraz wybudzala. Poczytałam trochę i trzeba odbić jak juz zapada w sen i potem na chwilę jeszcze cyc, tyle zeby zasnęła. I po takim krótkim cycaniu kłaść śpiąca do łóżeczka. Ja tak robię za każdym razem. Chyba ze on ci tak twardo zasypia przy tym cycu ze w ogóle odbijanie nie wychodzi.
Ja mam z kolei innny problem. Mała w dzien w sumie ladnie śpi. A od 18.00 zaczynają sie cyrki i trwa do 3.30 :( i tak od tygodnia. Myślicie ze to kolki? Wcześniej odlatywala najpóźniej o 01:00. Daje jej Bobotic. BędęMama a gdzie Ty Sab Simplex kupiłaś? Albo moze jej sie zwyczajnie pory dnia poprzestawialy i wystarczy ją zmuszać do aktywności w ciągu dnia.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny my wczoraj byliśmy rano na szczepieniu i od wczoraj mi mały gorączkuje i marudzi cały czas na rękach także o odłożeniu też nie ma mowy. Dodatkowo w mieszkaniu jest taka parówa że nie idzie wytrzymać co chwilę go przebieram bo cały mokry.
Teraz przez te ciepło to trzeba bardziej pilnować tych naszych pup bo chwila moment i można pdparzyć. Co tu dużo mówić wystarczy założyć sobie podpaskę w taką pogodę i to samo. Z pdbijaniem też mamy problem raz jest tak że się uda a raz godzinę noszę i nic.
Czytałam też ostatnio że dzieci w 5-6 tyg przechodzą skok rozwojowy i też są strasznie marudne.
BędęMamą wiesz każde kropelki muszą zacząć działać ja po tygodniu stosowania zobaczyłam różnicę więc musisz odczekać. Poza tym nie na każde dziecko wszystko działa tak samo trzeba próbować.
Magda odpowiedz sobie na pytanie czy Twoja malutka płacze czy krzyczy? Bo jeżeli to jest krzyk nie do opanowania to są kolki.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Hmmm no to chyba nie kolki. Na raczkach jest względny spokój, gorzej jak odkładamy do łóżeczka. Ale krzyk to nie jest. Krzyczy jak z dupka jej się manipuluje; ) a nie daj Boże przewrócić ja na bok na przewijaku :)
Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone zabawki co przykuja uwagę dziecka w tym wieku. Ona na razie interesuje się o tyle o ile. Ale fakt że za wiele tych zabawek nie ma. Podoba jej się żaba co rechocze jak się nią rusza. Ale to działa 2-3min gora.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza
Gość _anonimowa_

BędęMamą ja stosuję sab simplex. Żeby zadziałał organizm musi się nim "nasycić"-tak mi powiedziała położna i faktycznie jak napisała Edzia,działanie widać po ok.tygodniu. Na początku podawałam do każdego karmienia, teraz tylko 2x dziennie (od początku 10-15 kropli).

Odnośnik do komentarza

Mi teściowa kupowała w Niemczech, dziś pierwszy raz dałam i Adaś je i śpi, bez krzyku i darcia. A przy Dawidkiem jak mi się kropelki od teściowej skończyły to zamawiałam w czeskiej aptece. Dawidkowi dawałam po 10 kropli i było ok. Teraz Adasiowi daje 7 bo w sumie to jeszcze 4 tygodni nie skończył. Spytam pediatrę na wizycie, bo na ulotce pisze że niemowlakom do 3 miesiąca po konsultacji z lekarzem lub farmaceuta dawkę ustalić.
Jezu jak już czekam poniedziałku, masakra jak mi się dłuzy.

Odnośnik do komentarza

Magda personel bardzo miły, jesteśmy w tym samym szpitalu gdzie rodziłam, jest prywatny, ma podpisaną umowę z NFZ. Przedwczoraj jak Adasm miał kolki i darł się to pielęgniarka dwa razy przychodziła i nosiła Adasia po 20 minut żebym odpoczęła, przychodzą co chwilę z pytaniami czy czegoś nie potrzebujemy, wieczorem czy nie trzeba pomóc wykąpac. I salę są fajne, w każdej prysznic i WC. Ale już jeszcze dziś i rodzinka będzie w komplecie

Odnośnik do komentarza

Boże gdzie to do naszego szpitala.... jak położną poprosiłam zeby mi pomogla mała nakarmić bo nie jadła od 7h to powiedziala ze czasu nie ma. A jak dopytalam o cos pania doktor bo nie mogłam czegoś zrozumieć to mi powiedziała: "Takie pani dziecko urodziła. Nie nasza wina". Ciezko myslec trzeźwo jak sie czlowiek dowiaduje ze dziecko moze mieć wade serca a pol godziny wczesniej byl zabrany karetka z dzieckiem na pilną konsultację do neurologa.
Miałam pisać skargę na tą głupią babę i dalej myślę czy tego nie zrobić.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda współczuję że z takimi aroganckimi ludźmi musiałaś się uzerac ja bym złożyła skargę!!!
Dziewczyny mam pytanie do mamusie które karmią piersią Jak długo piją wasze dzieciaczki bo moja wcześniej piła po 15 min minimum a teraz po 7- maxymalnie do 10 minut i co 4 godziny już teraz a wcześniej co 2 godziny Czyżby tak szybko się najadala teraz już myślę że coś jest nie tak bo może apetyt traci ale nie będę z nią co drugi dzień na ważenie jeździć bo powiedzą że głupiej... Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza

Nam lekarka zrobiła niespodziankę i wypisała nas dziś, więc jesteśmy w domu.
Magda współczuję takich doświadczeń. W tym szpitalu co leżałam opieka naprawdę super i na porodówce i na pediatrii.
Wagę też mam, jeszcze po Dawidzie, ale jeszcze jej nie używałam z Adasiem. Bo w sumie w domu to prawie nas nie było, z 28 dni tylko 10 w domu. Ale połozna przyjeżdża za każdym razem z wagą. A co do karmienia, to dzieci już są silniejsze i dla tego potrzebują mniej czasu żeby się najeść, bo mają większą siłę ssania

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Przetrwaliśmy te dwa dni już jest ok. Heh mój żabek jest coraz fajniejszy. Zrobił się już taki kontaktowy. Potrafi się czymś zainteresować. Pogada sobie, łezki już mu przy płaczu lecą a jak zaczął się ślinić !
A jutro jedziemy na bioderka
Cebulka fajnie że już w domciu, mam nadzieję że już teraz będziecie się we 4 mogli nacieszyć sobą :)
Magda mój mały w piątek miał 4700 ale w ubraniu. Więc myślę że 4500 gdzieś ma
coreczki mi się wydaje że im człowiek starszy tymgorzej to macierzyństwo znosi i wszystko niepokoi. Mojemu dawalam czopki na zbicie temperatury a jak załatwił się ze śluzem to gdyby nie chłop to na pogotowie go nie zaciągnęła

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Rosną te nasze kluski, Adaś przedwczoraj ważył 4800,a u Szoti to pewnie całych 5kg już ma:)
Po dzisiejszej nocy chce mi się zabić, pobudki co 40 minut, ledwo żyje. W oczach piasek i się zastanawiam czy nie spróbować dać mu mm i zobaczyć czy będzie lepiej spał.
A tu długi weekend Dawidek od jutra do poniedziałku w domu i skąd tu czerpać energię?

Odnośnik do komentarza

Cebulka nie bój się że cyca odrzuci. Ja musiałam laktatorem rozkręcić laktacje bo bez cyca ani rusz mimo że cały czas jest na mm. Teraz też zjad flaszkę i wisi na cycu. Z początku dawałam bebilon1 ale ze względu na kolki pediatra i lekarka prowadząca w szpitalu mówiły żeby zmienić na bebilon comfort1 to jest ,,lżejsze" do strawienia i tak zostaliśmy przy tym i jest dobrze

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć! Ja się dzisiaj dowiem, ile mały waży, bo przyjdzie położna. To już będzie ostatnia wizyta i z głowy. Ale 5 kg to na pewno przekroczył ;)
Ja na razie tylko kp, bo w nocy akurat to mi dobrze śpi i zwykle sama go wybudzany na jedzenie, bo się boje zapalenia... Za to w dzień różnie z tym spaniem, ale jest grzeczny. Można go odłożyć do wozka, powiesić zabaweczkę i z 15 minut poleży.
Wojtka zaczęłam dokarmiać mm pod koniec 2 miesiaca, bo na mnie wisiał non stop. I utrzymałam takie mieszane karmienie do ukończenia 9 miesięcy (mógł dłużej, ale poszłam do pracy) i zawsze cyc wygrywał :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...