Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przed 40


Gość ek80

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tu kobiety przed 40 które planują pierwszą ciążę, albo zostały właśnie mamami? Mam 38 i właśnie planuję ciążę, trochę się martwię, że to późno jak na pierwsze dziecko, ale tak się życie potoczyło. Czy jest was więcej?

Odnośnik do komentarza

ek80 - w maju skończyłam 39 lat. W zeszłym roku przeżyliśmy poronienie. Teraz szczęśliwie jestem w 6 miesiącu ciąży. To będzie pierwsze moje dziecko.
Decyzja o ciąży w późnym wieku to sprawa osobista.
W życiu różnie się układa i nie ma co tego analizować ani oceniać. Jedni latami nie mogą zaciążyć. Inni odkładają tę decyzję z powodów tylko sobie znanych. Czasem nie ma się partnera, albo związek się rozpadnie. Są też problemy zdrowotne. Przyczyn może być wiele i nikomu nic do tego.

Moim zdaniem, jeśli marzysz o dziecku to nie odkładaj tej decyzji dłużej. W późnym wieku może to nie być takie szybkie. Ale nie ma co się też przerażać, bo stres nie służy. Ja jestem przykładem, że mimo późnego wieku długo się nie staraliśmy. Choć mówiono mi, że w moim wieku to muszę być przygotowana na rok - półtora oczekiwania. Zatem nie ma reguły.

Miałam obawy, że będę najstarszą mamusią na porodowce, ale póki co , jak chodzę na badania to dużo kobiet jest w podobnym wieku. Chyba wiek rodzących przesunął się w górę.

Jesli chodzi o badania to po 35 roku życia matki lekarz powinien skierować na badania prenatalne. Choć ku memu wielkiemu zaskoczeniu są lekarze, którzy tego nie robią. Zatem ważne, żeby pójść do dobrego lekarza.
Ja jednak bardzo stresowalam się późną ciążą i dodatkowo robiłam test Nifty. Mimo sporego kosztu to polecam.

Życzę Ci z całego serca, żeby szczęśliwie udało się zajść w ciążę i jak najszybciej usłyszeć bicie serduszka swojego dzieciątka. A za jakiś czas to piękne słowo "mama", na które też spokojnie czekam. Pozdrawiam.

Nasz synek jest już z nami.

Odnośnik do komentarza

ek80 :)
Oczywiście ,że są mamy w Twiom...NASZYM wieku. Mam 38 lat i jestem w 27 tygodniu ciąży.
Co do badań lekarz powinien wysyłać cię na komplet badań prenatalnych które przysługują mamą 35+.
Ja mam za sobą już USG Genetyczne ,test PAPPA, USG Połówkowe.
Nic się nie martw, głowa do góry.
Oczywiście trzymam kciukasy.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama czwórki

Hej ek 80 jestem mamą 4 dzieci pierwsze urodzilam przed 30stką drugie 35 trzecie 38 a ostatnie takie nadplanowe urodziłam po 40stce teraz Ksawciu ma 2,5 mca przy dwóch ostatnich miałam robione badania prenatalne i wszystko było ok nawet nie było wskazań do amniopunkcji bo ryzyka byly niskie tak ze nic sie nie martw będzie dobrze znam dużo mam które w tym wieku urodziły zdrowe dzieci życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ek80 tak jak dziewczyny piszą, mamą 35+ przysługują badania genetyczne na które na pewno skieruje Cię lekarz. Nie martw się na zapas, jeśli pragniesz mieć dziecko to działaj :-) życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby Ci się szybko udało ujrzeć II kreseczki:-)

Odnośnik do komentarza

Fara, dziękuję za podzielenie się swoją historią, to jest dla mnie naprawdę pocieszające, że w wieku 39 urodzisz pierwsze dziecko. Jest jak powiedziałaś. Różnie się w życiu układa. Każdy ma swój własny powód dlaczego zdecydował się na macierzyństwo tak późno. Mam ślub we wrześniu i zaraz po tym rozpoczniemy starania o dzieciaczka. Nie ma na co czekać i odkładać dłużej. Życzę Ci aby wszystko do końca ciąży przebiegało szczęśliwie, a dzieciaczek urodził się zdrowy.
Angel80, dziękuję i życzę ci także powodzenia, oby reszta ciąży przebiegała bez problemów.
Monyaa, masz rację, nie ma sensu martwić się na zapas… trzeba się cieszyć tym co jest teraz.
Mama czworki, też dziękuję za słowa pociechy.
Kobietki jesteście kochane, że podniosłyście mnie na duchu. Dzięki wam bardzo!

Odnośnik do komentarza

ek80- jeszcze jeśli mogę coś podpowiedzieć.
Bardzo polecam zrobić sobie komplet badań przed planowaną ciążą. Ja jak zaszłam w ciążę okazało się, że mam złe wyniki krwi. Teraz jak już jestem w ciąży przyjmuję leki, ale nadal nie udało się dojść do normy.
Moja przyjaciółka lat 38 też planuje ciążę, pierwszą.
Po swoich doświadczeniach poradziłam jej zrobić badania i poszła do lekarza. Niedawno odebrała wyniki i okazało się, że ma tak rozchwianą gospodarkę hormonalną, że wg opnii lekarza w takim stanie nie zaszłaby teraz w ciążę. Ma zlecone kompleksowe badania, lekarz pomoże jej przygotować się do ciąży.

Druga sprawa. Polecam, co potwierdzi lekarz, wdrożenie suplementacji kwasem foliowym, najlepiej naturalnym. Poczytaj sobie, jak ważne jest przyjmowanie go przed zajściem w ciążę. Ja brałam kilka miesięcy przed ciążą. Mąż 3 miesiące. Bo to też bardzo ważne dla mężczyzny. Na logikę, materiał genetyczny pochodzi od matki i ojca. Pierwsze pytanie, jakie zadał mi ginekolog, kiedy poszłam po ujrzeniu dwóch kresek to było, czy przyjmuję kwas foliowy i jak długo..
Ważna jest też witamina D wraz z wit. K2 /ale jak jest się już w ciąży to bez K. Lekarz kazał mi natychmiast odstawić kompleks D z K2 i brać samą D/. Są w aptece gotowe preparaty dla kobiet przygotowujących się do ciąży. Warto jednak skonsultować się z lekarzem i po zrobieniu badań przyjmować to, czego potrzebuje kobieta. Bo może będzie trzeba przyjmować coś więcej. Bywa różnie.
Powodzenia jeszcze raz.

Nasz synek jest już z nami.

Odnośnik do komentarza

Fara, dzięki za podpowiedzi.
Już umówiłam się do ginekologa, żeby dał mi skierowanie na badania, wizyta dopiero w sierpniu, ale czas szybko leci.
Poczytam sobie też o naturalnym kwasie foliowym i zacznę go stosować. I o witaminy zapytam gdy już nadejdzie termin wizyty. Dzięki, że mnie na to wszystko uczuliłaś, bo pewnie w ogóle nie wybrałabym się do lekarza, tylko dopiero po zajściu w ciążę. Super, że tutaj na forum można dostać takie wsparcie. Dzięki wielkie :-)

Odnośnik do komentarza

Kochane, byłam wczoraj na wizycie u ginekologa, który przed staraniem się zlecił mi badanie na toksoplazmozę i glukozę. Kazał łykać kwas foliowy i witaminki.
Powiedział, że badania hormonalne to robi się dopiero wtedy kiedy nie będzie się udawało zajść w ciążę.
Czy wam kazał robić jakieś dodatkowe badania?

Odnośnik do komentarza

Witam was wszystkie. Ja 21 października będę obchodzić równo 40 lat a mąż w tym roku skończył 45 lat. Prezent w tym roku dostaliśmy najpiękniejszy. Jestem w piątym miesiącu ciąży. Jest to pierwsza ciąża. Tak to się w życiu poukładało. Wcześniej zdarzało mi się mieć dużo stresu, zmartwień, ale powiem szczerze, że nigdy nie mieliśmy dużego parcia na dziecko. Wychodziliśmy z założenia ze co ma być to będzie. Jeśli jest nam pisane dzieciątko to będzie. W tamtym roku totalna trauma. Odeszła moja najukochańsza mama. Ten rok zaskoczył mnie i męża. Jak zobaczyłam dwie kreski na teście, mało nie zemdlałam. Najpierw totalny szok. Tyle lat nie zaszłam w ciążę (nie stosowaliśmy przez 18 lat żadnej antykoncepcji) Los nam podarował taki piękny prezent. W ciąży czuje się znakomicie. Żadnych mdłości czy wymiotów. Dzidziuś rozwija się prawidłowo i wszystko jak narazie w porządku. Chciałam się z wami podzielic moja historią, bo życie nieraz jest tak przewrotne i takie pisze scenariusze. Także dziewczyny w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe i jeśli komuś jest pisane posiadanie potomstwa to tak będzie. Ściskam was wszystkie 😃

 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich ja w tym roku kończę 38 lat tydzień temu zrobiłam test i okazało się że jestem w drugiej ciąży prawdopodobnie 6 tydzień, pierwsze dziecko ma prawie 9 lat. Pierwsza myśl strach że duże ryzyko ale potem radość bo chcieliśmy drugie staraliśmy się prawie 3 lata aż w końcu odpuściliśmy i taka niespodzianka na święta :-) 

Odnośnik do komentarza

Część Wam mi życie różnie się układało mam już 37 lat , zastanawiam się czy nie zapomni na ciążę wydaje mi się że przegapiłam swój czas już , poza tym zauważyłam że moje ciało się powtarzało to i narządy wewnątrz pewnie nie wiem co robić stres pandemia , problemy wcześniejsze  odbiły się na moim zdrowi urodzie , boję się że zapozno już u mnie na dziecko .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...