Skocz do zawartości
Forum

Kilka pecherzykow na usg


Gość D1302

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Dzis bylam na usg ciazy. Wg daty miesiączki powinien byc to 5 tc, ale moje obliczenia to raczej 3tc. Usg wykazalo jedynie kilka (z 5 lub 6) malych pecherzykow. Czy ktos tak mial moze? Boje sie bo nie mam zadnych objaw ciazy oprocz braku miesiaczki

Odnośnik do komentarza

A co lekarz powiedział ?
*ja miałam 2 pęcherzyki jedenbył mniejszy .
Wstepnie właśnie w początkach 5 tyg było ze to bliźnięta lecz serducho pojawiło się w jednym a 2pecherzyk znikł jak byłam na usg 12 tyg (tak często bywa zapewniał dr)
Ps wiek ciąży liczy sie od daty ostatniej miesiączki ;)

Odnośnik do komentarza

Ale co ma widzieć w 5 tyg ?nic nie zobaczy A odnośnie samopoczucia to spokojnie wymioty mdłości itd przychodzą z czasem .
Dla świętego spokoju można zrobić bete 2 razy w odległości 48 h.
A do gina wybrać się za jakieś 15 dni

Odnośnik do komentarza

U mnie test wyszedł pozytywny musiałam iść szybko do gina bo ja jestem z tych co mają wieczne problemy ciążowe .
I duphasto muszę brać od poczatku .
Wszystkie objawy ciążowe pojawiły się jak byłam ok 7-8tyg .
Obecnie jestem w 16 tyg i cały czas wymioty i wszystkie inne objawy ciążowe mnie męczą

Odnośnik do komentarza

Tez mam skierowanie na bhcg ale mam czarne mysli..
Lekarka nie byla zbyt optymistyczna z tego co widzi. Przynajmniej ja to tak odebralam. Jak na 5tc to chyba jednak powinno byc cos widac :( a tak to tylko niepewnosc i watpliwosci. Mam nadzieje ze szybko pojawia soe u mnie dodatkowe objawy:)

Odnośnik do komentarza

Ale co widać? ?byłam 4 x w ciazy .
Pierwsza puste jajo plodowe które się określa koło 9 tyg .
2 ciąża serce pojawiło się po 7tyG
3 ciąża byłam w 7 .4 nie bylo nic prócz pęcherzyka .
Następnego dnia byłam u 2 gina i wtedy dopiero było serduszko .
Teraz też po 7 tyg serce się pojawiło .

Proszę poczytać w którym tyg serce się pojawia .
Czasami na 1 wizycie nawet pęcherzyka nie widać .
Odnośnie lekarzy to do 10 tyg nawet karty ciąży nie zakładają;.
Proszę być dobrej myśli ewentualnie policzyć pęcherzyki i pomyśleć jeśli w kilku serducho będzie to będzie jazda

Odnośnik do komentarza

Leżę właśnie w szpitalu i rozmawiałam z położna kazała dodać kilka info a mianowicie .
Okres mogłaś mieć 5 tyg temu a ow mogła być przesunięta i z czasem wyjdzie konkretny wiek ciąży
2 rzecz podejdź za parę dni do gin z dobrym sprzętem
Co prawda dobrze by było iść po 7 tyg od ostatniej miesiączki

Odnośnik do komentarza

Tak jest jak piszą forumki. W 5 tc może nie być jeszcze nic widać na usg. Co do braku objawów - wiele kobiet nie odczuwa żadnych ciążowych dolegliwości i czują się świetnie do końca ciąży. Moja mama do takich kobiet należy, w każdej ciąży czuła się doskonale, jedyne co to zwiększał jej się apetyt, ale to nie na początku, a gdzieś od drugiego trymestru. Tylko pozazdrościć ;)

Odnośnik do komentarza

W tak wczesnej ciąży gin może nic nie widzieć a co do objawów to jestem w 24tc i od początku nie miałam żadnych objawów i dopiero jak się po 20tc ruchy pojawiły to mogłam uznać to za 2 po zatrzymaniu miesiączki objaw ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Zalezy jaki sprzet i umiejętności posiada lekarz. U mnie za kazdym razem bylo widac pecherzyk i zarodek w 5tc a w 6tc bijace serduszko. Tez jestem z tych co maja problematyczne ciaze.
Niestety tylko spokoj i uplyw czasu tutaj moze rozwiac ewentualne watpliwosci. A potem kolejne usg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...