9 miesięcy, ciąża

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Jijana

Jijana

Hej dziewczyny :)
Kruszyna z tego dzieciaczka u Ciebie, Kasia ;)
Magda, trzymamy kciuki za Ciebie, a jeśli czegoś zapomnisz spakować do torby, to przecież Ci przyniosą ;)
Co do mleka tego mam to chyba już wymyśliłam co zrobić. Kupię po prostu na necie takie mini opakowania i zabiorę do szpitala, to najbezpieczniejsza opcja ;) 36 sztuk kosztuje trochę ponad 100 zł... Tanio nie jest, ale przynajmniej nikt mi nie będzie truć, jak mi zabraknie, to wtedy wezmę szpitalne i już ;)
Okinawa, no szkoda z tym zoo, może następnym razem ;D

60628 jijana Kobieta, 31 lat, GDAŃSK
MagdaJ

MagdaJ

Powiem Wam, że złapał mnie niezły stres. Niby spakowana jestem, niby wiem co pewnie zaleci moja gin itd. ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że w zależności co postanowią w szpitalu mogę mieć już bobasa nawet w przyszłym tygodniu, a nie za 5 tygodni. A ja jeszcze nawet imienia nie wybrałam.
Okinawa szkoda, że nie ma możliwości zoo, ale chociaż wiesz co Cię czeka.
Jijana nawet nie wiedziałam ile kosztują takie buteleczki, ale spokój ducha jest bezcenny i tak w tak stresującym momencie.
Kryska jak ja bym chciała móc nazwać się chudzielcem:-)

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk
~Trusiaczek

~Trusiaczek

Mam nadzieję zostać tak w dwupaku jeszcze 4tyg, wtedy będą mogli zrobić mi cc. To byłaby moja druga cesarka ale przynajmniej planowana...

Kryska89

Kryska89

MagdaJ,a ja całe życie jestem chudzielcem i naprawde nie pogniewalabym sie gdyby te kg już mi zostaly:-)
U mnie już jest 37 tydzień i lekarz powiedział że mały już jest nisko i ostro szykuje się do porodu,mowil że urodze wcześniej, także u mnie to już może być lada dzień:-) pierwsze urodziłam w 37 tyg

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo
Jijana

Jijana

MagdaJ, pamiętam jak syn pomagał Ci wybierać imię dla siostry jego :D najwyżej skorzystacie z jego propozycji i pewne jest, że Wam się nigdy imiona nie pomylą :D
A w razie wątpliwości, to zaraz tu z dziewczynami przeprowadzimy konkurs i Ci pomożemy wybrać imię, tylko musisz nam dać kilka do wyboru ;)
Tak więc jak widzisz o imię już się martwić nie musisz, jeden problem z głowy :D
Kryśka, to nieźle, lada dzień możesz być już mamusią (po raz kolejny) ;) jesteś mentalnie na to przygotowana?
Ja dzisiaj dopiero rozebrałam choinkę, czyli miejsce przyszłego łóżeczka właśnie się zwolniło, pewnie przyjdzie na swoje miejsce dopiero w lutym, a jeśli urodzę w styczniu, to M będzie składać, jak będę w szpitalu.

60628 jijana Kobieta, 31 lat, GDAŃSK
marta.t1989.

marta.t1989.

Cześć Mamusie :) jakiś czas temu również mialam problem z szyjka (pisalam tutaj na forum) i mnie bardzo pomogło kilkudniowe lezenie plackiem w lozku. Okazało sie, ze jednak zbyt mocno sie forsowalam przez co bardzo skrocila sie szyjka no i odczuwalam ogromny dyskomfort przy chodzeniu. Leki biore do tej pory ale przede wszystkim oszczedzam sie i po wiekszej aktywnosci (np. zakupy dla Małego, gotowanie itp.) zawsze pamietam o dluzszym odpoczynku. Trzymam kciuki za wszystkie Maluszki, oby jak najdluzej siedzialy w brzuszkach :)
Tak sie zastanawiam jak piszecie - czy w szpitalach nie daja takich jednorazowych koszul do porodu? W sumie u mnie na stronie szpitala pisali zeby jakas zabrac, ale tak logicznie i higienicznie byloby gdyby dali jednorazowa...
PS. Czy tez macie takie problemy ze snem? Prawie 4 w nocy a u mnie oczy jak przyslowiowe 5 zlotych, choc nigdy przed ciaza nie mialam problemow z zasypianiem...

Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamy :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmqurg7r94.png

60277 marta-t1989 Kobieta, 30 lat, Łdz
MagdaJ

MagdaJ

Hej dziewczyny, już po wizycie i o dziwo dziś do szpitala nie jadę kazała pojechać po skończonym 36 tygodniu. Teraz mam zrobić wyniki świeże przeciwciał, paciorkowca, a w poniedziałek zgłosić się do niej po ktg. O ile nic się nie zmieni to po 20 istnieją szansę na wywołanie porodu, no zobaczymy.
Mam chociaż jeszcze chwilę, żeby uporządkować kilka rzeczy.
A jak Wam mija piątek?

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk
Kryska89

Kryska89

Jijana niby jestem przygotowana ale chyba dopiero jak zacznę rodzic to dotrze do mnie że to juz:-) jakoś strasznie szybko zleciało te 9 miesięcy...

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo
Liath

Liath

Nie słyszałam żeby w jakiś szpitalu dawali jednorazowe koszule do porodu. Zawsze zalecają zabrać swoje.

Tak się teraz zastanawiam, może podpowiecie, czy jak się zgłaszamy już do porodu to czy powinni jakoś sprawdzać ułożenie dziecka? Bo w sumie jak wspominam pierwszy poród to nic takiego chyba nie było. Ot przyjechałam, zarejestrowali i ziuu na trakt porodowy rodzić. A przecież dziecko kilka dni przed porodem może zmienić pozycję. A ja USG miałam teraz na początku stycznia i nigdy nie wiadomo czy dotrwam do kolejnej na koniec stycznia.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjoz43oggoe.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz