Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jaka tu gorąca dyskusja trwa, czasem jak wchodzę poczytać na koniec dnia to mam 5 stron do nadrobienia;) Natalia1234 jak dla mnie to na tym zdjęciu nic nie widać, kompletnie nie umiem czytać tych zdjęć USG więc Ci nie pomogę:p U mnie dzisiaj na obiad krem dyniowo- paprykowy i naleśniki, a że cały dzień nosiłam deski na budowie więc bez żadnych wyrzutów sumienia pozwoliłam sobie na dwa dania:D Wózek mamy po Franku 2w1 model Jedno Nevo ale gdybym teraz miała wybierać to kupiłabym sama gondole a gdy maluch dorośnie oddzielna spacerówkę. Kiedyś był tu wątek dotyczący realistycznych snów, otóż dzisiejszej nocy śniło mi się że mam pod kołdrą mysz, obudziłam się i odganialam ta mysz i już nie wiedziałam czy ta mysz naprawdę tu jest czy to tylko sen:D

Odnośnik do komentarza

Jejku dziewczyny, kilka godzin mnie nie było, a Wy 3 strony postów natrzaskałyście ;)
Ja mam nadzieję że w 19 tygodniu to już lekarz nam powie czy to dziewczynka czy chłopak we mnie rośnie. Mój K na ostatnim też myślał że widać siusiaka, ale szybko się okazało że to pępowina ;)
Wózki faktycznie ładne wybrałyście. Mi się podobają te w stylu retro, ale słyszałam że niektóre się w ogóle nie składają. Będziemy się przymierzać w niedzielę to dowiemy się co i jak.

https://www.suwaczek.pl/cache/049151562a.png

Odnośnik do komentarza

Ale jestem zmęczona. Troszkę nam się porzegnanie wakacji wczoraj przeciagnelo i dotarlam do domu o 23. A, że sobota ta mój dzień pracujący musiałam wcześnie wstać.
Ale fajnie wczoraj było, dzieci zadowolone.
Jedynie martwię się czy się nie przechlodzilam bo gardło mnie boli.
Załączam Wam zdjęcia z mojego ostatniego usg. Robione 16t 5d. Strzałeczką zaznaczyłam Wam miejsce, które wg mojej Pani doktor daje nam bardzo duże szanse na chłopaka. Czytałam gdzieś, że jeśli ma być chłopiec to właśnie ten wyrostek odstaje do góry a jak ma być dziewczynka on też jest tyle, że idzie bardziej płasko, wzdłuż kręgosłupa. Dlatego na początku ciężko z określeniem płci bo różnica może być minimalna w położeniu.

monthly_2018_09/mamusie-luty-2019_69255.jpg

monthly_2018_09/mamusie-luty-2019_69256.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza
Gość Młodamama03

Keira w takim razie mimo, że jest już troszkę lepiej musisz być dobrej myśli, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. U mnie to pierwsza ciąża i przyznam szczerze, że z racji tak złego samopoczucia będę się bardzo bać kolejnej. Szkoda, że pierwsza nie jest cudowna żeby zachęcić do kolejnych :P

Asiosio Też słyszałam taka teorię o wyrostku. Po tym poznają płeć właśnie już około 13 tygodnia, ale bez 100 % pewności :)

Powiem Wam dziewczyny, że z dnia na dzień szalejecie z ilością postów :)) Coraz lepiej :))

Odnośnik do komentarza

Bożenka34, ja już chyba znam przyczynę moich objawów. Dzwoniłam do lekarza bo trochę mnie to martwiło. Biegunka, duszności, ból w klatce piersiowej, wysypka. Lekarz kazał mi odstawić duphaston i przejść na luteinę dopochwowo. I tak w sumie miałam zmieniać duphaston na luteinę za dwa tygodnie. Już rano nie brałam duphastonu i wszystko ustąpiło. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś jakiś nastrój po wuju. Najchętniej zawinela bym się w kokonik i zahibernowała w sypialni :P
Z racji tego, że nie jestem wysoka a i mam specyficzna figurę i w ciąży i poza nią najlepiej czuje się w sukienkach i wczoraj znajoma zaciągnął mnie do swojego ulubionego sklepu. Okazalo się, że mają fantastyczne ubrania, miłych tkanin a do tego to polski producent. Z racji, że była jeszcze przecena udało mi się dorwać trzy pasujące na okres ciąży sukienki z długim rękawem za mniej niż 100zl

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Ech, ja niestety mam ostatnio stresa, im bliżej wizyty tym większy... dziś kończę 16 tc, a od 2/3 dni mam wrazenie, że zamiast czuć bardziej ruchy/wybrzuszenia i się co do nich upewniać, to one jakby zanikły :( jeszcze wczoraj ta biegunka do tego...
Zastanawiałam się nawet, czy nie pojechać na ip, żeby sprawdzili czy wszystko Ok, ale już wyobrażam sobie miny gdybym powiedziała, że chodzi tylko o ruchy dziecka w 16 tyg... dlatego dziś po prostu kupiłam detektor i po kilku minutach udało mi się (chyba - bo nie mam doświadczenia) namierzyć maluszka. I w tej niepewności muszę wytrwać do środy. Kolejnej straty bym chyba nie udźwignęła :(

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Ja tez dzis jakos nastroj do bani..
Chlopaki wczesniej pojechali na kulki ja posprzatalam porzadnie w domu lacznie z szorowaniem podlog i balustrad...
Mialam jeszcze w planie wyprac firanki ale moze to juz jutro..
Zjadlam wlasnie zupke i teraz tak za 2 h podwieczorek jakis i kolacja i lulu.. brzuch mi dzis wywalilo jakbym w 5msc juz byla
Moonik niemartw sie jak znalazlas Bejbisia to wszystko z nim ok, ja tez teraz mialam przestoj w motylkach i delikatnych ruchach ale teraz leze i wrocilo do normy

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
Mój brzuchol to już wystaje jak nie wiem, a jestem szczupła, właśnie się zastanawiam jak tu paznokcie u nóg ogarnąć, a co będzie dalej nie wiem:)
Ja już dziś padam na pysk, cały dzień w nowym mieszkaniu przyjeżdżały meble, najpierw łóżko nie w tym kolorze, potem Ikea przywiozła mi zamiast 6 krzeseł- 6 szafek łazienkowych hahaha nie potrzebujecie przypadkiem?:)
Też nie wiem co to RPG, ja z kolei z mężem poznałam się przez internet:)
Na inne gry jakoś dziś już nie mam ochoty:)

Odnośnik do komentarza

Ja swojego też poznałam przez internet. W tych czasach to chyba coraz częstsze. Co ciekawe ja akurat mieszkałam w innym mieście a on wrócił po studiach do naszego rodzinnego i mieszkał dwa bloki dalej niż ja mieszkałam. A tyle lat i na siebie nie wpadliśmy.
Moje dziewczyny zachowują się teraz wieczorem jakby zglupialy. W ogóle nie mogę ich ogarnąć. Chyba zaraz dam im kolacje i zmapetuje do lóżek

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza
Gość Młodamama03

Powiem Wam że u mnie w obcislych rzeczach brzuszek już widać. A o dopieciu się w spodnie mogę zapomnieć. Już musiałam kupić takie z gumką bo było mi strasznie nie wygodnie :)
Zaczynam się trochę martwić jak czytam o tych waszych ruchach dziecka w 16 tygodniu bo ja oprócz tego że co jakiś czas mnie cos boli bądź ciągnie nic więcej nie czuje. Cały czas mam tylko taki obrzmialy pełny brzuch. Naprawdę tak wcześniej to już powinno być wyczuwalne?

Odnośnik do komentarza

Mlodamama niemasz co sie martwic kazda z nas przechodzi wszystko inaczej.. ja np w pierwszej ciazy poczulam pierwszy ruch w 16 tyg ale moze dlatego ze wazylam 50kg bylam az wysuszona.. teraz czuje motylki i jakby czasami lekkie kopki takie krecenie siena moze ale to jeszcze nie te wlasciwe kopniaczki.. i na Ciebie przyjdzie czas niedlugo.
Aa wlasnie czytajac post o pomidorach jutro zrobimy z M moze papryke w occie .
My akurat poznalismy sie w pracy na farcie trafilismy na siebie i lat tyle juz siebie znosimy...

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...