9 miesięcy, ciąża

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

karolcia_m2

karolcia_m2

Hej Dziewczyny:)
Dziewczynom po wizytam gratuluję dobrych wiadomości :)
Zastanawiałam się też nad położną ale chyba nie będzie mi potrzebna, moje dziecko jak na razie ulożone jest pośladkowo, mam nadzieję ze jeszcze się przekręci. Chyba za bardzo byłam nastawiona na poród naturalny, a los potrafi płatać figle:(
Ja się im wcale nie dziwie, że nie chce im się dorobić:) wiele lat brałam dodatkowe dyżury w swoje wolne dni od pracy, fakt można zarobić dodatkowe pieniądze ale to Twój dodatkowy czas pracy, często zostaje się na taki dyżur po swoim dyżurze i musisz jeszcze na kolejne godziny wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie drugiego człowiek, ja miałam tego już dość i wolałam iść do domu poprostu się wyspać i przygotować na zwykły dyżur, żeby mieć siłę opiekować się pacjentami.

60523 karolcia-m2 Kobieta, 33 lata, Warszawa
Asiosio

Asiosio

Karolcia nie martw się. Wg mojej Pani doktor do ok 36 tygodnia dziecko ma czas, żeby się prawidłowo ułożyć a ostatnio miała przypadek, że przekręcił się w 37 ale na tyle skutecznie, że kobiecie wody odeszły i zamiast planowanej cesarki urodziła sama :D

--

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

60571 asiosio Kobieta, 31 lat, PL
okinawa

okinawa

Jijana dobrze to podsumowałaś z tymi ubrankami :) Ja tak ogólnie to nie narzekam na to, że chłopiec, ale te falbanki, koronki i kokardki... ;) Tak na co dzień to mój starszak chodzi do szkoły w mundurku, więc może dlatego mi się zamarzyły kolory i słodkości ubrankowe ;)

Widzę, że dużo z Naszych dzieci jeszcze się nie ułożyło prawidłowo - trochę to pocieszające, ale trzymam kciuki, żeby w końcu się poobracały.
Karolcia_m2 mam tak samo z tą cesarką, ale powtarzam sobie, że jeszcze jest dużo czasu na zmianę ułożenia.

Ja się położnym też trochę nie dziwię: to duża odpowiedzialność, wiadomo, że każda rodząca potrzebuje cierpliwości, spokoju i aktywnego wsparcia, a to duży wysiłek jednak. No i od kiedy są doule, to wiele położnych woli dorobić w szkole rodzenia.

38592 okinawa Kobieta, 37 lat, Lublin
~Keiira

~Keiira

Hej dziewczyny :)

Dawno mnie nie było, mały szpital w domu, każdy coś.

U Was takie duże dzieciaczki, a u mnie będzie bardzo malutka :D Miałam dokładne omówienie USG, jak młodszy syn miał 47 cm, to Maja przypuszczalnie będzie jeszcze mniejsza. Mam nadzieję, że położna ma rację i poród będzie jeszcze szybszy niż poprzednie :)

Co do ułożenia, to ja się tym w ogóle nie martwię, przy drugim porodzie maluch przekręcił się, zamiast wychodzić. Na szczęście po kilkunastu minutach przy skurczach wrócił na odpowiednią pozycję.

Jutro mam powtórkę badań krwi, bo jakiś odczynnik wyszedł mi negatywny i coś się może z dzieckiem nie zgadzać, szczegółów dowiem się jutro, ale położna mówiła, że to nic problematycznego.
Do tego jestem strasznie osłabiona, waga znów mi leci w dół, nie przybrałam całkowicie nic w tej ciąży, jedynie co jakiś czas łącznie z początkiem na minusie. Często leci mi krew z nosa, ale najważniejsze, że z dzieckiem w porządku, ja jakoś się przemęczę te ostatnie miesiące :)

Jijana

Jijana

A ja w końcu nie wiem jak jest ta moja ułożona, kopie różnie, a to po boku, a to na dole czasem mam wrażenie, że u góry też kopnie, ale już się zakrecilam.
Właśnie spojrzałam na swoje wyniki i jedno mnie tylko zmartwiło, a mianowicie tsh, na początku ciąży miałam 2,72 potem zaczęłam brać eutyrox i wczorajsze badanie pokazało 2,8... Chociaż lekarz mi mówił, że pewnie to będzie u mnie koło 2 wynik. I co to ma znaczyć, że mi ten eutyrox nie dość, że nie pomógł, to jeszcze pogorszył sprawę?? Bez sensu :(

60628 jijana Kobieta, 31 lat, GDAŃSK
Askaaa

Askaaa

Hej dziewczyny ;)
Jerba mam pytanie do Ciebie bo pisałaś tam wcześniej że na macierzyńskim nie przedłużyli Ci umowy , u mnie też może tak byc o właśnie ciekawa jestem jak to w praktyce wygląda . Bo to ZUS przejmuje wypłatę zasiłku w teorii prawda ? Dostawalas tyle samo kasy ile w czasie umowy czy jak? I ile to trwało, ile byłaś łącznie na macierzyńskim i rodzicielskim ?

60893 askaaa Kobieta, 28 lat, Rzeszów
karolcia_m2

karolcia_m2

Dzięki Dziewczyny za pocieszenie:)
Jijana może dawka Euthyroxu nie taka czy coś z wchłanianiem? Hmm..

60523 karolcia-m2 Kobieta, 33 lata, Warszawa
Liath

Liath

Jijana - obstawiam że Euthyrox właśnie pomógł, pamiętaj że rosnąca ciąża ma coraz większe wymagania co do hormonów i gdybyś nie brała w ogóle leków to pewnie TSH wyszło by wyższe. Być może trzeba będzie zwiększyć dawkę.
Przyjmujesz tabletkę rano, na czczo, koło 30 minut przed jedzeniem?

--

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjoz43oggoe.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
MagdaJ

MagdaJ

Jijana z tego co wiem to niedoczynność może się zwiększać z wiekiem ciąży i mi poziom tsh też lekko wzrósł na ostatnich badaniach. A przyjmujesz jod i d3 dodatkowo? Mój lekarz mocno mi o tym przypomina na każdej wizycie.

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk
MagdaJ

MagdaJ

Dostałam skierowanie na konsultacje z mężem do centrum krwiodastwa. Dzwonię do nich, a babka mi mówi, że mam się zgłosić z wynikami do swojego lekarza. U nich konsultacji z lekarzem nie ma jedynie badania wykonują. Dobrze, że pierwsze zadzwoniłam zamiast jechać. Same problemy z tymi przeciwciałami i chyba moja położna tego nie ogarnia gdzie i co mam z tym zrobić :-/

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk