Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szybko zasypiam, myślę że bezsenność przyjdzie później, przed porodem:-) Bo tak miałam w pierwszej ciąży, po pierwsze nie wiedziałam jak się ułożyć bo plecy mnie bolały a po drugie stresowalam się jak to bedzie:-) Do toalety wstaje 1-2 razy w nocy.

Odnośnik do komentarza

Ja ze spaniem nie mam problemu. Przed 22 już śpię tylko szybko wstaję między 6 -7. Ale czuję się wyspana bo przed ciążą to wstwałam o 5 a szłam spać o 24 to wszystko przez studia bo nauki dużo. Teraz też nie wiem co zrobić czy brać dziekankę czy jakoś chodzić na zajęcia. Strasznie się boję, że sobie nie poradzę na studiach z dzieckiem i przez studia zaniedbam dziecko. Dopiero dwa lata studiów za mną a jeszcze trzy :(
A dziś dalej od rana mnie coś kuje tylko bardziej na środku tak nad spojeniem łonowym. Takie sekundowe bóle ale trochę mocniejsze niż zawsze. Wiem, że to normalne ale jakoś i tak się martwię. Już chyba mam jakąś nerwice z tego strachu o dzidzię. Dobrze, że mam ten detektor to chociaż serduszka posłuchałam. Dziś ciężko było dzidzię złapać bo uciekła po brzuszku i kopała w detektor ale po 10 minutach mi się udało. Tylko, że teraz jestem spokojna o dzidzię a się martwię, że długo detektor przy brzuszku trzymałam. Chociaż doktor wczoraj mówił, że taki detektor jest bezpieczny i można używać nawet kilka razy dziennie. Nie wiem czy to tak przeżywam bo pierwsza ciąża a może po prostu za bardzo się w siebie wsłuchuję. Przecież wiem, że wszystko jest ok a zamiast się cieszyć to ja sama sobie szukam problemów. I jak tu wytrzymać do 40 tygodnia :(

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Keira, z tym internetem to masz rację. Ja jak się naczytałam po usg genetycznym o łożysku przodującym to aż mnie głowa bolała no i oczywiście nie potrzebnie bo idzie w górę. Jeszcze przed ciążą jak miałam dużą torbiel krwotoczną na jajniku to się bałam ruszać bo wyczytałam, że przy takich rozmiarach już się nie wchłonie. Szukałam już nawet szpitala na laparoskopię. Tylko, że za miesiąc się wchlonęła i też po problemie. Kiedyś to było dobrze, nie było internetu i nikt nic nie szukał. Ze mnie się cały czas mama i kuzynka śmieją, że one jak były w ciąży to nawet nie myślały przez chwilę, że będzie źle. A ja czym ciąża strasza tym większe nerwy :D

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie! Bólu głowy dziewczyny szczerze wam współczuję... Co do spania to synek ostatnio ma trudny czas i budzi się w nocy średnio co dwie godziny, a już myślałam że zacznie przesypiać noce... Na siusiu ok dwa razy w nocy biegam;) Ja za to wczoraj na super zdrowa kolację zjadłam twistera z KFC i gałkę lodów z grycana oj niezdrowo no ale mnie nalecialo i musialam:D obecnie pakuje torby i wieczorkiem wyruszamy w góry świętokrzyskie, co prawda tylko do niedzieli ale zawsze coś:)

Odnośnik do komentarza

Karolcia a ja Ci polecam detektor. Mnie bardzo uspokaja. Bałam się na początku kupić bo jak nie znalazłabym tętna to panika już by była. Czasem trzeba dłużej jeździć po brzuszku, żeby łapać dzidzię bo jak się rusza to razem z nią tętno co chwilę ucieka ale po kilku minutach łapię na dłużej. Albo kopie w detektor to zagłusza tętno. A nie raz od razu po przyłożeniu udaje się złapać. Różnie to jest ale zawsze znajduję. Nie można pomylić bo Twoje jest niższe i nie ucieka po całym brzuchu :) Moja dzidzia ma w granicach 140-160. Ja mam detektor z firmy Angelsounds. Zapłaciłam za całość 140 zł do tego mam żel do usg 500g. Także oferta taka w miarę jeszcze bo są po 300 zł. Minus taki, że nie ma wyświetlacza z tętnem. Ale mam aplikacje z Angelsounds na telefon i tam pokazuje tętno i można nawet nagrać i masz taki zapis jak z ktg. Używam codzinnie i na prawdę super sprawa :) Doktor mówił, że bezpieczne i można nawet kilka razy dziennie tylko, żeby się nie martwić jak się nie znajdzie tylko po czasie drugi raz poszukać. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...