9 miesięcy, ciąża

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Liath

Liath wpis edytowany

No u mnie to już 21/22 tydzień więc dlatego wyczuwam już ruchy :) Ba, już młody zdążył pokopać tatusia i wystraszyć starszego brata :D.
Tak teraz doczytałam że w tych tygodniach ruchy odczuwa się właśnie w podbrzuszu, więc już spokojniejsza jestem.

Co do opieki nad większą dzieciarnią - też się zastanawiam jak to będzie, chociażby z przedszkolem, bo u mnie na dodatek jest ten problem że Misiek nie lubi chodzić i codziennie rano jest jęczenie przy wyjściu. A w zimie to wiadomo że ciężej bo trzeba i jedno i drugie ubrać :/. No ale skoro inni sobie jakoś radzą to i nam się pewnie uda.

Co do wychodzenia. Przyjmuje się że powinno się odczekać ze 2 tygodnie, ale to wszystko zależne od dziecka. Jeśli jest zdrowe, na zewnątrz nie pada i nie wieje (sam mróz nie jest groźny) to uważam że po tygodniu można już chociażby werandować i hartować. A i wyjść na chwilkę pewnie nie zaszkodzi. Chyba bardziej szkodzi siedzenie w zaduchu domowym :/.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjoz43oggoe.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
~Patt

~Patt

Mój brzuszek też jest mały, wchodzę dalej we wszystkie ubrania sprzed ciąży, waga wskazuje +3 kg :) na dzień dzisiejszy 19tyg + 1 dzień. Pierwsze ruchy które poczułam i jeszcze nie do końca byłam pewna czy TO jest TO poczułam w 16tyg i 5 dniu ale takie mocne i często to dopiero od niedawna.

natalia1234

natalia1234

Ja obecnie 17 tydzien
Ruchy wyczuwalne juz dobrze, nawet M pod reka wyczuwa.
Waga nadal 0+ jedynie wieczorem 1+
I brzuch wieczorem duzo bardziej widoczny..
Lekarz mowil ze z ciaza wszystko ok takze waga nie przejmuje sie. Codziennie mam okolo 3 km na nogach do robienia do tego ruch w domu moze dlatego.nie tyje ? Albo w tej ciazy poprostu taka moja natura

--

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

60285 natalia1234 Kobieta, 28 lat, Uk
~Patt

~Patt

Ja w ogóle nie wymiotowałam, od początku ciąży apetyt mi dopisywał więc i tak uważam że jest dobrze. Każdy to przechodzi inaczej, najważniejsze, że lekarz mówi że wszystko w porządku.

natalia1234

natalia1234

Wlasnie dostalam papiery z wizytami do lekarzy
05.12 test na glukoze
31.01 ustalenie cesarki
Zaraz zbieram sie po Mlodego. M podjedzie pod szkole i zakupy.
Jutro badanie krwi sprawdzajace grupe krwi Bejbisia
Aa w czwartek chyba ugotuje Żurek bo tak mam ochote

--

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

60285 natalia1234 Kobieta, 28 lat, Uk
~Patt

~Patt

Ja ugotowałam swój pierwszy żurek 2 dni temu :P bez rewelacji ale od czegoś trzeba zacząć. To właśnie ciąża zmotywowała mnie to zadbania o umiejętności kulinarne. Teraz staram się nadrobić stracony czas w tej kwestii. :)
Kurdę jak ja Wam zazdroszczę płynących informacji, już nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia i usg połówkowego oraz wizyty u mojego gina :D

~MagdaJ

~MagdaJ

Od jakiegoś czasu czytam Wasze posty i postanowiłam się dołączyć :-) Termin mam na 20 lutego. To moja 2-ga ciąża, mam już synka i nie mogę się doczekać kiedy dowiem się kto do nas dołączy. Badanie połówkowe dopiero 9.10 jak ja wytrzymam;-)

karolcia_m2

karolcia_m2

Hej Dziewczyny:)
Witaj MagdaJ:)
Sylvia bardzo Ci współczuje :(
Natalia może za trzecim razem uda Wam się z córeczką, jak to mówią do trzech razy sztuka:)
Ja teraz jestem w 18 tyg i 3 dni i też nie za bardzo czuję ruchy, czasem wieczorem jak już leżę w podbrzuszu. Ja brzuch mam już spory a wieczorami to już jest wielki, wogóle to jak pochodzę to skóra mnie ciągnie jakby właśnie się rozciągała. Te kłucia i ciągnięcia w brzuchu przeszły na szczęście.
Pozdrawiam Was:)

60523 karolcia-m2 Kobieta, 33 lata, Warszawa
~MagdaJ

~MagdaJ

karolcia_m2 z ruchami u każdej jest inaczej, jest wiele czynników ułożenie łożyska, dzidziusia, waga w ciąży, która to ciąża i pewnie jeszcze wiele innych :-) Też najczęściej czuje ruchy w podbrzuszu, choć pojedyncze już też wyżej się zdarzyły. Brzuch też mam już spory, znacznie większy niż w poprzedniej ciąży:-)